2. BTB/STB LRL Baden-Württemberg 2018->Entries by name (number of entries: 123)
1. | Bauerfeld Livia | 1409467 | D-12 | OL-Team Filder | Germany | |
X |
X |
2. | Bauerfeld Nico | 8050004 | H-14 | OL-Team Filder | Germany | |
X |
X |
3. | Bauerfeld Thomas | 8050003 | H45 | OL-Team Filder | Germany | |
X |
X |
4. | Berger Ananda | 895141 | H19AL | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
- |
- |
5. | Berger Magnus | 8644519 | H55 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
- |
6. | Berger Shankara Isha | 522607 | H19AL | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
- |
7. | Bernardin Alex | 8655894 | H19AL | TV Mönchweiler | Germany | |
- |
- |
8. | Bieling Joseph | 2092853 | H-14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
X |
9. | Bohsmann Michael | 9767617 | H55 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
X |
10. | Bönig Stefan | 1407354 | H45 | OLV Uslar 1976 e.V. | Germany | |
- |
- |
11. | Breckle Anja | 1703005 | D-14 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
- |
- |
12. | Breckle Anke | 710402 | D45 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
- |
- |
13. | Breckle Hans | 681223 | H45 | -Karlsbad- | Germany | |
- |
- |
14. | Breckle Kai | 1091107 | H-12 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
- |
- |
15. | Breisacher Adrian | 8060605 | H-14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
X |
16. | Brügel Benjamin | 8203280 | H19AL | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
- |
- |
17. | Brusdau Sonja | 9991112 | D45 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
18. | Buser Mara | 6550 | D-12 | OLG Ortenau | Germany | |
X |
- |
19. | Dammeier Johanna | 7712345 | D45 | SV Wannweil | Germany | |
X |
- |
20. | Dammeier Lotta | 2045569 | D-12 | SV Wannweil | Germany | |
X |
- |
21. | Dammeier Per | 700234 | H-16 | SV Wannweil | Germany | |
X |
- |
22. | Dammeier Sascha | 8024025 | H19AL | SV Wannweil | Germany | |
X |
- |
23. | Deak Peter | 410207 | H65 | TGV Horn | Germany | |
- |
- |
24. | Drexhage Andreas | 650930 | H45 | TGV Horn | Germany | |
- |
- |
25. | Drexhage Kian | 2765 | H-16 | TGV Horn | Germany | |
- |
- |
26. | Drexlmaier Daniel | | Offen Lang | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
27. | Dunkel Jonathan | 2078956 | H-16 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
X |
28. | Engelke-weber Anita | 8658640 | Offen Kurz | SV Wannweil | Germany | |
- |
X |
29. | Franz-Nadelstumpf Sigrun | 410537 | D55 | SV Wannweil | Germany | |
- |
- |
30. | Fritz Julia | 8248428 | D-14 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
X |
31. | Fritz Kristine | 9050050 | D45 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
X |
32. | Fritz Marlene | 8442448 | D-14 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
X |
33. | Funk Benedikt | 2045589 | H35 | OLG Ortenau | Germany | |
- |
- |
34. | Furrer Robert | 8235711 | H45 | OLG St. Gallen / Appenzell | Switzerland | |
- |
- |
35. | Gartner Bernhard | 235691 | H65 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
36. | Griesbaum Luisa | 2061277 | D19AL | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
- |
37. | Grunwald Jori | 2800126 | H-14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
X |
38. | Günther Astrid | 302929 | D45 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
39. | Haertelt Fred | 2081 | H35 | Presseteam OL.DE | Germany | |
- |
- |
