v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
OOcup/2017 Ljubljana - Rakitna (5 days)->Start times by name  (number of entries: 856)
Report type:
Start times by name | Start times by classes | Start times by countries | Start times by clubs

Time format:
v

NameChip numberClassClubCountry 1. 2. 3. 4. 5.
1.Aaron Gonzalez Peña2057891M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:26:00 12:16:00 12:20:00 12:00:00
2.Adéla Housková2050490W10-shadowedOK DobříšCZE
3.Adomas Casas8323232M14Perkunas OK - Azuolas OKLTU 12:08:00 12:24:00 11:10:00 12:30:00 12:20:00
4.Adrian Brändli64979M21A LONGOLC WinterthurSUI 10:40:00 11:28:00 10:58:00 10:58:00 11:10:00
5.Adrian Tamarit Royo2045049M16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:56:00 11:56:00 11:52:00 10:36:00
6.Ágota Muzsnai8211055W60Hegyisport Szentendre EgyesületHUN 12:15:00 10:15:00 10:39:00 11:21:00 11:03:00
7.Ainara Flores-estrada Fe.7207699W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:03:00 11:23:00 11:23:00 10:48:00
8.Aislinn Prendergast8645246W21EEureka OrienteersAUS 10:30:00 11:10:00 11:02:00 11:58:00 12:06:00
9.Ákos Marosi2111521M14Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 12:02:00 10:36:00 10:32:00 10:54:00 10:42:00
10.Ákos TölgyesiM21EAULAHUN 10:20:00
11.Alain Juan1201053M60ANCOSUI 10:34:00 11:47:00 11:31:00 11:55:00 12:27:00
12.Alba Martinez Ibañez1502222W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:58:00 11:38:00 12:18:00 10:23:00
13.Alba Serra Reyes7201327W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:28:00 11:53:00 11:48:00 11:08:00
14.Albert Mingaleev1009384M50MagnitRUS 11:20:00 12:13:00 12:29:00 10:37:00 10:25:00
15.Alberto Garcia Romo7205893M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:12:00 12:28:00 12:32:00 11:12:00
16.Alberto Grilli8488388M45Punto NordITA 10:51:00 11:50:00 11:38:00 10:22:00 10:34:00
17.Alberto Pura1602572M55O-92 Piano di MagadinoSUI 12:15:00 10:00:00 10:35:00 11:40:00 11:35:00
18.Alex Bor1301553M55TitanRUS 11:40:00 10:15:00 10:25:00 11:00:00 11:05:00
19.Alex Odermatt1281966M35 ULTIMATEOLG Basel OberwilSUI 11:32:00 10:42:00 10:32:00 11:02:00 11:32:00
20.Alex Tarr204082M70Yarra Valley Orienteering ClubAUS 11:49:00 12:19:00 12:13:00 10:13:00 10:37:00
21.Alexander Kuryshev1004429M35Ufa-unitedRUS 11:54:00 10:30:00 10:18:00 11:30:00 10:54:00
22.Alexander Rezzonico Blan.2057674M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:32:00 11:36:00 11:28:00 11:58:00
23.Alexandr Dobritskiy9642011M50Vesta SPbRUS 11:04:00 12:37:00 11:45:00 10:05:00 10:05:00
24.Alexandra Solis Miranda7204879W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:23:00 12:03:00 12:13:00 10:33:00
25.Alexandra Studer8020669W21A SHORTOLG MurtenSUI 11:12:00 12:04:00 11:36:00 10:08:00 10:04:00
26.Alexey Roztoptannyy9200373M35Ufa-unitedRUS 11:42:00 10:12:00 10:06:00 11:18:00 11:24:00
27.Alicia Claramunt Moraga7300228W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:52:00 11:44:00 12:34:00 10:40:00
28.Alicia Lorenzo Calvo1172000W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:33:00 11:48:00 11:33:00 10:58:00
29.Alina Vecsey8300304W14O-92 Piano di MagadinoSUI 12:13:00 10:11:00 10:38:00 11:17:00 11:20:00
30.Alison High770620W40Care-Vevey OrientationSUI 10:27:00 10:47:00 11:07:00 11:47:00 11:57:00
31.Aljaž Černe2065597M21A LONGOK TivoliSLO 11:34:00
32.Amanda Pons Perez2021433W21A LONGCORZOESP 11:56:00 12:36:00 11:56:00 10:26:00 10:16:00
33.Ana Caro-paton Perez1410469W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:22:00 11:26:00 12:08:00 11:08:00
34.Ana Defez Cerchinaro2082680W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:22:00 12:02:00 12:22:00 11:28:00
35.Ana Plavčak2045587W35Škofjeloški orientacijski klubSLO 11:11:00 11:41:00 12:21:00 11:31:00 11:41:00
36.Ana Rodriguez Diaz7207080W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:08:00 12:13:00 11:43:00 11:48:00
37.Ana Isabel Toledo Navarr.7201354W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:18:00 12:18:00 12:03:00 11:18:00
38.Anastasiia Pesegova1001551W21A SHORTNORD WESTRUS 12:06:00 10:28:00 10:36:00 11:28:00 11:20:00
39.Anastasiia Pushkina1000432W21BSeverUKR 11:16:00 11:34:00 12:04:00 10:34:00 10:22:00
40.Anders Knudsen886643M50HerlufsholmDEN 12:04:00 10:25:00 10:13:00 11:09:00 11:41:00
41.Andras Zempleni233619M50 UltimateZempleniHUN 10:31:00 11:01:00 11:21:00 11:21:00 11:41:00
42.András Balogh2111520M16Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 11:56:00 10:36:00 10:52:00 10:56:00 10:52:00
43.András Csontos8637150M14Balatonfüredi Sport ClubHUN 11:02:00 12:18:00 12:30:00 10:32:00 10:12:00
44.André Wirz8280963M50 UltimateSwiss O ToursSUI 10:41:00 10:41:00 11:01:00 11:31:00 12:01:00
45.Andrea Gerber8240573W21A SHORTbussola okSUI 10:36:00 10:48:00 10:56:00 10:56:00 11:08:00
46.Andrea Margiore2052389M50ORIENTEERING TRIESTE A.S.D.ITA 12:16:00
47.Andreas Luescher1602658M55OLC KapreoloSUI 10:45:00 11:40:00 12:05:00 10:05:00 10:45:00
48.Andreu Grau Olive1408086M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:00:00 12:00:00 11:40:00 10:32:00
49.Andrey Razmetov9200057M50Vesta SPbRUS 11:32:00 11:53:00 11:53:00 10:25:00 10:53:00
50.Andrin Hohl7202632M12OLG WeisslingenSUI 11:37:00 10:33:00 10:33:00 11:25:00 10:57:00
51.Andy Robinson8632898M60South London OrienteersGBR 11:50:00 10:51:00 10:23:00 11:27:00 11:31:00
52.Anezka Hlavacova515497W16KOS Tesla BrnoCZE 11:11:00 11:34:00 12:08:00 10:48:00 10:20:00
53.Angeles Lopez Ruiz7207604W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:23:00 11:58:00 11:18:00 11:28:00
54.Anica Hribar2077785W35OK BrežiceSLO 11:01:00 12:01:00 11:31:00 10:21:00 10:51:00
55.Anicó Kulow440468W21A SHORTBerliner Turnerschaft Korp. Turn- und Sportverein e.V.GER 10:12:00 11:56:00 10:04:00 11:40:00 10:00:00
56.Anina Brunner8222220W21Ebussola okSUI 10:46:00 10:54:00 10:54:00 10:54:00 10:46:00
57.Anita Laaksonen997886W60Rasti-JyryFIN 10:51:00 11:09:00 11:33:00 11:15:00 11:21:00
58.Anja Hohl7200257W16OLG WeisslingenSUI 11:35:00 10:50:00 10:26:00 11:22:00 11:14:00
59.Anke Mueller2047W50Post SV DresdenGER 10:45:00 11:02:00 10:58:00 12:06:00 11:58:00
60.Anna Angermann9007888W14SPORTUNION KlagenfurtAUT 11:43:00 10:20:00 10:50:00 10:59:00 10:53:00
61.Anna Bisceglia9900999W55C.O. Aget LuganoSUI 12:25:00 10:12:00 10:30:00 11:30:00 11:30:00
62.Anna Illa Camps8102000W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:43:00 12:08:00 12:23:00 10:38:00
63.Anna Klingenberg209130OPEN BFaaborg OKDEN
64.Anna Luukkonen307583OPEN B
65.Anna NaefW21A SHORTOLG BernSUI
66.Anna SobchukW14SobchuksUKR 10:55:00 11:59:00 11:29:00 10:47:00 10:05:00
67.Anna Unegg8090401W16SPORTUNION KlagenfurtAUT 11:53:00 10:26:00 10:34:00 11:14:00 11:38:00
68.Anna Volkova2300091W20NORD WESTRUS 11:54:00 10:04:00 10:34:00 11:04:00 11:14:00
69.Anna Zetterberg43034W45Västerås SOKSWE 10:39:00 11:39:00 11:59:00 10:19:00 10:31:00
70.Annabelle Liegeois49126W40Balise 10BEL 11:57:00 10:17:00 10:17:00 11:07:00 11:17:00
71.Annariitta Kottonen581958W55LynxFIN 11:43:00 11:48:00 11:48:00 10:48:00 10:48:00
