v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Bubo cup 2018 (5 days)->Entries by classes  (number of entries: 284)
Report type:
Entries by name | Entries by classes | Entries by countries | Entries by clubs

NameChip numberClassClubCountryPaid

M10
1.Strand Jon1401341M10Kongsberg O-lagNorwayYES
2.Matics Marcell46082M10Műegyetemi Atlétikai és Football ClubHungaryYES
3.Mattle Linus8051208M10OL AmriswilSwitzerlandYES
4.Ferluga Matej2091671M10SSD-AŠZ GAJAItalyYES
5.Skorpil Marek 52275M10OK BradaCzech Republic

M10-shadowed
1.Mühlbacher EliasM10-shadowedNF SteiermarkAustriaYES

M12
1.Cokan Jan2113837M12Orientacijski klub KomendaSlovenia
2.Střelba Antonín2099508M12SK PragaCzech RepublicYES
3.Herashchenko RostislavM12PelengUkraineYES
4.Mühlbacher Lukas46233M12NF SteiermarkAustriaYES
5.Söderqvist Walter431433M12OK KåreSwedenYES
6.Alabor Finn8638714M12OLG KakowaSwitzerlandYES
7.Cers Oto2049496M12Auseklis IKLatviaYES

M14
1.Van Gelder Nisse7140504M14OmegaBelgiumYES
2.Blaha Jiri8655423M14Ekonom PrahaCzech RepublicYES
3.Blaha Michal8655418M14Ekonom PrahaCzech RepublicYES
4.Söderqvist Wille9050309M14OK KåreSwedenYES
5.Wollbrand Edvin7050607M14OK Ravinen - NackaSwedenYES
6.Polojaz Goran2065885M14SSD-AŠZ GAJAItalyYES

M16
1.Drage Vetle9020722M16Kongsberg O-lagNorwayYES
2.Wollo Atle NikolaiM16Kongsberg O-lagNorwayYES
3.Eger Johan1700300M16Kongsberg O-lagNorwayYES
4.Chernykh Misha8643721M16Club by name of GorelovRussiaYES
5.Pipek Ondrej8651710M16OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
6.Alabor Janosch8636553M16OLG KakowaSwitzerlandYES
7.Straete Stein Aas7150703M16Ringerike o-lagNorwayYES
8.Furlan Massimiliano2091649M16SSD-AŠZ GAJAItalyYES
9.Murador Daniele2120878M16SSD-AŠZ GAJAItalyYES
10.Pelessoni Jozef2084616M16SSD-AŠZ GAJAItalyYES
11.Tič Ruben2120839M16SSD-AŠZ GAJAItalyYES

M18
1.Drage Sølve9779779M18Kongsberg O-lagNorwayYES
2.Jensen Jeppe Kejser Dahl7500400M18OK PAN AarhusDenmarkYES
3.Birrer Fabio8061201M18OLG GalgenenSwitzerlandYES
4.Bloor Max1506000M18InterlopersUnited KingdomYES
5.Hakulinen SakuM18Vehkalahden VeikotFinlandYES

M20
1.Strand Tord1428403M20Kongsberg O-lagNorwayYES
2.Ravnikar Žan7210496M20Orientacijski klub KomendaSlovenia
3.Birrer Marco8030399M20OLG GalgenenSwitzerlandYES

M21A LONG
1.Vaniš Ondřej2027205M21A LONGYouth TeamCzech RepublicYES
2.Cechlovsky Jan8200M21A LONGYouth TeamCzech RepublicYES
3.Borg David9200690M21A LONGSödertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
4.Borg Jonas930111M21A LONGSödertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
5.Bygdén Martin8020421M21A LONGSödertälje-Nykvarn OrienteringSweden
6.Levin Karl870620M21A LONGSävedalens AIKSwedenYES
7.Wikström Johan880917M21A LONGSävedalens AIKSwedenYES
8.Alabor Erik8641997M21A LONGOLG KakowaSwitzerlandYES
9.Brogli Manuel1600012M21A LONGOLV BasellandSwitzerlandYES
10.Hakulinen NikoM21A LONGVehkalahden VeikotFinlandYES