40. | Hartmann Anne-Marie | 6084 | D65 | TGV Horn | Germany | |
X |
X |
41. | Hartmann Hans | 9500630 | H65 | TGV Horn | Germany | |
X |
X |
42. | Hartmann Meike | 1402009 | D35 | TGV Horn | Germany | |
X |
X |
43. | Hartmann Steffen | 8190281 | H35 | TGV Horn | Germany | |
X |
X |
44. | Heim Peter | 652010 | H45 | OL-Team Filder | Germany | |
X |
X |
45. | Helwing Hans | 8333334 | H45 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
- |
- |
46. | Helwing Max | 9120508 | H-12 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
- |
- |
47. | Hirschmiller Rainer | 8180294 | H45 | TGV Horn | Germany | |
- |
- |
48. | Hirschmiller Renate | 8101101 | D45 | TGV Horn | Germany | |
- |
- |
49. | Hoferer Andreas | 7203663 | H35 | OLG Ortenau | Germany | |
X |
- |
50. | Hoferer Anna | 303000 | D-12 | OLG Ortenau | Germany | |
X |
- |
51. | Hoferer Jakob | 8090804 | H-14 | OLG Ortenau | Germany | |
X |
- |
52. | Horn Gerhard | 9200007 | H75 | TGV Horn | Germany | |
- |
- |
53. | Janda Ales | 2092856 | H-12 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
- |
- |
54. | Janda Mikulás | 2092854 | H-14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
- |
55. | Jörger Klemens | 7002043 | H55 | TV Kippenheim | Germany | |
- |
- |
56. | Kagelmacher Chiara | 8655898 | D-14 | TV Mönchweiler | Germany | |
- |
- |
57. | Kimmig Emil | 8201057 | H19AL | TV Oberkirch | Germany | |
- |
- |
58. | Kohler Hansruedi | 8210654 | H55 | OLG Dachsen | Switzerland | |
- |
- |
59. | Kohler Käthi | 8020459 | D55 | OLG Dachsen | Switzerland | |
- |
- |
60. | Kolupa Ingrid | 8655897 | D19AK | TV Mönchweiler | Germany | |
- |
- |
61. | König Eva | 410575 | D55 | LSG Weiher | Germany | |
X |
X |
62. | König Katharina | 410545 | D19AL | LSG Weiher | Germany | |
X |
X |
63. | König Kirsten | 8636991 | D45 | OLG Ortenau | Germany | |
X |
X |
64. | König Stefan | 8632428 | H35 | OLG Ortenau | Germany | |
X |
X |
65. | Kosch Christian | 8220666 | H45 | OLV Steinberg | Germany | |
- |
- |
66. | Kosch Sabeth | 8130991 | D19AL | OLV Steinberg | Germany | |
- |
- |
67. | Krassowizkiy Michael | 2803 | H-18 | TGV Horn | Germany | |
X |
- |
68. | Krassowizkiy Yuriy | 2842 | H55 | TGV Horn | Germany | |
X |
- |
69. | Kühlewein Matthias | 9737373 | H45 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
70. | Laue Martin | 435446 | H55 | OLG Ortenau | Germany | |
- |
- |
71. | Leimstoll Jannis | 7701234 | H19AL | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
X |
72. | Leiss Tariel | 2092857 | H-18 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
X |
73. | Leukert Dietmar | 6385 | H65 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
74. | Maiwald Ilse | 8655899 | D19AK | TV Mönchweiler | Germany | |
- |
- |
75. | Maiwald Lars | 8635811 | H19AL | TV Mönchweiler | Germany | |
- |
- |
76. | Maiwald Wolfram | 8655900 | H45 | TV Mönchweiler | Germany | |
- |
- |
77. | Meinhold Saskia | | Offen Kurz | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
78. | Meinhold Sylke | 2091758 | D45 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
79. | Möschle Peter | 231958 | H-12 | OLG Ortenau | Germany | |
X |
- |
80. | Müller Andreas | 236910 | H45 | OL-Team Filder | Germany | |
X |
X |
81. | Müller Rainer | 8424248 | H35 | OLG St. Gallen / Appenzell | Switzerland | |
- |
- |
82. | Nadelstumpf Klaus | 410509 | H55 | SV Wannweil | Germany | |
- |
- |
83. | Näger Elia | 6504 | H-12 | OLG Ortenau | Germany | |
X |
- |