72.Anne Svantesson9650111W50Hjärnarps GHOLSWE 10:39:00 10:46:00 10:50:00 11:46:00 11:54:00
73.Anneli Ojapalo9101051W60Rajamäen Rykmentti OFIN 12:09:00 10:33:00 10:57:00 10:51:00 10:51:00
74.Annemarie Eglin2048016W70bussola okSUI 11:25:00 11:05:00 11:04:00 10:55:00 11:05:00
75.Annika Winkler206393W12SPORTUNION KlagenfurtAUT 11:33:00 10:31:00 10:43:00 10:47:00 10:59:00
76.Annika Wirz8300905W12Swiss O ToursSUI 10:37:00 10:59:00 11:03:00 11:15:00 11:35:00
77.Annina Hohl8640945W14OLG WeisslingenSUI 12:01:00 10:17:00 10:44:00 11:05:00 10:59:00
78.Anthony Covey-crump217838M35 ULTIMATEJesus OKGBR 10:32:00 11:32:00 11:02:00 11:32:00 10:52:00
79.Antoine Lesquer7052511M12Raidlink's 07FRA 10:57:00 11:49:00 11:29:00 10:41:00 10:17:00
80.Antoine Trottier2043621M21EOPA MONTIGNYFRA 12:08:00 10:13:00 10:20:00 10:57:00 10:53:00
81.Anton Kupriiets895135M21BSLAVYTICHUKR 10:47:00 11:41:00 11:53:00 10:21:00 10:13:00
82.Antonin Chasselin35779M12Boussole en ForezFRA 11:05:00 11:29:00 11:45:00 10:33:00 10:09:00
83.Antonio Bisceglia120735M55C.O. Aget LuganoSUI 11:35:00 10:40:00 10:30:00 11:25:00 11:25:00
84.Antti LamminpääM55Hollolan Urheilijat -46FIN 10:55:00 12:15:00 11:35:00 12:15:00 12:15:00
85.Antto Backman707715KID'S COURSEKangasala SKFIN
86.Ariane Schilliger1420050W21A LONGOLV LuzernSUI 11:06:00 11:16:00 11:06:00 11:16:00 11:36:00
87.Arne Tiltnes511102M65IL TyrvingNOR 10:17:00 11:08:00 11:20:00 11:38:00 11:56:00
88.Arto MuhonenM50 UltimateKalevan RastiFIN 10:21:00 11:31:00 11:11:00 11:51:00 11:21:00
89.Arved Pfeil2094477M20Berliner Turnerschaft Korp. Turn- und Sportverein e.V.GER 12:07:00 10:27:00 10:17:00 11:17:00 10:47:00
90.Arvid Wittiber2102179M14Skiclub BonnGER 10:08:00 11:12:00 11:10:00
91.Axel Richard2082451M16Boussole en ForezFRA 10:50:00 12:00:00 11:36:00 10:40:00 10:24:00
92.Ayoze Infante Conejo8633596M21A LONGCocan TenerifeESP 10:04:00 11:16:00 11:04:00 11:34:00 11:40:00
93.Bálint Szele2092466M16Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 11:32:00 11:00:00 11:00:00 11:04:00 11:00:00
94.Barbara Angermann7112113W21A SHORTSPORTUNION KlagenfurtAUT 12:30:00 10:20:00 10:12:00 11:08:00 11:32:00
95.Barbara Egger1602670W50OLV HindelbankSUI 11:15:00 11:58:00 11:38:00 10:18:00 10:22:00
96.Barbara Giuganino7202221W35CO2ITA 10:01:00 11:31:00 10:31:00 11:51:00 10:21:00
97.Barbara Lüscher1602637W55OLC KapreoloSUI 10:49:00 12:18:00 12:30:00 11:06:00 10:36:00
98.Barbara Rancan8640224W50OLG PfäffikonSUI 11:09:00 11:42:00 11:50:00 10:06:00 10:18:00
99.Barbara Winkler1404500W35 ULTIMATESPORTUNION KlagenfurtAUT 11:36:00 10:06:00 10:16:00 10:56:00 10:56:00
100.Barbora Baldrianová9784W21A LONGSK PragaCZE 10:16:00 12:16:00 10:06:00 12:06:00 10:06:00
101.Barbora Housková2080957W12OK DobříšCZE 11:01:00 11:27:00 10:39:00
102.Barnabás Veszelszki2092465M18Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 11:19:00 10:36:00 10:00:00 11:20:00 11:04:00
103.Barnabás Attila Hargitai7207916M14Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 11:50:00 10:32:00 10:10:00 11:04:00 10:54:00
104.Bea Arn570316W60SCOM MendrisioSUI 10:27:00 11:39:00 11:15:00 11:57:00 11:57:00
105.Beatriz Gonzalo Carvajal1415159W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:58:00 11:12:00 12:40:00 10:48:00
106.Belinda Bustini9200234OPEN CO-92 Piano di MagadinoSUI
107.Bendegúz Werner2099479M16Pécsi Vasutas SKHUN 10:38:00 11:52:00 11:52:00 10:44:00 10:12:00
108.Bente Oestergaard213905W60Mariager Fjord OKDEN 10:09:00 11:27:00 11:21:00 12:03:00 12:09:00
109.Bérénice Chasselin478KID'S COURSEBoussole en ForezFRA
110.Berit Danielsen590808W55IL TyrvingNOR 10:19:00 10:48:00 11:12:00 12:12:00 12:00:00
111.Bernat Ledesma Buscart1393316M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:38:00 12:10:00 12:38:00 10:36:00
112.Blaž Kölner2052358M35Orientacijski klub KomendaSLO 12:24:00 12:18:00 12:30:00 12:24:00 12:06:00
113.Bojan Jevševar2077852M35OK BrežiceSLO 10:48:00 11:36:00 11:36:00 10:36:00 10:36:00
114.Boris Bauman673167M50Mariborski OKSLO 10:08:00 11:21:00 11:25:00 12:29:00 12:13:00
115.Boris Dalakov412979OPEN CSarnena GoraBUL
116.Boris Eržen520504M35 ULTIMATEŠkofjeloški orientacijski klubSLO 10:42:00 11:42:00 12:32:00 10:52:00 10:22:00
117.Boróka Werner1396102W16Pécsi Vasutas SKHUN 10:47:00 11:46:00 12:32:00 10:30:00 10:08:00
118.Brian Odermatt1997255M20OLG Basel OberwilSUI 11:47:00 10:07:00 10:37:00 10:47:00 10:57:00
119.Brigitte Dersch-Kollenba.7672404W45Ski-Club Helsa e.V.GER 10:09:00 11:03:00 11:03:00 11:51:00 11:51:00
120.Bryan Russell-keely888407M21EIFK Lidingö SOKSWE 11:16:00 10:49:00 11:20:00 11:13:00 10:57:00
121.Caia Maddalena8290574W40O-92 Piano di MagadinoSUI 12:07:00 10:07:00 10:07:00 11:17:00 11:27:00
122.Camille Grange258374W14Boussole en ForezFRA 10:37:00 11:47:00 10:35:00 10:11:00
123.Carl Malling7007777M65Randers OKDEN 11:05:00 11:50:00 11:50:00 10:14:00 10:14:00
124.Carlos Diaz Calatayud2056755M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:50:00 12:04:00 11:54:00 10:38:00
125.Carlota Sempere Ureña258075W14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:38:00 11:20:00 11:44:00 10:56:00
126.Carmen Martinez Villanue.2020330W21A SHORTPNTD2017 FEDO TEAMESP 11:44:00 11:32:00 11:44:00 10:40:00
127.Carmen Perona Morales2087847W65Valencia OrientaciónESP 11:10:00 12:00:00 11:59:00 10:00:00 10:00:00
128.Catarina Félix2800499W50Grupo Despportivo União da AzoiaPOR 10:51:00 10:50:00 11:14:00 11:42:00 11:38:00
129.Catherine Boelle2056711W60CLUB D'ORIENTATION D'OXYGENATION ET DE LOISIRSFRA 11:51:00 10:03:00 10:21:00 11:09:00 11:15:00
130.Cécile Degand7000958W35Boussole en ForezFRA 10:41:00 11:21:00 11:41:00 10:31:00 10:11:00
131.Céline Ruiz1396412W35balise orientation albigeoiseFRA 11:51:00 10:11:00 10:21:00 11:01:00 11:21:00
132.Charles Nelson202151M65OK AzimutSLO 10:35:00 10:56:00 11:02:00
133.Christian Gafner8151020M18OLK WIGGERTALSUI 11:35:00 10:16:00 10:24:00 11:08:00 10:48:00
134.Christian Legrand8630386M55OPA Montigny sur LoingFRA 11:50:00 10:50:00 10:40:00 11:50:00 11:20:00
135.Christian Studer64091M70OLG MurtenSUI 11:31:00 12:13:00 12:19:00 10:19:00 10:13:00
136.Christine Calvet431946W45OLC WähringAUT 10:21:00 10:59:00 10:59:00 11:35:00 11:31:00
137.Christine Ferrand2082862W45Association Montpellier Sport d'Orientation HéraultFRA 10:55:00 11:43:00 11:35:00
138.Christine Robinson8632891W60South London OrienteersGBR 12:03:00 10:51:00 10:03:00 10:57:00 10:39:00
139.Christine Unegg8301171W21BSPORTUNION KlagenfurtAUT 11:34:00 10:22:00 10:34:00 11:22:00 11:16:00
140.Christoph Egli603012M21A LONGbussola okSUI 11:16:00 10:46:00 11:22:00 11:10:00 11:16:00
141.Chu-hsien Wang9201508W21A LONGMoxina OKTPE 10:56:00 11:06:00 10:36:00 11:06:00 11:16:00
142.Claire Grange2080159W40Boussole en ForezFRA 11:27:00 11:37:00 10:17:00 10:27:00
143.Claudia Gomez Rodriguez7207080W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:13:00 11:33:00 11:28:00 10:28:00
144.Claudia Wirz8636069W50Swiss O ToursSUI 10:03:00 10:58:00 10:54:00 12:02:00 11:50:00
145.Clément Amrouche2020149M18Valbonne Sophia Antipolis OrientationFRA 11:51:00 10:32:00 10:16:00 10:56:00 11:36:00