M21A SHORT
1.Stehlik Ondrej8087M21A SHORTS-teamCzech RepublicYES
2.Borák Michal2042532M21A SHORTEkonom PrahaCzech RepublicYES

M21B
1.Vogl Roland1680202M21BSV MietrachingGermanyYES
2.Germani Marko2015649M21BSSD-AŠZ GAJAItalyYES

M21E
1.Podsiadly Mateusz889183M21EIndividuals/No club
2.Glad MarkusM21EEmblem ilNorwayYES
3.Benavente Para Alvaro8657342M21EMalarrutaSpainYES
4.Kretzschmar Matthias7200392M21EPost SV DresdenGermanyYES
5.Drągowski Kuba8628698M21EOK! SPORTPolandYES
6.Deelstra Olav Johannes503530M21EOppsal OrienteringNorwayYES

M21 ULTIMATE
1.Šafka Daniel1403413M21 ULTIMATEYouth TeamCzech RepublicYES

M35
1.Mühlbacher Thomas446312M35NF SteiermarkAustriaYES
2.Fankidejski Artur9870220M35UKS WłóczykijPolandYES

M35 ULTIMATE
1.Nijst Tino49827M35 ULTIMATEOmegaBelgiumYES
2.Brambilla Stefano7203667M35 ULTIMATECO2ItalyYES
3.Voracek Michal8009M35 ULTIMATESK OS Nové Město na MoravěCzech RepublicYES
4.Brantner Martin7113114M35 ULTIMATEHSV Wiener NeustadtAustriaYES

M40
1.Matics Gyula8163264M40Műegyetemi Atlétikai és Football ClubHungaryYES
2.Sági Peter888370M40Műegyetemi Atlétikai és Football ClubHungaryYES
3.Střelba Ondřej7209464M40SK PragaCzech RepublicYES
4.Söderqvist Patrik750505M40OK KåreSwedenYES
5.Ferluga Peter2015607M40SSD-AŠZ GAJAItalyYES
6.Archer Duncan8110277M40Cleveland Orienteering KlubUnited KingdomYES
7.Cers Kaspars8010333M40Auseklis IKLatviaYES
8.Giovannini Marco52797M40OK TrzinSloveniaYES

M45
1.Van Gelder Kris7700922M45OmegaBelgiumYES
2.Strand Odd443351M45Kongsberg O-lagNorwayYES
3.Eger Per Oivind1700305M45Kongsberg O-lagNorwayYES
4.Filip Libor2080850M45SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou Czech RepublicYES
5.Gavrilov Igor1007956M45Orientacijski klub KomendaSloveniaYES
6.Kääriäinen SamiM45Turun MetsänkävijätFinlandYES
7.Cherniavsky Sergey7204579M45OC MünchenGermanyYES
8.Blaha Ondrej9700729M45Ekonom PrahaCzech RepublicYES
9.Pipek Kamil2049532M45OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
10.Borg Lennart9621111M45Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
11.Bygdén Lars7720627M45Södertälje-Nykvarn OrienteringSweden
12.Lepo Mikko9101923M45Suunta JyväskyläFinlandYES
13.Birrer Stefan8170773M45OLG GalgenenSwitzerlandYES
14.Montes Marcos Roberto8638582M45Astur Extrem Club de OrientaciónSpainYES
15.Amundrud OysteinM45Stavanger OrienteringsklubbNorwayYES
16.Rannem MortenM45Fossum IFNorwayYES
17.Le Gland Christophe1740410M45ANNECY SPORTS ORIENTATIONFranceYES