84. | Pester Helen | 410523 | D-18 | LSG Weiher | Germany | |
X |
X |
85. | Pichel Lola | 8140104 | D-14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
- |
- |
86. | Pirc Vanessa | 2050460 | D19AL | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
- |
87. | Quednau Claudia | 8655889 | D55 | TV Mönchweiler | Germany | |
- |
- |
88. | Retzbach Philip | 7468468 | H19AL | OL-Team Filder | Germany | |
X |
X |
89. | Salzer Michel | 1006373 | D/H-12 begleitet | OLG Ortenau | Germany | |
X |
- |
90. | Sauter Othmar | 8644802 | H75 | OL Regio Wil | Switzerland | |
- |
- |
91. | Schach Jakob | 8050991 | H19AL | SV Wannweil | Germany | |
X |
X |
92. | Schach Jonathan | 8093731 | H19AK | SV Wannweil | Germany | |
X |
X |
93. | Schach Sybille | 410553 | D55 | SV Wannweil | Germany | |
- |
X |
94. | Schach Walter | 410578 | H65 | SV Wannweil | Germany | |
- |
- |
95. | Schaffner Martin | 8630850 | H45 | OLK Piz Hasi | Switzerland | |
- |
- |
96. | Schenk Hanspeter | 8654155 | D/H-12 begleitet | Individuals/No club | | |
- |
- |
97. | Schimmeck Bonnie | 2050462 | D19AL | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
X |
98. | Schmidt Ella | 231997 | D-12 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
99. | Schmidt Jürgen | 2023909 | H55 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
100. | Schmidt Noah | 8647300 | H-14 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
101. | Schuh Klaus | 8655895 | H55 | TV Mönchweiler | Germany | |
- |
- |
102. | Schulze Eija | 7205959 | D19AL | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
- |
- |
103. | Schüßler Ariane | 8647667 | Offen Kurz | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
- |
- |
104. | Schüßler Fiona | 8441122 | D-14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
- |
- |
105. | Schüßler Nora | 8223355 | D-14 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
- |
- |
106. | Schüßler Thomas | 8647669 | H45 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
- |
- |
107. | Schwarz Martin | 410550 | H45 | TGV Horn | Germany | |
X |
X |
108. | Scott Toby | 8260291 | H19AL | OLV Steinberg | Germany | |
- |
- |
109. | Spehr Uta | 8655887 | D55 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
X |
X |
110. | Spring Philipp | 8642239 | H19AK | Thurgorienta | Switzerland | |
- |
- |
111. | Spring Willi | 8641983 | H55 | Thurgorienta | Switzerland | |
- |
- |
112. | Stieler Björn | 8109955 | H45 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
X |
X |
113. | Stieler Lenya | 1680 | D/H-12 begleitet | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
X |
X |
114. | Stieler Malin | 7207656 | D-14 | TUS Karlsruhe-Rüppurr | Germany | |
X |
X |
115. | Ulver Joerg | 9005073 | H45 | TGV Horn | Germany | |
- |
- |
116. | Váradi Attila | 363479 | H45 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
117. | Váradi Bence | 206248 | H-14 | OL-Team Filder | Germany | |
- |
- |
118. | Vavra Colin | 7000112 | H19AL | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
X |
119. | Vavra Helen | 681609 | D-18 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
X |
- |
120. | Weber Jonas | 8311206 | H-12 | SV Wannweil | Germany | |
- |
X |
121. | Weber Justus | 8220409 | D/H-12 begleitet | SV Wannweil | Germany | |
- |
X |
122. | Wuestenhagen Rolf | 8120570 | H45 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
- |
- |
123. | Wüstenhagen Rolf | 8120570 | H45 | Gundelfinger Turnerschaft | Germany | |
- |
- |