146.Clément Hery1008574M21A SHORTAnimation Sillery OrientationFRA 10:53:00 11:58:00 11:33:00 10:28:00 10:08:00
147.Coline Piloquet35273OPEN C
148.Conor Klingenberg2038532OPEN AFaaborg OKDEN
149.Cornelia Okle62344W21A SHORTOLK Piz HasiSUI 11:42:00 10:36:00 10:08:00 11:00:00 11:16:00
150.Cristina Rico1416000W35NonStop AventuraESP 10:51:00 12:11:00 11:51:00 10:11:00 11:01:00
151.Cristobal Fernandez Liri.1401518M10 10:14:00 10:55:00 10:59:00 11:07:00 10:23:00
152.Csaba Vízi2003105M45Balatonfüredi Sport ClubHUN 11:07:00 11:38:00 11:46:00 10:18:00 10:22:00
153.Csanád Gaál8636199M14Balatonfüredi Sport ClubHUN 11:26:00 11:48:00 11:34:00 10:40:00 10:04:00
154.Csilla Hajas233618W50 UltimateZempleniHUN 10:28:00 10:52:00 11:12:00 11:32:00 11:52:00
155.Cyrill Zehnder8632396M12Swiss O ToursSUI 11:17:00 11:33:00 11:37:00
156.Dagrun Melkild2087042W55Heming OrienteringNOR 12:13:00 10:24:00 10:12:00 11:18:00 11:12:00
157.Daniel Bichl9906099M21 ULTIMATEWATAUT 10:49:00 10:59:00 10:49:00 11:09:00 11:09:00
158.Daniel Seckler9109088M60Marseille Course OrientationFRA 11:34:00 11:07:00 10:55:00 10:59:00 11:51:00
159.Daniel Bentien Schmidt1402415M16OK PAN AarhusDEN 12:20:00 11:12:00 10:48:00 11:32:00 11:28:00
160.Daniela Guglielmetti8099999W55GOLD SavosaSUI 12:01:00 10:36:00 10:36:00 11:24:00 11:06:00
161.Daniil Kashin7202506M20NORD WESTRUS 11:57:00 10:17:00 10:27:00 11:07:00 11:27:00
162.Danni Zhen31394W21BYCONE SENSFRA 10:46:00 11:04:00 11:10:00 11:28:00 10:58:00
163.Daria Lepori2048003W55GOLD SavosaSUI 12:19:00 10:18:00 10:24:00 11:36:00 11:18:00
164.Daria Panchenko1393525W20NORD WESTRUS 11:44:00 10:34:00 10:04:00 11:14:00 11:04:00
165.Darrell High7050568M45Care-Vevey OrientationSUI 10:19:00 10:50:00 10:46:00 11:34:00 11:42:00
166.David Chatelon1248163M40ORIENTEXPRESS 42FRA 11:54:00 10:26:00 10:34:00 10:50:00 11:30:00
167.David Lesquer1006475M40Raidlink's 07FRA 11:30:00 11:38:00 11:54:00 10:26:00 10:34:00
168.David Roach9020556M60Luxembourg Orienteering ClubLUX 10:42:00 10:23:00 11:07:00 10:35:00 10:19:00
169.David Sedej406860M10-shadowedOK AzimutSLO
170.David Veleda Díaz1601932M21A LONGClub Orientació CatalunyaESP 10:58:00 11:04:00 10:52:00 11:04:00 11:04:00
171.Davide Ponti2036395M55GOLD SavosaSUI 11:55:00 10:30:00 10:20:00 11:45:00 11:15:00
172.Delania Hölzer2103988KID'S COURSEOrientacijski klub KomendaSLO
173.Dénes Kerényi8100257M60Hegyisport Szentendre EgyesületHUN 11:38:00 10:35:00 10:43:00 11:31:00 11:47:00
174.Denis Lebedev1404850M18NORD WESTRUS 11:59:00 10:12:00 10:20:00 11:12:00 11:28:00
175.Denise Hölzer2800936BEGINNERSX-OLSLO
176.Denise Kaufmann59191BEGINNERSOLV BasellandSUI
177.Diana Alonso Ruiz2050352W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:30:00 11:38:00 11:48:00 11:40:00
178.Dianora Herashchenko2091745W21E 10:38:00 10:38:00 10:38:00 10:22:00 10:22:00
179.Didier Amrouche1001037M45Valbonne Sophia Antipolis OrientationFRA 12:19:00 10:14:00 10:10:00 10:50:00 11:02:00
180.Diego Baratti8322222M21A SHORTGOLD SavosaSUI 11:33:00 10:23:00 10:03:00 11:08:00 11:23:00
181.Dieter Coen1403132M21A LONGTROL BelgiumBEL 10:46:00 11:34:00 11:58:00 10:34:00 10:04:00
182.Dirk Deubel9998000M21A SHORTNaturfreunde WienAUT 10:08:00 10:48:00 10:48:00 11:33:00 11:43:00
183.Dmitrii Poliakov8060494M21ENORD WESTRUS 11:56:00 10:21:00 10:05:00 11:17:00 11:33:00
184.Dominic Hohl1406548M12OLG WeisslingenSUI 11:53:00 10:45:00 10:57:00 11:17:00 11:09:00
185.Don Skantze580820M55IL TyrvingNOR 10:05:00 11:20:00 11:00:00 12:00:00 12:05:00
186.Doris Haas8636823W55OLG SchaffhausenSUI 11:37:00 12:12:00 12:24:00 10:42:00 10:06:00
187.Doris Ochsner1211620OPEN COLG SchaffhausenSUI
188.Dorja Salopek355240W12OK AzimutSLO 10:21:00
189.Edi Baumann8639459M70Swiss O ToursSUI 10:55:00 11:13:00 11:13:00 11:43:00 11:19:00
190.Edith Schaffert504699W65bussola okSUI 10:50:00 10:50:00 10:59:00 11:10:00 10:50:00
191.Eduard Khrennikov9777777M35 ULTIMATESOKOL-PERMRUS 12:32:00 12:22:00 11:42:00 12:22:00 12:22:00
192.Egor Vasilev1301281M10-shadowedUfa-unitedRUS
193.Elena Bertozzi8355555W21A SHORTGOLD SavosaSUI 12:12:00 10:32:00 10:24:00 10:44:00 11:04:00
194.Elena Dobritskaya9623529W45Vesta SPbRUS 10:33:00 11:55:00 11:47:00 10:11:00 10:03:00
195.Elena Mirochnichenko2055103W55KaliningradRUS 12:07:00 10:42:00 10:18:00 11:54:00 11:48:00
196.Elena Rusanova1393797W65PARUS MOSCOWRUS 10:20:00 11:40:00 11:09:00 12:10:00 11:50:00
197.Elena Soloveva2055111W55KaliningradRUS 11:55:00 10:30:00 10:06:00 11:12:00 11:36:00
198.Elena Unegg8241005W12SPORTUNION KlagenfurtAUT 11:41:00 10:39:00 10:35:00 10:55:00 10:55:00
199.Eleonora Herashchenko7000148W45PelengUKR 12:03:00 10:35:00 10:31:00 11:27:00 11:11:00
200.Elisa Bertozzi8422222W18GOLD SavosaSUI 12:22:00 10:33:00 10:13:00 11:13:00 11:13:00
201.Elizabeth Borchorst1411604W65Rold Skov OKDEN 11:00:00 11:30:00 11:39:00 11:20:00 10:40:00
202.Eloïse Louvet7770783W21A SHORTOPA MONTIGNYFRA 12:18:00 10:04:00 10:40:00 11:20:00 11:24:00
203.Emma Corengia1509999W18GOLD SavosaSUI 11:42:00 10:23:00 10:33:00 10:48:00 11:33:00
204.Emma Herbst2119886OPEN CVästerås SOKSWE
205.Emma Klingenberg1302827OPEN AFaaborg OKDEN
206.Eric Chasselin1420151M40Boussole en ForezFRA 11:22:00 12:02:00 11:46:00 10:42:00 10:02:00
207.Eric Loré Amigo1410486M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:20:00 11:18:00 12:26:00 10:44:00
208.Erica Huggler1207041W70OLG StäfaSUI 10:15:00 10:55:00 10:54:00 11:45:00 11:45:00
209.Erich Göschl686868M50OLC WähringAUT 10:16:00 10:41:00 11:29:00 11:45:00 11:57:00
210.Erik Bengtsson696669OPEN AFK ÅsenSWE
211.Erik BryschM16MS ParmaFIN 10:02:00 11:28:00 11:20:00 11:44:00 11:52:00
212.Ernst Moos1401421M70OLV Zug FreaksSUI 12:07:00 11:55:00 12:01:00 10:01:00 10:07:00
213.Ernst Spirgi9101399M70OLV Zug FreaksSUI 11:55:00 12:07:00 12:25:00 10:37:00 10:19:00
214.Esko Jalanto7201229M55Epilä-Kangasala OCFIN 11:10:00 11:35:00 12:00:00 10:10:00 10:25:00
215.Esther Bohrer Brogli332355W60OLV BasellandSUI 10:57:00 11:45:00 11:57:00 10:27:00 10:27:00
216.Eszter Vízi2003120OPEN BBalatonfüredi Sport ClubHUN
217.Ethna Cavanagh234694OPEN BFaaborg OKDEN
218.Eva Baldrianová888639W10SK PragaCZE 10:49:00 11:35:00 11:31:00 10:39:00 10:03:00
219.Eva LüscherW45OLK Argus LüscherSUI 11:27:00 10:31:00 10:47:00 10:51:00 10:51:00
220.Eva Ocvirk700027W40OK JapeticCRO 11:37:00 12:17:00 12:07:00 10:07:00 10:07:00
221.Eva Zehnder-Gilgen8625611W45Swiss O ToursSUI 11:11:00 11:39:00 11:39:00
222.Fabien Pasquasy782206M21ECercle d'Orientation du HainautBEL 11:09:00 11:37:00
223.Fabienne Hohl7000149W14OLG WeisslingenSUI 12:19:00 10:08:00 10:32:00 10:56:00 11:05:00
224.Febo Corsi8433333M14GOLD SavosaSUI 12:20:00 10:28:00 10:00:00 11:20:00 11:26:00
225.Felix Herbst403984KID'S COURSEVästerås SOKSWE
226.Felix Zollner2084430M10-shadowedSPORTUNION KlagenfurtAUT
227.Filippo Pezzati1211960M55SCOM MendrisioSUI 10:00:00 11:25:00 11:05:00 11:55:00 12:10:00
228.Finn Wittiber1545M18Skiclub BonnGER 10:32:00 11:16:00 11:08:00
229.Florencio Garcia Gomez2102729M16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:48:00 12:12:00 12:00:00 11:32:00