M50
1.Bončina Igor1968213M50OK AzimutSlovenia
2.Hubmann Jörg8638720M50OL Regio WilSwitzerlandYES
3.Feldmann André5054M50Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES
4.Vanebo Roger André2058863M50Kongsberg O-lagNorwayYES
5.Wollo AtleM50Kongsberg O-lagNorwayYES
6.Knudsen Anders8653089M50Herlufsholm DenmarkYES
7.Hakulinen PekkaM50Espoon SuuntaFinlandYES
8.Berggren Kent29907M50Tullinge SKSwedenYES
9.Leickt Patrik780757M50Tullinge SKSwedenYES
10.Wollbrand Per7661009M50OK Ravinen - NackaSwedenYES
11.Kryvoruchko Sergii1300293M50O-PenserUkraineYES

M55
1.Batts Phillip8630900M55Individuals/No clubYES
2.Drage Øyvind9102155M55Kongsberg O-lagNorwayYES
3.Soegaard Svein-Erik343935M55Kongsberg O-lagNorwayYES
4.Tonnessen Roar981952M55Kongsberg O-lagNorwayYES
5.Jensen Per Dahl7500200M55OK PAN AarhusDenmarkYES
6.Ravenel Philippe9190563M55co colmarFranceYES
7.Chernykh Sergey8638340M55Club by name of GorelovRussiaYES
8.Trejtnar Pavel9014M55KOB TJ Sokol KunvaldCzech RepublicYES
9.Herashchenko Valerii2068654M55PelengUkraineYES
10.Heldt Mats631201M55Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
11.Harding Quentin8442222M55ClaroUnited KingdomYES
12.Aas Knut7120361M55Ringerike o-lagNorwayYES
13.Bloor Robert600500M55InterlopersUnited KingdomYES
14.Kulikov Dmytro1300240M55O-PenserUkraineYES
15.Hakulinen JukkaM55Vehkalahden VeikotFinlandYES
16.Clemente Mauro2013162M55SSD-AŠZ GAJAItalyYES
17.Kløvrud Jens Olav1416940M55Lillomarka o-lagNorwayYES

M60
1.Myhre Øivind243991M60Kongsberg O-lagNorwayYES
2.Kokins Juris1301911M60SKIO LatviaLatviaYES
3.Bilek Jaromir9011M60KOB TJ Sokol KunvaldCzech RepublicYES
4.Mirochnichenko Victor2300501M60KaliningradRussia
5.Serhieiev Oleksandr1300298M60O-PenserUkraineYES
6.Skorpil Martin2011900M60OK BradaCzech Republic
7.V P Anton581120M60C S. TranSilva ClujRomaniaYES
8.Smirthwaite Steve8657442M60MoravianUnited KingdomYES
9.Yodfat Ofer2071017M60Modiin O clubIsrael

M65
1.Sedej Vlado1398546M65OK AzimutSloveniaYES
2.Lapajne Janko406850M65OK AzimutSloveniaYES
3.Candy Russell1392054M65Orienteering Western AustraliaAustraliaYES
4.Pellegrini Vincenzo8311053M65C.O. Aget LuganoSwitzerlandYES
5.Sroler Zdenek7208201M65KOB TJ Sokol KunvaldCzech RepublicYES
6.Borák Stanislav2042539M65Ekonom PrahaCzech RepublicYES
7.Hemsted Andy50196M65Harlequins ErdingtonUnited KingdomYES
8.Paris Ezio503381M65Orienteering Mezzocorona A.S.D.Italy

M70
1.Crawford-smith George8640442M70Pendle Forest OrienteersUnited KingdomYES
2.Streuli Willi8642001M70Alpstein-OSwitzerlandYES
3.Myasnikov Sergey2088790M70KaliningradRussia
4.Sonin Mykola1300212M70O-PenserUkraineYES
5.Huber Kurt8113485M70SPOBOSwitzerland

W10-shadowed
1.Švíglerová Anna51128W10-shadowedOK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES

W12
1.Nijst Kiara6212W12OmegaBelgiumYES
2.Eger Marte1700301W12Kongsberg O-lagNorwayYES
3.Švíglerová Kateřina2081386W12OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
4.Pipkova Karolina7200907W12OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
5.Borg Lovisa449121W12Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
6.Bygdén Stina8051010W12Södertälje-Nykvarn OrienteringSweden

W14
1.Hubmann Lisa8638715W14OL Regio WilSwitzerlandYES
2.Pust Karin2069847W14Orientacijski klub KomendaSlovenia
3.Baccaro CarlottaW14Semiperdo Orienteering ManiagoItalyYES
4.Borg Klara9200685W14Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
5.Leickt Wilma9040910W14Tullinge SKSwedenYES
6.Ferluga Nastja2065888W14SSD-AŠZ GAJAItalyYES
7.De Eccher Veronica201480W14Friuli MTB & OrienteeringItalyYES

W16
1.Van Gelder Janne7166102W16OmegaBelgiumYES
2.Hubmann Nina8638741W16OL Regio WilSwitzerlandYES
3.Filipová Lucie2027245W16SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou Czech RepublicYES
4.Chernykh Zoya8638312W16Club by name of GorelovRussiaYES
5.Pecorari Iris Aurora210018W16Semiperdo Orienteering ManiagoItalyYES
6.Söderqvist Vendela9431432W16OK KåreSwedenYES
7.Leickt Katja1020603W16Tullinge SKSwedenYES
8.Cera Liva8019999W16Auseklis IKLatviaYES
9.Cignini Stella2048128W16Punto K Orienteering ASDItaly

W18
1.Bergstol Kjersti Tonnessen981950W18Kongsberg O-lagNorwayYES
2.Eger Helene1700306W18Kongsberg O-lagNorwayYES
3.Wollo SarahW18Kongsberg O-lagNorwayYES
4.Strand Tale443340W18Kongsberg O-lagNorwayYES
5.Vanebo Andrea2058810W18Kongsberg O-lagNorwayYES
6.Filipová Tereza2091516W18SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou Czech RepublicYES
7.Zavrl Zala9011122W18Orientacijski klub KomendaSlovenia
8.Pogačar Ana Pia1425104W18Orientacijski klub KomendaSlovenia
9.Blahová Pavla8653088W18Ekonom PrahaCzech RepublicYES
10.Straete Tuva Aas7032501W18Ringerike o-lagNorwayYES

W20
1.Knížková Šárka2070852W20Youth TeamCzech RepublicYES

W21A LONG
1.Müller Andrea8181188W21A LONGIndividuals/No clubYES
2.Králová Vanda7260013W21A LONGBáječné ženy v orientačním běhuCzech RepublicYES
3.Svensson Sanna890119W21A LONGSävedalens AIKSwedenYES
4.Nieke Corinna1280593W21A LONGUSV TU DresdenGermanyYES
5.Dettlaff Anna9140974W21A LONGUKS WłóczykijPolandYES
6.Petra Julia960922W21A LONGC S. TranSilva ClujRomaniaYES

W21A SHORT
1.Stehlíková Alžbeta2111772W21A SHORTS-teamCzech RepublicYES
2.Alfredsson Therese870517W21A SHORTSävedalens AIKSwedenYES
3.Miśkiewicz Martyna7200382W21A SHORTOK! SPORTPolandYES

W21B
1.Boncina Abigael422512W21BOK AzimutSlovenia
2.Vogl Karin1700505W21BSV MietrachingGermanyYES
3.Wackernagel Rosina1041989W21BOLV BasellandSwitzerlandYES
4.Sinigaglia Antonella2015609W21BSSD-AŠZ GAJAItalyYES

W21E
1.Flerin Drevenšek Mojca1404141W21EKamniški orientacijski klubSloveniaYES
2.Kmetec Barbara1408132W21EKamniški orientacijski klubSlovenia
3.Jezeršek Polona7210499W21EOrientacijski klub KomendaSlovenia
4.Zambiasi Clizia8088086W21ESemiperdo Orienteering ManiagoItalyYES
5.Rognstad Audhild Bakken1991602W21EEmblem ilNorwayYES