230.Francesco Guglielmetti8199999M60GOLD SavosaSUI 11:46:00 10:07:00 10:27:00 10:43:00 10:39:00
231.Francisco Cuartero Navar.1407499M18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:44:00 11:52:00 11:48:00 10:44:00
232.Franck Guerin1780728M55Guyancourt Orientation 78FRA 11:30:00 11:10:00 11:20:00 11:35:00 10:55:00
233.Franz Unegg8260671M45SPORTUNION KlagenfurtAUT 12:11:00 10:18:00 10:18:00 10:54:00 10:46:00
234.Franz Wyss8636070M65OLregiooltenSUI 10:11:00 11:20:00 11:08:00 11:50:00 11:38:00
235.Franziska Hochstetter1398599W18USV JenaGER 11:12:00 10:53:00 10:53:00 10:58:00 11:43:00
236.Frederic Puel1511606M35Animation Sillery OrientationFRA 11:12:00 12:00:00 12:06:00 10:12:00 10:06:00
237.Frida Herbst403983W10-shadowedVästerås SOKSWE
238.Friedrich Andrea54854W35OLG WelsikonSUI 10:11:00 11:11:00 10:41:00 11:41:00 10:41:00
239.Ganna Sereda7000807W21BSLAVYTICHUKR 11:04:00 11:52:00 11:34:00 10:10:00 10:10:00
240.Gaspard Ruiz2020341M10balise orientation albigeoiseFRA 11:54:00 10:35:00 10:35:00 10:55:00 10:51:00
241.Gavin Wyatt-Mair43880M60Bay Area Orienteering ClubUSA 10:58:00 12:23:00 12:23:00 10:11:00 10:27:00
242.Geert DebyserM45OmegaBEL 10:11:00 10:22:00 10:14:00 10:14:00 10:18:00
243.Geoff Hudson9200101M60Nillumbik Emus OCAUS 11:02:00 11:31:00 11:19:00 11:03:00 11:07:00
244.Georgi Dalakov8444222OPEN ASarnena GoraBUL
245.Gerda E. Christiansen889246W65Køge OKDEN 10:10:00 11:00:00 11:49:00 11:50:00 12:10:00
246.Gerhild Pacher7120364W21BOutdoor Orienteering GrazAUT 11:28:00 10:10:00 10:16:00 11:34:00 11:22:00
247.Gianluca Di Stefano9000919M50Polisportiva BesaneseITA 10:04:00 10:57:00 11:05:00 11:57:00 12:09:00
248.Gianni Guglielmetti8055555M21 ULTIMATEGOLD SavosaSUI 10:09:00 11:59:00 10:19:00 11:49:00 10:09:00
249.Giorgia Guglielmetti362880W21A SHORTGOLD SavosaSUI 12:24:00 10:40:00 11:40:00 10:04:00 11:48:00
250.Gisela Tonn7204099W60SSV Planeta RadebeulGER 10:21:00 11:03:00 11:09:00 12:09:00 12:15:00
251.Gitte Isen351468W55Herning O-KlubDEN 11:31:00 12:06:00 12:00:00 10:12:00 10:30:00
252.Giulia Bertozzi8077777W14GOLD SavosaSUI 11:37:00 10:14:00 10:47:00 11:11:00 11:08:00
253.Giulia Maddalena8180904W14O-92 Piano di MagadinoSUI 11:31:00 10:26:00 10:56:00 11:08:00 10:50:00
254.Giuliano Balmelli9888744M21A SHORTGOLD SavosaSUI 11:58:00 10:08:00 10:33:00 11:18:00 11:33:00
255.Gonzalo Fernandez Ortega7207008M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:20:00 11:40:00 11:32:00 11:04:00
256.Gregor Pavlič2065880OPEN ASSD-AŠZ GAJAITA
257.Guadalupe Losada Moreno2024391W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:16:00 11:00:00 12:28:00 11:48:00
258.Guilhem Elias7001939M18ACA Aix ProvenceFRA 12:23:00 10:08:00 10:36:00 10:52:00 11:24:00
259.Guillaume Degand1001998M35Boussole en ForezFRA 10:36:00 12:06:00 12:00:00 10:48:00 10:00:00
260.Guillaume Ferrand2082864M18Association Montpellier Sport d'Orientation HéraultFRA 10:56:00 12:00:00 12:08:00
261.Gunnar Grue-sørensen889247M65Køge OKDEN 10:29:00 11:26:00 10:56:00 12:02:00 11:50:00
262.Günther Prommer2066430M65Naturfreunde Villach OrienteeringAUT 11:47:00 10:20:00 10:20:00 11:08:00 11:14:00
263.Günther Rosenkranz581207M50 UltimateOL AndritzAUT 10:11:00 11:21:00 10:41:00 12:01:00 11:11:00
264.Gustav Wiren Gonzalez8633223M16PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:20:00 11:32:00 11:48:00 10:44:00
265.Hana Horvátová980354W20Severka ŠumperkCZE 11:14:00 11:54:00 11:54:00 10:34:00 10:14:00
266.Hanna Pabich4565421W10-shadowedUKS Azymut PabianicePOL
267.Hannes Pacher7150159M35 ULTIMATEOutdoor Orienteering GrazAUT 11:22:00 10:52:00 10:12:00 11:42:00 11:22:00
268.Hannu Kottonen891989M60LynxFIN 11:14:00 12:15:00 12:15:00 10:31:00 10:07:00
269.Hasse Bergstrom334218M70IL TyrvingNOR 11:01:00 11:07:00 11:07:00 11:31:00 12:01:00
270.Heather High260267W12Care-Vevey OrientationSUI 10:05:00 10:55:00 10:59:00 11:27:00 11:43:00
271.Hector Hugo De La Torre.1407454M18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:40:00 12:08:00 11:56:00 11:32:00
272.Hedvig Vollset2087012W18Heming OrienteringNOR 12:02:00 10:13:00 10:23:00 11:03:00 10:53:00
273.Heidi Gafner1963118W50OLK WIGGERTALSUI 11:39:00 10:22:00 10:18:00 10:58:00 11:02:00
274.Heikki Kyyrönen2800469M70Kouvolan SuunnistajatFIN 11:37:00 11:49:00 12:31:00 10:31:00 10:25:00
275.Heinz Feucht1958029M21BOLG SchaffhausenSUI 10:53:00 11:45:00 11:45:00 10:17:00 10:05:00
276.Helga M. BackerW21BAsker SkiklubbNOR 10:16:00 11:16:00 10:58:00 11:58:00 11:52:00
277.Helge Soegaard213912M65Rold Skov OKDEN 10:53:00 10:50:00 11:14:00 11:02:00 11:02:00
278.Helmut Lerchegger8088088M50LACAUT 10:09:00 10:01:00
279.Herfried Trummer8140675M35 ULTIMATEOC FürstenfeldAUT 12:22:00 10:02:00 10:42:00 11:22:00 10:42:00
280.Hugo Richard2080132M18Boussole en ForezFRA 10:47:00 11:48:00 11:36:00 10:00:00 10:04:00
281.Hugo Zetterberg43045M10Västerås SOKSWE 11:04:00 11:43:00 11:43:00 10:35:00 10:11:00
282.Hui Yu LinOPEN CMoxina OKTPE
283.Hulda Magrethe TellnesW16Asker SkiklubbNOR 10:05:00 10:58:00 10:52:00 12:12:00 12:16:00
284.Iben Maag1411280W50Søllerød OKDEN 10:09:00 11:10:00 11:10:00 11:50:00 11:34:00
285.Ieva Krastina7201404W35ValmieraLAT 11:21:00 11:51:00 12:11:00 10:51:00 10:31:00
286.Igor Bončina1968213OPEN BOK AzimutSLO
287.Ihor Trimboi9200155M35 ULTIMATESLAVYTICHUKR 11:12:00 12:12:00 11:52:00 10:12:00 10:02:00
288.Ilkka Ojapalo2800708M60Rajamäen Rykmentti OFIN 11:26:00 10:31:00 10:15:00 11:51:00 10:47:00
289.Ilona Dobos350317W70Stars Orienteering ClubCAN 10:55:00 11:35:00 11:54:00 10:05:00 10:05:00
290.Inessa Cherniavsky2068663W35OC MünchenGER 12:21:00 12:21:00 12:31:00 12:11:00 12:11:00
291.Ingela Andersson402823W21BOK OrionSWE 11:52:00 10:40:00 10:28:00 10:52:00 11:28:00
292.Inger Tiltnes1010134W65IL TyrvingNOR 10:00:00 11:10:00 10:49:00 11:40:00 12:00:00
293.Irene Eglin8060675W35 ULTIMATEbussola okSUI 10:56:00 10:46:00 10:56:00 10:46:00 10:46:00
294.Irene Müller-bucher2003723W60bussola okSUI 10:45:00 11:33:00 11:39:00 11:39:00 11:45:00
295.Iris Andres8055155W60OLG BonaduzSUI 11:45:00 10:21:00 10:51:00 10:45:00 11:33:00
296.Iris Ceulemans53570OPEN CTROL BelgiumBEL
297.Isabelle Berrien1303070W45Marseille Course OrientationFRA 11:45:00 10:39:00 10:03:00 11:15:00 11:07:00
298.István Bujdosó7020217M50Tabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHUN 12:28:00 11:57:00
299.Ita Klingenberg1602326OPEN AFaaborg OKDEN
300.Iuliia Nogovitsyna7000022W21A SHORTSK SIRIUSUKR 10:00:00 11:00:00 11:00:00 11:48:00 11:44:00
301.Ivan Boyadzhiev412842M55Mariborski OKSLO 10:10:00 11:05:00 11:10:00
302.Ivan Millar1601996M45Lagan Valley OrienteersIRL 10:10:00
303.Ivan Sobchuk125KID'S COURSESobchuksUKR
304.Jakob Backer-tellnesM14Asker SkiklubbNOR 10:02:00 11:04:00 10:46:00 12:06:00 12:08:00
305.Jakob Steinwender9907099M14SPORTUNION KlagenfurtAUT 11:56:00 10:40:00 10:40:00 11:16:00 11:30:00
306.Jakub Straszewski1407311M21A SHORTOLG BaselSUI 10:48:00 11:48:00 11:38:00 10:43:00 10:23:00
307.Jan Brunner7201567M35OLG BaselSUI 10:54:00 11:06:00 11:00:00 11:12:00 11:12:00
308.Jan Kvaka515106M21BKOB KysakSVK 10:05:00 10:49:00 10:49:00 11:33:00 11:37:00
309.Jan Zanda1413712M18SK ChoteborCZE 12:31:00 10:20:00 10:08:00 11:00:00 10:32:00
310.Jan Žanda7260028M50SK ChoteborCZE 11:56:00 10:01:00 10:33:00 11:13:00 11:01:00
311.Jan Felix Topp502913M21ETSV WorpswedeGER 10:40:00 11:45:00 12:05:00 10:37:00 10:01:00
312.Jane Campbell8080750W60Guyancourt Orientation 78FRA 11:09:00 11:15:00 11:03:00 10:39:00 10:45:00
313.Janet Tarr204083W70Yarra Valley Orienteering ClubAUS 11:05:00 11:55:00 11:34:00 10:25:00 10:25:00
314.Janez Zavrl2052362M21BOrientacijski klub KomendaSLO 10:11:00 10:13:00
315.Janina Blattner2020674W18Borussia MooseggSUI 11:02:00 11:18:00 11:28:00 10:13:00 10:08:00
316.Janko Lapajne406850M65OK AzimutSLO 10:23:00 11:14:00 10:50:00 11:32:00 11:44:00
317.Jari Kymäläinen411691M55Tampereen PyrintoFIN 12:25:00 10:05:00 10:05:00 11:10:00 11:10:00
318.Jari Toivonen7201219M55Epilä-Kangasala OCFIN 11:00:00 11:50:00 11:50:00 10:20:00 10:05:00
319.Jatta Haapamäki707711W45Mäntän Seudun EräpirkatFIN 10:15:00 10:03:00 10:35:00 10:39:00 10:35:00
320.Javier Garcia Jimenez2085085M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:36:00 12:12:00 11:58:00 10:28:00
321.Javier Saz Basanta2037210M16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:32:00 11:48:00 11:40:00 11:40:00
322.Jean - Luc Boelle346777M60CLUB D'ORIENTATION D'OXYGENATION ET DE LOISIRSFRA 11:58:00 10:11:00 10:39:00 11:07:00 11:43:00
323.Jean-claude Suty8631366M60AS QUETIGNYFRA 12:06:00 10:47:00 10:19:00 11:15:00 10:43:00
324.Jean-marc Gillet1391734M45OmegaBEL 11:15:00 11:54:00 11:58:00 10:26:00 10:06:00
325.Jelena Topp337602W21A LONGTSV WorpswedeGER 10:46:00 11:36:00 11:36:00 10:16:00 10:46:00
326.Jens Christensen1910551M60Mariager Fjord OKDEN 10:30:00 11:19:00 11:23:00 12:19:00 11:59:00
327.Jens Struckmann7660827M50Braunschweiger MTVGER 10:48:00 10:45:00 10:41:00 12:13:00 12:33:00
328.Jens Olav Kløvrud1416940M55Lillomarka o-lagNOR 11:15:00 12:05:00 11:45:00 10:30:00 10:00:00
329.Jeremy Vuillemard706072M35 ULTIMATEO'ZONE 88FRA 12:12:00 10:12:00 11:32:00 10:22:00 11:52:00
330.Jerome Kaeser8290187M21Ebussola okSUI 11:04:00 10:57:00 11:05:00 11:29:00 11:29:00
331.Jesper Bech TanderupOPEN BFaaborg OKDEN
332.Jesper Bech TanderupOPEN CFaaborg OKDEN
333.Jesus Armas Ibañez7201472M18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:32:00 11:32:00 11:44:00 11:40:00
334.Jindřich Houska2050492M40OK DobříšCZE 11:38:00 11:30:00 12:10:00 10:10:00
335.Jiri Hlavac53247M50 UltimateKOS Tesla BrnoCZE 11:21:00 11:51:00 12:01:00 10:01:00 10:01:00
336.Jirka Hrazdil682621M21BSK Zabovresky BrnoCZE 11:47:00 10:09:00 10:09:00 10:53:00 10:49:00
337.Joaquín González Pérez1398549M40PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:18:00 11:38:00 11:54:00 11:22:00
338.Joern Blom213924M60Mariager Fjord OKDEN 10:14:00 11:43:00 11:43:00 12:07:00 12:23:00
339.Johan Herbst2101796M21A SHORTVästerås SOKSWE 11:03:00 11:43:00 11:43:00 10:13:00 10:13:00
340.Johan Sundén27583M45Västerås SOKSWE 11:23:00 11:46:00 11:50:00 10:30:00 10:26:00
341.Johana Šestáková4402234W10-shadowedSlavia Liberec OrienteeringCZE
342.Johanna Thoman7774321W14SPORTUNION KlagenfurtAUT 11:55:00 10:05:00 10:35:00 11:20:00 10:47:00
343.Joli Wehrli8636804W50Swiss O ToursSUI 10:27:00 11:14:00 11:18:00 11:54:00 11:30:00
344.Jonas Herzog231958OPEN COLG OrtenauGER
345.Jonas Jansen7886331M14OmegaBEL 11:14:00 11:56:00 12:06:00 10:50:00 10:18:00
346.Jonas Ptacek232730M10KOS Tesla BrnoCZE 11:14:00 11:39:00 11:35:00 10:31:00 10:07:00
347.Jonatan ByggmästarOPEN A
348.Jorge Baltazar1401760M50Grupo Despportivo União da AzoiaPOR 10:28:00 11:05:00 11:13:00 12:17:00 12:05:00
349.Jorgen Holmboe1080146M70IL TyrvingNOR 10:25:00 10:49:00 11:25:00 11:49:00 11:31:00
350.Joris Hochstetter7161997M20USV JenaGER 10:47:00 10:47:00 10:47:00 10:57:00 11:17:00
351.Jose Font Garcia306306M60Valencia OrientaciónESP 11:06:00 12:27:00 12:07:00 10:19:00 10:23:00
352.Jose Antonio Milvaques1403120M50PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:45:00 12:13:00 11:41:00 11:25:00
353.Jose Antonio Villar Gorr.8632155M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:42:00 11:52:00 11:46:00 11:16:00
354.Jose David Cano Mellinas8638598M18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:56:00 11:48:00 11:32:00 11:00:00
355.jose luis Garcia rodrigu.7202251M35Cocan TenerifeESP 10:00:00 11:00:00 11:06:00 11:54:00 12:00:00
356.Josef Baldrian2075606KID'S COURSESK PragaCZE
357.Josef Pfulg8031142M70OLV Zug FreaksSUI 11:43:00 12:31:00 11:49:00 10:25:00 10:31:00
358.Josef Polster9000006M55HSV Spittal/DrauAUT 12:20:00 10:30:00
359.Josep Morla Vanrell8641370M21ENavaleno-OESP 11:08:00 11:57:00 12:25:00 10:33:00 10:41:00
360.Jostein TellnesM35Asker SkiklubbNOR 10:06:00 10:54:00 10:48:00 12:00:00 11:48:00
361.Jouni Kujala1003723M21ESK PohjantähtiFIN 10:44:00 12:17:00 12:00:00 10:05:00 10:17:00
362.Juan Diego Marin Baraza7207531M18PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:04:00 11:44:00 11:36:00 11:16:00
363.Juan Francisco SanchezM10 10:24:00 11:07:00 11:11:00 11:15:00 10:19:00
364.Judy Prendergast2042971W60Eureka OrienteersAUS 10:15:00 11:21:00 11:27:00 12:15:00 12:03:00
365.Juhani Nippala40717M65Rasti-JyryFIN 11:11:00 11:32:00 10:44:00 10:56:00 10:56:00
366.Jule Streibert7201224W10-shadowedUSV TU DresdenGER
367.Jules Degand1101083KID'S COURSEBoussole en ForezFRA
368.Julia Khrennikova996699W14SOKOL-PERMRUS 10:01:00 10:02:00 10:29:00 10:29:00 10:02:00
369.Julia Peciña Corral7209307W14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:50:00 11:35:00 11:32:00 11:23:00
370.Júlia Juhász2092464W45Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 12:15:00 10:11:00 10:15:00 10:59:00 11:15:00
371.Julian Lüdtke8171205M12OL NorskaSUI 10:17:00 11:09:00 11:21:00 11:37:00 11:33:00
372.Juliana Venema8010786W21A SHORTbussola okSUI 11:00:00 10:56:00 11:04:00 11:12:00 10:48:00
373.Julie Collins220766W55DartfordGBR 10:31:00 11:18:00 11:00:00 10:06:00
374.Julien Dumont1511604M21A LONGAnimation Sillery OrientationFRA 11:10:00 11:40:00 11:52:00 10:28:00 10:22:00
375.July Fiori680710OPEN CO-92 Piano di MagadinoSUI
376.Jussi RankiM50skvuoksiFIN 11:16:00 12:29:00 11:49:00 10:57:00 10:17:00
377.Kaethi Burkhard8140463W50OLG CordobaSUI 11:51:00 10:02:00 10:10:00 10:46:00 10:58:00
378.Kari Papinsaari7201227M60Epilä-Kangasala OCFIN 10:46:00 12:19:00 12:03:00 10:23:00 10:31:00
379.Karin Brunner253074BEGINNERSbussola okSUI
380.Karin Pust2069847W14Orientacijski klub KomendaSLO 10:19:00 10:47:00
381.Karin Vogl1700505W21BSV MietrachingGER 10:04:00 10:04:00 10:04:00 10:04:00 10:04:00
382.Katarzyna Straszewska1407338W21A SHORTOLG BaselSUI 11:18:00 11:48:00 11:48:00 10:12:00 10:28:00
383.Katerina Pikhovkina2040819W14SeverUKR 11:07:00 11:41:00 11:50:00 10:41:00 10:23:00
384.Kateryna Kolesnyk1007844W35 ULTIMATESLAVYTICHUKR 11:06:00 11:56:00 11:36:00 10:26:00 10:36:00
385.Kateryna Trimboi1300723W16SLAVYTICHUKR 10:59:00 11:14:00 12:20:00 10:42:00 10:22:00
386.Katja Babič2069815W14Orientacijski klub KomendaSLO 10:31:00 10:59:00 11:05:00 11:29:00 11:32:00