W35
1.Giuganino Barbara7202221W35CO2ItalyYES

W40
1.Hubmann Fränzi1111981W40OL Regio WilSwitzerlandYES
2.Strand Kari443348W40Kongsberg O-lagNorwayYES
3.Švíglerová Pavla889272W40OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
4.Söderqvist Marit209067W40OK KåreSwedenYES
5.Mattle Bettina8110376W40OL AmriswilSwitzerlandYES
6.Sepin Chiara2015603W40SSD-AŠZ GAJAItalyYES
7.Archer Pippa503510W40Cleveland Orienteering KlubUnited KingdomYES
8.Cera Liga2078918W40Auseklis IKLatviaYES

W45
1.Pretnar Irma1398945W45Kamniški orientacijski klubSlovenia
2.Eger Kristin1700304W45Kongsberg O-lagNorwayYES
3.Filipová Ivana2096120W45SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou Czech RepublicYES
4.Hechich Marirosa46176W45Semiperdo Orienteering ManiagoItalyYES
5.Blahová Marketa7209480W45Ekonom PrahaCzech RepublicYES
6.Glinska Beata Adrianna2109710W45OK KapelaCroatia
7.Herashchenko Eleonora2091745W45PelengUkraineYES
8.Pipkova Tana2049550W45OK Lokomotiva PardubiceCzech RepublicYES
9.Borg Katarina501859W45Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
10.Heldt Sofia680219W45Södertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
11.Bygdén Annika38647W45Södertälje-Nykvarn OrienteringSweden
12.Vassileva Tzvetanka2029966W45CO2ItalyYES
13.Birrer Beatrice8160773W45OLG GalgenenSwitzerlandYES
14.Leickt Lisa44838W45Tullinge SKSwedenYES
15.Le Gland Emmanuelle1177404W45ANNECY SPORTS ORIENTATIONFranceYES
16.Bringezu Kristina692910W45OLV PotsdamGermanyYES

W50
1.Feldmann Gudrun5067W50Kaulsdorfer OLV BerlinGermanyYES
2.Hetlevik Elisabeth2058812W50Kongsberg O-lagNorwayYES
3.Drage Anita9080165W50Kongsberg O-lagNorwayYES
4.Ravenel Véronique9051964W50co colmarFranceYES
5.Sologubova Elena8643714W50Club by name of GorelovRussiaYES
6.Meyhoff Petersen Tine8631591W50Herlufsholm DenmarkYES
7.Lepo Tarja1304076W50Suunta JyväskyläFinlandYES
8.Berggren Lina15150W50Tullinge SKSwedenYES
9.Ker Ruth8067676W50ClaroUnited KingdomYES
10.Straete Kjersti7180665W50Ringerike o-lagNorwayYES
11.Buono Elena210212W50A.S.D. Arco di cartaItalyYES

W55
1.Bergstol Ashild981951W55Kongsberg O-lagNorwayYES
2.Heggedal Unn Hilde7204923W55Kongsberg O-lagNorwayYES
3.Storløkken Hilde9101428W55Kongsberg O-lagNorwayYES
4.Kejser Mariann7500300W55OK PAN AarhusDenmarkYES
5.Movko Marina2300540W55KaliningradRussia
6.Gyöngyi Enikö889143W55C S. TranSilva ClujRomaniaYES
7.Hallan Toril7202589W55Lillomarka o-lagNorwayYES
8.Nativ Ruth2071179W55Modiin O clubIsrael

W60
1.Pellegrini Rita8170655W60C.O. Aget LuganoSwitzerlandYES
2.Arn Bea570316W60SCOM MendrisioSwitzerlandYES
3.Wüest Ruth8625669W60Alpstein-OSwitzerlandYES
4.Lazareva Natalia2055107W60KaliningradRussia