387.Keld Oestergaard213925M60Mariager Fjord OKDEN 10:22:00 11:59:00 11:55:00 11:59:00 12:07:00
388.Keve Gönczi8010610M16Tipo Orienteering ClubHUN 10:44:00 12:16:00 12:00:00 10:32:00 10:16:00
389.Kika Basaran Van Ham7202262W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:06:00 11:16:00 11:34:00 10:56:00
390.Kilian Lilje950817M21ETSV WorpswedeGER 11:32:00 11:37:00 11:40:00 10:17:00 10:13:00
391.Kim Birkmose Schmidt1402049M45Herning O-KlubDEN 10:59:00 11:42:00 11:54:00 10:06:00 10:14:00
392.Kiyoshi KogureM40ES Kanto ClubJPN 10:50:00 10:58:00 11:14:00 11:14:00 11:06:00
393.Kjell Rokke1201030M70IL TyrvingNOR 10:49:00 10:31:00 10:25:00 12:07:00 11:49:00
394.Kjell Stenstadvold420070M70IL TyrvingNOR 11:13:00 11:31:00 11:43:00 12:19:00 11:13:00
395.Kjersti Skantze246830W55IL TyrvingNOR 10:07:00 11:00:00 10:54:00 12:00:00 12:12:00
396.Klara Andersson1060302W16OK OrionSWE 12:11:00 10:38:00 10:42:00 11:10:00 11:02:00
397.Klara Hruskova52140OPEN BSK OS Nové Město na MoravěCZE
398.Klaus Huggler1207138M70OLG StäfaSUI 11:07:00 10:43:00 10:37:00 11:25:00 12:13:00
399.Klaus Wolsing213917M60Mariager Fjord OKDEN 10:06:00 11:51:00 11:35:00 12:23:00 12:15:00
400.Kolmychek Daria1007706W14SeverUKR 10:43:00 11:56:00 11:32:00 10:53:00 10:17:00
401.Kolmychek Irina1007707W50SeverUKR 11:27:00 11:54:00 11:46:00 10:02:00 10:02:00
402.Konrad Becker2003332M70Swiss O ToursSUI 10:19:00 10:37:00 11:31:00 11:55:00 11:37:00
403.Konrad Tonn895377M60SSV Planeta RadebeulGER 10:38:00 11:27:00 11:59:00 12:27:00 12:11:00
404.Kristel Palmans1391736W50OmegaBEL 11:03:00 11:50:00 11:34:00 10:10:00 10:10:00
405.Kristina Pashсhenko1000438W14SeverUKR 11:19:00 11:35:00 11:41:00 10:32:00 10:08:00
406.Krisztina Árné Molnár2082344W35Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 11:41:00 10:01:00 10:11:00 11:21:00 11:31:00
407.Kuan-yu Lin9101382M21EMoxina OKTPE 11:00:00 11:21:00 10:55:00 11:05:00 11:05:00
408.Kurt Huber8113485M70SPOBOSUI 10:13:00 10:25:00 10:19:00 11:13:00 12:07:00
409.Lajos Somogyi233522M60Balatonfüredi Sport ClubHUN 10:54:00 12:11:00 12:19:00 10:15:00 10:11:00
410.Lars Svantesson9630518M50Hjärnarps GHOLSWE 10:40:00 11:01:00 10:49:00 12:01:00 11:49:00
411.László Somogyi233523M55Balatonfüredi Sport ClubHUN 10:50:00 12:00:00 11:40:00 10:35:00 10:10:00
412.Laura Andres Arnaiz7204550W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:08:00 11:13:00 11:58:00 11:38:00
413.Laura Diener1731995W21EOLG BernSUI 11:10:00 11:42:00 11:42:00 10:14:00 10:14:00
414.Laura Fidalgo Casares1415156W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:04:00 12:26:00 11:26:00 11:52:00
415.Laura LüscherW21BOLK Argus LüscherSUI 12:04:00 10:52:00 10:10:00 11:04:00 11:10:00
416.Laura Matitz1150299W21BSPORTUNION KlagenfurtAUT 12:10:00 10:34:00 10:46:00 11:10:00 11:04:00
417.Laura Streibert7205441W21A SHORTUSV TU DresdenGER 10:06:00 11:36:00 10:20:00 11:56:00 10:16:00
418.Laurence Champigny1396362W50ACA Aix ProvenceFRA 12:03:00 10:14:00 10:02:00 11:02:00 10:46:00
419.Laurence Elias1600637W45ACA Aix ProvenceFRA 11:33:00 10:19:00 10:23:00 10:47:00 10:59:00
420.Laurent Champigny1396361M40ACA Aix ProvenceFRA 12:10:00 10:10:00 10:26:00 11:22:00 10:58:00
421.Lauri LamminpääOPEN AHollolan Urheilijat -46FIN
422.Lena Streibert1301785KID'S COURSEUSV TU DresdenGER
423.Léo Creuse333380OPEN C
424.Léo Ruiz242798KID'S COURSEbalise orientation albigeoiseFRA
425.Leon Kollenbach1401072M21ESki-Club Helsa e.V.GER 10:04:00 10:53:00 11:10:00 11:57:00 11:45:00
426.Léonie ChasselinBEGINNERSBoussole en ForezFRA
427.Leopold Kühschelm8632425M35Berliner Turnerschaft Korp. Turn- und Sportverein e.V.GER 11:48:00 10:42:00 10:12:00 11:00:00 11:06:00
428.Levente Szalay7991224M21 ULTIMATEAlpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 11:59:00 10:19:00 10:29:00 11:19:00 11:19:00
429.Lianne Joséfine Krüger2067892KID'S COURSEBerliner Turnerschaft Korp. Turn- und Sportverein e.V.GER
430.Lidia Gonzalez Mantecon8623084W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:34:00 11:08:00 11:52:00 11:32:00
431.Lidia Nembrini8160447W65C.O. Aget LuganoSUI 11:40:00 10:10:00 10:19:00 11:00:00 11:00:00
432.Liisa Rihko-Struckmann501916W50Braunschweiger MTVGER 10:21:00 11:18:00 11:06:00 11:38:00 12:02:00
433.Lilian Kissling8090964W50OLG SchaffhausenSUI 11:21:00 11:46:00 11:42:00 10:22:00 10:06:00
434.Lilla Zempleni1841194W16ZempleniHUN 10:11:00 10:54:00 10:48:00 11:56:00 12:12:00
435.Line Wotquenne34386W21A LONGAnimation Sillery OrientationFRA 11:26:00 11:56:00 11:26:00 10:06:00 10:36:00
436.Liubov Sergeeva9091693OPEN BNORD WESTRUS
437.Lluís Ferrer1301731M35Badalona OrientacióESP 11:24:00 11:54:00 11:54:00 10:54:00 10:24:00
438.Lorant Farkas233547M40 12:26:00 10:34:00 10:42:00 11:30:00 12:02:00
439.Lou Durocher2027626M16OPA MONTIGNYFRA 11:38:00 10:32:00 10:28:00 11:36:00 10:40:00
440.Louis Berrien1130331M14Marseille Course OrientationFRA 11:44:00 10:48:00 10:36:00 10:58:00 11:06:00
441.Louis Vuillemard1088812M12O'ZONE 88FRA 10:41:00 11:33:00 11:49:00 10:25:00 10:21:00
442.Louis Antoine Krüger435215M10Berliner Turnerschaft Korp. Turn- und Sportverein e.V.GER 11:44:00 10:43:00 10:47:00 11:03:00 10:59:00
443.Louisa Kollenbach7203272W12Ski-Club Helsa e.V.GER 10:29:00 10:47:00 11:07:00 11:23:00 11:31:00
444.Louise Oram504071W21A SHORTBækkelagets SKNOR 10:42:00 11:52:00 11:52:00 10:20:00 10:20:00
445.Louna Amrouche430758KID'S COURSEValbonne Sophia Antipolis OrientationFRA
446.Louna Chatelon7002101W12ORIENTEXPRESS 42FRA 11:49:00 10:35:00 10:39:00 10:51:00 10:51:00
447.Louna Vialard301905BEGINNERSOPA AvignonFRA
448.Lovro Nagy889KID'S COURSEDROTSLO
449.Luc Heuninckx440407M65Kempische OrientatielopersBEL 10:47:00 10:44:00 11:26:00 11:44:00 11:32:00
450.Luca Zingg8030693M21Ebussola okSUI 10:56:00 11:17:00 11:15:00 11:21:00 11:17:00
451.Lucas GrangeM12Boussole en ForezFRA 10:49:00 11:45:00 10:37:00
452.Lucas Legrand2065821M21EOPA Montigny sur LoingFRA 12:16:00 10:01:00 10:35:00 11:09:00 11:21:00
453.Lucas Stangegaard886243M16PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:12:00 11:40:00 11:56:00 11:24:00
454.Lucia Misas Bernardino886746W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:10:00 12:14:00 12:16:00 11:36:00
455.Lucie Hlavacova232742W12KOS Tesla BrnoCZE 11:09:00 11:23:00 11:23:00 10:35:00 10:03:00
456.Lucile Chatelon1677221W35ORIENTEXPRESS 42FRA 12:01:00 10:21:00 10:01:00 11:11:00 11:11:00
457.Lucio Cereatti210330M70Orientalp - Società Romana di Orientisti DilettantiITA 10:07:00 11:43:00 10:31:00 12:25:00 12:25:00
458.Ludmila Myasnikova1302197W70KaliningradRUS 11:35:00 10:05:00 10:14:00 11:15:00 11:15:00
459.Ludovic Ruiz1390909M35balise orientation albigeoiseFRA 11:36:00 10:24:00 10:00:00 11:06:00 11:00:00
460.Luka Plavčak980584M21A SHORTŠkofjeloški orientacijski klubSLO 10:38:00 10:33:00
461.Lukas Diener8150392M21EOLG BernSUI 11:12:00 12:13:00 12:10:00 10:25:00 10:37:00
462.Lukas Reichmuth8404163M21A LONGOLC WinterthurSUI 11:28:00 10:58:00 11:10:00 10:46:00 10:58:00
463.Madoka Kogure2061243W40ES Kanto ClubJPN 11:07:00 11:17:00 11:17:00 10:57:00 11:07:00
464.Mae Chatelon34154M10ORIENTEXPRESS 42FRA 11:34:00 10:47:00 10:39:00 10:47:00 10:47:00
465.Maegi Meier8261961OPEN Cbussola okSUI
466.Magalie Gillet2067872W18OmegaBEL 10:52:00 11:38:00 11:43:00 10:08:00 10:18:00
467.Maggie Roach8160257W60Luxembourg Orienteering ClubLUX 10:03:00 10:39:00 10:15:00 10:03:00 10:15:00
468.Maksm SkachkovM21A LONGTroyUKR 11:46:00 10:40:00 10:40:00 11:28:00 11:28:00
469.Maksym Labazov2040811OPEN CSeverUKR
470.Manuel Brogli1600012M21A LONGOLV BasellandSUI 11:34:00 11:46:00 11:40:00 10:04:00 10:16:00
471.Manuel Gonzalo Carvajal1402893M18PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:00:00 11:56:00 12:04:00 10:28:00
472.Manuel Martinez Barceló7202297M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:08:00 11:54:00 12:18:00 11:54:00
473.Manuel Saz Roba1403298M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:12:00 11:28:00 12:44:00 10:52:00
474.Marco Garbani7733333OPEN BO-92 Piano di MagadinoSUI
475.Marco Giovannini52797M50OK TrzinSLO 11:40:00 12:25:00 12:05:00 10:21:00 10:37:00
476.Marco Rancan8170363M50OLG PfäffikonSUI 10:52:00 12:01:00 12:17:00 10:17:00 10:33:00
477.Marco Anselmo Di Stefano2800885M14Polisportiva BesaneseITA 10:20:00 10:56:00 10:50:00 11:36:00 12:10:00
478.Marcos Bernabeu Carbonel.2073591M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:30:00 11:24:00 11:24:00 10:30:00
479.Marek Šesták2058471M40Slavia Liberec OrienteeringCZE 10:18:00 11:14:00 10:58:00 12:02:00 11:54:00
480.Margi Freemantle9101377W60Yarra Valley Orienteering ClubAUS 11:03:00 11:51:00 12:03:00 10:21:00 10:09:00
481.Margot Lombet1257KID'S COURSEBalise 10BEL
482.Margrit Eggli59203W65Fuersten OK EttingenSUI 10:30:00 11:50:00 11:29:00 12:00:00 11:40:00
483.Maria BergOPEN CFaaborg OKDEN
484.Maria Laj - Bellotti210333W70Orientalp - Società Romana di Orientisti DilettantiITA 10:05:00 11:15:00 11:14:00 11:35:00 11:35:00
485.Maria Pabich553466W21EUKS Azymut PabianicePOL 10:14:00 11:26:00 11:18:00 11:42:00 11:50:00
486.Maria Senina2086763W16NORD WESTRUS 11:41:00 10:34:00 10:30:00 10:56:00 10:58:00
487.Maria Zollner7557777W21BSPORTUNION KlagenfurtAUT 11:46:00 10:46:00 10:22:00 10:58:00 10:52:00
488.Maria-elena Liverani2099309W55CUS TORINO ORIENTEERINGITA 10:13:00 11:12:00 10:48:00 12:18:00 11:54:00
489.Marianne Richard1000963W40Boussole en ForezFRA 10:57:00 11:57:00 11:37:00 10:37:00 10:47:00
490.Marie Krejcikova9416043W21 ULTIMATEWallachian Independent TeamCZE 10:03:00 11:02:00 11:02:00 11:42:00 11:42:00
491.Marie Šestáková2080991W14Slavia Liberec OrienteeringCZE 10:13:00 10:50:00 11:08:00 11:41:00 11:35:00
492.Marie Vuillemard805032W35 ULTIMATEO'ZONE 88FRA 10:06:00 11:36:00 10:06:00 11:36:00 10:06:00
493.Marielle ChasselinOPEN BBoussole en ForezFRA
494.Marina Dalakova1007811OPEN BSarnena GoraBUL
495.Marina Movko2300540W55KaliningradRUS 12:31:00 10:06:00 10:42:00 11:42:00 11:24:00
496.Marina Sikerina1404499W21BFriuli Mtb & Orienteering ASDITA 11:40:00 10:28:00 11:46:00 10:40:00 11:46:00
497.Marion Valette9000970W20Toulouse Olympique Aérospatiale ClubFRA 10:54:00 11:44:00 11:44:00 10:24:00 10:34:00
498.Marisa Mengotti8299999W21A LONGGOLD SavosaSUI 12:06:00 10:06:00 10:16:00 11:36:00 11:06:00
499.Marischon Hudson9200102W65Nillumbik Emus OCAUS 11:20:00 11:20:00 11:19:00 10:40:00 11:20:00
500.Maritta Kymäläinen411693W50Tampereen PyrintoFIN 11:57:00 10:06:00 10:14:00 11:06:00 10:54:00
501.Marius Poirson1408130M18WATAUT 10:55:00 10:48:00 11:00:00 10:40:00 11:44:00
502.Mariya Polishchuk1007709W21A SHORTSLAVYTICHUKR 11:06:00 12:00:00 11:56:00 10:16:00 10:24:00
503.Marja Nagy789KID'S COURSEDROTSLO
504.Mark Collins410899M55 10:30:00 12:20:00 11:30:00 10:00:00
505.Márk Bujdosó8080705M12Tabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHUN 12:33:00 11:21:00
506.Márk Kovács8637149M14Balatonfüredi Sport ClubHUN 10:50:00 11:08:00 11:58:00 10:44:00 10:00:00
507.Marko Uranjek406738M12OK BrežiceSLO 11:13:00 11:41:00 11:33:00 10:49:00 10:05:00
508.Markus Gerber8100464M50bussola okSUI 11:36:00 10:53:00 11:09:00 11:01:00 11:21:00
509.Markus Gründler8031964M50OLG PfäffikonSUI 11:12:00 11:41:00 11:57:00 10:41:00 10:57:00
510.Markus Thoman7100970M45SPORTUNION KlagenfurtAUT 11:55:00 10:10:00 10:26:00 10:46:00 10:54:00
511.Marlene Unegg8061103W14SPORTUNION KlagenfurtAUT 12:07:00 10:29:00 10:41:00 11:14:00 11:14:00
512.Marta Garnacho Velazco1416924W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:48:00 12:23:00 11:38:00 11:53:00
513.Marta Martinez Barceló7202248W14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:44:00 11:26:00 11:26:00 11:17:00
514.Martha Prommer2066435W65Naturfreunde Villach OrienteeringAUT 11:50:00 10:00:00 10:09:00 10:50:00 11:10:00
515.Martin Blattner8399322M50Borussia MooseggSUI 11:28:00 12:05:00 11:37:00 10:49:00 10:21:00
516.Martin Brantner320026M35 ULTIMATEHSV Wiener NeustadtAUT 12:32:00 11:22:00 12:32:00 12:02:00
517.Martin Burkhard8005412M50OLG CordobaSUI 12:08:00 10:29:00 10:01:00 11:29:00 11:09:00
518.Martin Egger630324M50OLV HindelbankSUI 11:24:00 12:17:00 12:21:00 10:45:00 10:49:00
519.Martin Faure Garcia2056781M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:16:00 11:02:00 11:44:00 11:42:00
520.Martin Gafner1811962M55OLK WIGGERTALSUI 12:00:00 10:25:00 10:00:00 11:05:00 11:00:00
521.Martin Herzog1006373M50OLG OrtenauGER 10:24:00 11:33:00 10:57:00 11:49:00 12:21:00
522.Martin Jevševar2077853M14OK BrežiceSLO 10:38:00 12:14:00 11:30:00 10:38:00 10:16:00
523.Martin Okle8070566M50OLK Piz HasiSUI 12:00:00 10:21:00 10:29:00 11:25:00 11:17:00
524.Martin Schaffner8630850M50OLK Piz HasiSUI 12:32:00 10:37:00 10:53:00 12:21:00 12:17:00
525.Martin Stangegaard Bjerg.7200296M50COMAESP 11:00:00 12:33:00 11:41:00 10:53:00 10:29:00
526.Martina Feucht1961211W21BOLG SchaffhausenSUI 10:52:00 11:40:00 11:58:00 10:16:00 10:34:00
527.Martina Inderst346615W21A SHORTGOLD SavosaSUI 11:30:00 10:16:00 10:00:00 11:16:00 11:28:00
528.Márton Veszelszki233643M12Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 12:17:00 10:53:00 11:01:00 11:01:00 10:53:00
529.Mathias LüscherM21A SHORTOLK Argus LüscherSUI 11:43:00 10:03:00 10:43:00 11:13:00 10:53:00
530.Mathis Legrand8630382M21EOPA Montigny sur LoingFRA 11:52:00 10:17:00 10:15:00 10:49:00 11:01:00
531.Mats Andersson435798M50OK OrionSWE 11:48:00 10:33:00 10:17:00 11:33:00 11:33:00
532.Matteo Bertozzi8377777M12GOLD SavosaSUI 12:09:00 10:49:00 10:37:00 10:57:00 11:13:00
533.Matthias Müller1270562M50Post SV DresdenGER 10:44:00 10:49:00 10:37:00 12:09:00 11:53:00
534.Matveiva Irina1007708W14SLAVYTICHUKR 11:13:00 11:53:00 11:23:00 10:38:00 10:26:00
535.Maura Pronini8122222W21A SHORTGOLD SavosaSUI 12:00:00 10:08:00 10:16:00 11:04:00 11:12:00
536.Maurizia Corsi1512222W21A SHORTGOLD SavosaSUI 11:48:00 10:24:00 10:32:00 11:24:00 10:52:00
537.Maxim Gavrilyuk1301574M16NORD WESTRUS 12:26:00 10:56:00 11:12:00 11:24:00 10:48:00
538.Maxim Simakov889818M21EBRIGHTNETRUS 10:12:00 11:01:00 10:50:00 11:53:00 11:53:00
539.Maxime Ferrand2082865M14Association Montpellier Sport d'Orientation HéraultFRA 10:58:00 12:02:00 12:04:00