W65
1.Candy Jan1407398W65Orienteering Western AustraliaAustraliaYES

W70
1.Crawford-smith Wendy50182W70Pendle Forest OrienteersUnited KingdomYES
2.Hemsted Penny221492W70Harlequins ErdingtonUnited KingdomYES
3.Myasnikova Ludmila1302197W70KaliningradRussia

OPEN A
1.Hakulinen TeemuOPEN AIndividuals/No clubYES
2.Eržen Boris520504OPEN AŠkofjeloški orientacijski klubSlovenia
3.Pust Tomaž2088287OPEN AOrientacijski klub KomendaSlovenia
4.Vorackova Lenka9201331OPEN ASK OS Nové Město na MoravěCzech RepublicYES
5.Pavlič Gregor2065880OPEN ASSD-AŠZ GAJAItalyYES

OPEN B
1.Mikolaskova KaterinaOPEN BIndividuals/No clubYES
2.Plavčak Ana2045587OPEN BŠkofjeloški orientacijski klubSlovenia
3.Sladič Roman442575OPEN BŠkofjeloški orientacijski klubSlovenia
4.Pretnar Tanja1398953OPEN BKamniški orientacijski klubSloveniaYES
5.Stojan Petra2069834OPEN BOrientacijski klub KomendaSlovenia
6.Cherniavsky Inessa2068663OPEN BOC MünchenGermanyYES
7.Heldt Gustav439595OPEN BSödertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
8.Hakulinen PaulaOPEN BEspoon SuuntaFinlandYES
9.Lepo VerttiOPEN BSuunta JyväskyläFinlandYES
10.Hakulinen TuijaOPEN BVehkalahden VeikotFinlandYES
11.Pizzamus Paolo7823774OPEN BSSD-AŠZ GAJAItalyYES
12.Pelessoni Renato211382OPEN BSSD-AŠZ GAJAItalyYES
13.Pavlič Zdenko2088835OPEN BSSD-AŠZ GAJAItalyYES
14.Bringezu Dirk692105OPEN BOLV PotsdamGermanyYES

OPEN C
1.Skern Tim337622OPEN CNF WienAustriaYES
2.Jensen Andrea Kejser DahlOPEN COK PAN AarhusDenmarkYES
3.Láska Jan207835OPEN CYouth TeamCzech RepublicYES
4.Heldt Lisa2048674OPEN CSödertälje-Nykvarn OrienteringSwedenYES
5.Lepo VeeraOPEN CSuunta JyväskyläFinlandYES
6.Lindstedt Elisabeth19852OPEN COK Ravinen - NackaSwedenYES
7.Rannem Sigrid KinckOPEN CFossum IFNorwayYES
8.Rannem Kristin KinckOPEN CFossum IFNorwayYES
9.Siega Gianfranco2091671OPEN CSSD-AŠZ GAJAItalyYES
10.Stangebye MartinOPEN CNydalens SkiklubNorwayYES
11.Bringezu Hanna7132613OPEN COLV PotsdamGermanyYES
12.Bringezu Theo9130902OPEN COLV PotsdamGermanyYES

BEGINNERS
1.Sedej David406860BEGINNERSOK AzimutSloveniaYES
2.Rannem Ingeborg KinckBEGINNERSFossum IFNorwayYES
3.Bringezu Antonio7050426BEGINNERSOLV PotsdamGermanyYES

KID'S COURSE
1.Sedej Rok406859KID'S COURSEOK AzimutSlovenia
2.Skern Selina700222KID'S COURSENF WienAustriaYES
3.Skern Anna2103534KID'S COURSENF WienAustriaYES
4.Stehlík Šimon8087KID'S COURSES-teamCzech RepublicYES
5.Vorackova Anezka255KID'S COURSESK OS Nové Město na MoravěCzech RepublicYES
6.Vorackova Karolina154KID'S COURSESK OS Nové Město na MoravěCzech RepublicYES