540.Maximilian Steinwender9908099M16SPORTUNION KlagenfurtAUT 12:08:00 11:04:00 11:08:00 11:00:00 11:36:00
541.Mazan Céline1810409W40Azimut Orientation CastresFRA 10:07:00 10:57:00 10:57:00 11:57:00 12:07:00
542.Mazan Christophe1810408M40Azimut Orientation CastresFRA 10:34:00 10:50:00 10:50:00 11:46:00 12:18:00
543.Mazan Clémence424149W10-shadowedAzimut Orientation CastresFRA
544.MAZAN Estelle40339W10Azimut Orientation CastresFRA 10:09:00 11:03:00 11:03:00 11:31:00 11:35:00
545.MAZAN Fanni424147W12Azimut Orientation CastresFRA 10:13:00 10:51:00 10:55:00 11:19:00 11:39:00
546.Merja Toivonen7201239W55Epilä-Kangasala OCFIN 11:25:00 11:54:00 12:18:00 10:24:00 10:54:00
547.Michael Eglin8270573M35 ULTIMATEbussola okSUI 10:22:00 11:12:00 10:52:00 11:52:00 11:12:00
548.Michael Hohl61360M21A SHORTOLG WeisslingenSUI 11:53:00 10:28:00 10:18:00 10:53:00 11:18:00
549.Michael Naef1983000M21A LONGOLG BernSUI 11:04:00 10:52:00 10:46:00 11:16:00 10:52:00
550.Michel Duboc8240156M60co colmarFRA 12:14:00 10:15:00 10:07:00 10:39:00 10:59:00
551.Miguel Sabariego Monge427347M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:24:00 12:22:00 12:24:00 11:46:00
552.Mihkel Reimaa7205470OPEN BseiklusporrEST
553.Miia Hovi7000177W40Rasti-JyryFIN 10:47:00 11:47:00 11:57:00 10:47:00 10:37:00
554.Miia Niittynen9101434W21EKooveeFIN 10:06:00 10:06:00 10:14:00 10:06:00 10:06:00
555.Mika Ruuhiala504956M55FIN-HiisirastiFIN 11:05:00 11:45:00 12:10:00 10:15:00 10:40:00
556.Mikhail Malishev9071175M40NORD WESTRUS 12:02:00 10:18:00 10:02:00 11:06:00 11:38:00
557.Mikhail Solovev2055122M60KaliningradRUS 12:02:00 10:19:00 11:03:00 11:35:00 11:27:00
558.Mikko-jussi Backman707712M21BMäntän Seudun EräpirkatFIN 11:35:00 11:37:00 11:37:00 11:45:00 11:33:00
559.Mila Valli7073158W16O-92 Piano di MagadinoSUI 12:05:00 10:42:00 10:02:00 11:18:00 11:18:00
560.Mireille Barnier2014730W60Marseille Course OrientationFRA 11:57:00 10:57:00 10:09:00 11:03:00 10:57:00
561.Mirjam Gründler8300670W45OLG PfäffikonSUI 11:15:00 11:59:00 12:03:00 10:35:00 10:15:00
562.Mirka Pfister Hohl1602576W45OLG WeisslingenSUI 11:57:00 10:07:00 10:07:00 11:03:00 10:43:00
563.Monika Housková2044893OPEN COK DobříšCZE
564.Monika Krejcikova8260628W50 UltimateWallachian Independent TeamCZE 10:08:00 11:12:00 10:52:00 11:52:00 11:32:00
565.Monika Pekárková7260027W21BMalej a velkej dikoCZE 11:10:00 11:46:00 11:52:00 10:22:00 10:16:00
566.Mudarisov Marat8222022M55Ufa-unitedRUS 12:05:00 10:45:00 10:55:00 11:20:00 11:30:00
567.Mykhailo Tatarnikov2103535M14SLAVYTICHUKR 11:32:00 12:32:00 11:42:00 10:34:00 10:14:00
568.Nadja Beeler8040290W21EOLG BaselSUI 10:54:00 11:02:00 10:46:00 11:18:00 11:26:00
569.Natalia Kunitskaya505945W45TitanRUS 12:09:00 10:23:00 10:11:00 11:19:00 10:47:00
570.Natalia Lazareva2055107W60KaliningradRUS 12:21:00 10:27:00 10:33:00 11:45:00 11:39:00
571.Natalie Beenaerts4551W45OmegaBEL 10:51:00 11:47:00 11:55:00 10:07:00 10:19:00
572.Natan Maj Poženel2107053M14OK AzimutSLO 10:26:00 10:52:00 10:54:00 12:36:00 12:06:00
573.Náya Livia Krüger2078962KID'S COURSEBerliner Turnerschaft Korp. Turn- und Sportverein e.V.GER
574.Nazar Tomashevskiy1000441M12SeverUKR 11:21:00 11:25:00 11:41:00 10:53:00 10:13:00
575.Nejc Zorko308919M14OK BrežiceSLO 11:08:00 12:06:00 12:18:00 10:28:00 10:24:00
576.Nerea Gonzalez Peña2057880W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:28:00 11:56:00 11:30:00 11:50:00
577.Nerea Madoz De Vidal9912140W18PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:13:00 12:28:00 12:08:00 11:58:00
578.Nick Campbell1780749M60Guyancourt Orientation 78FRA 11:18:00 11:15:00 11:51:00 11:43:00 11:11:00
579.Nicolas Greff9000035M45co amberieuFRA 10:43:00
580.Nicolas Richard1000965M40Boussole en ForezFRA 10:58:00 11:46:00 11:30:00 10:02:00 10:18:00
581.Nicolas Velez Muñoz1603413M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:54:00 11:14:00 12:10:00 11:00:00
582.Nicole Winkler9007111W12SPORTUNION KlagenfurtAUT 11:57:00 10:43:00 10:31:00 10:59:00 10:47:00
583.Nika Ravnikar2052394W14Orientacijski klub KomendaSLO 10:07:00 10:53:00 11:11:00 11:35:00 11:38:00
584.Nils Okle59186M10OLK Piz HasiSUI 12:04:00 10:31:00 10:31:00 10:59:00 10:55:00
585.Nina Nembrini9200147W21A SHORTC.O. Aget LuganoSUI 11:36:00 10:00:00 10:44:00 10:40:00 11:00:00
586.Nitsan Yasur8181995M21EEMEK IZRAELISR 11:36:00 11:25:00 10:45:00 11:01:00 11:25:00
587.Noa Fenech2015555M12balise orientation albigeoiseFRA 12:01:00 10:37:00 10:45:00 11:21:00 11:05:00
588.Noa Noiman2071251W21A SHORTLev Hasharon Menashe O'clubISR 10:30:00 11:08:00 11:12:00 10:28:00 11:36:00
589.Noah Berthold1415266OPEN COLG MurtenSUI
590.Noe Bermejo Gallego1250520M18PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:08:00 12:00:00 11:28:00 10:36:00
591.Noe Vuillemard7108812M14O'ZONE 88FRA 10:56:00 11:44:00 11:06:00 10:46:00 10:10:00
592.Noé Durocher2027632M18OPA MONTIGNYFRA 11:27:00 10:04:00 10:12:00 10:36:00 10:40:00
593.Nuutti Vennelä707713M12Kangasala SKFIN 10:01:00 10:29:00 10:29:00 10:29:00 10:01:00
594.Océane Fenech2015569W14balise orientation albigeoiseFRA 11:49:00 10:23:00 10:53:00 11:02:00 11:11:00
595.Octobre Valerie2004869W40Raidlink's 07FRA 11:17:00 12:07:00 11:47:00 10:27:00 10:17:00
596.Ofer Yodfat2071017M60Modiin O clubISR 10:02:00 10:03:00 10:03:00 10:03:00 10:03:00
597.Ole Wittiber2102178M14Skiclub BonnGER 10:04:00 11:08:00 10:50:00
598.Oleksandr Bekshaiev1300722M21BSLAVYTICHUKR 11:11:00 11:49:00 11:33:00 10:05:00 10:01:00
599.Oleksandr Ievstafiev1302717M45 10:35:00 10:26:00 10:22:00 10:34:00 10:38:00
600.Oleksandr Murzin502269M40SK SIRIUSUKR 10:02:00 10:42:00 11:22:00 12:10:00 12:10:00
601.Oleksandr Sheremet1302734M21A SHORTSLAVYTICHUKR 11:08:00 12:08:00 11:58:00 10:18:00 10:03:00
602.Oleksandra Novokshonova1395201W21A SHORTOLC GrazAUT 11:54:00 10:12:00 10:48:00 10:48:00 10:44:00
603.Oleksii Kolmychek2040827M50SeverUKR 12:24:00 12:21:00 12:25:00 10:29:00 10:45:00
604.Oleksii Konovalov1302794M16SeverUKR 11:08:00 11:44:00 12:08:00 10:28:00 10:04:00
605.Oleksii Novokshonov1111818M21BOLC GrazAUT 11:41:00 10:05:00 10:01:00 10:49:00 10:53:00
606.Oleksii Sereda7543210M21BSLAVYTICHUKR 10:59:00 11:53:00 11:49:00 10:13:00 10:21:00
607.Olena Dotsenko1000429W21A SHORTSLAVYTICHUKR 10:54:00 11:32:00 11:44:00 10:00:00 10:12:00
608.Olena Vorchylo1007703W20SLAVYTICHUKR 11:04:00 11:34:00 11:34:00 10:04:00 10:24:00
609.Olga Ludanova1404833W18NORD WESTRUS 11:52:00 10:28:00 10:28:00 11:08:00 11:23:00
610.Olga Vasileva1393515W18NORD WESTRUS 12:12:00 10:38:00 10:18:00 10:43:00 10:43:00
611.Olha Sereda7024024W14SLAVYTICHUKR 11:01:00 11:32:00 11:38:00 10:50:00 10:14:00
612.Olha Sobchuk1470603W35SobchuksUKR 12:11:00 10:31:00 12:01:00 10:41:00 11:51:00
613.Oliver Calvet446308M14OLC WähringAUT 10:08:00 11:00:00 10:56:00 11:50:00 12:18:00
614.Olivier Berrien1968308M45Marseille Course OrientationFRA 12:03:00 10:30:00 10:06:00 10:58:00 10:50:00
615.Olivier Champigny7201185M12ACA Aix ProvenceFRA 11:45:00 10:57:00 10:49:00 11:05:00 11:01:00
616.Olle Zetterberg145KID'S COURSEVästerås SOKSWE
617.Ondrej Hruska52125M21 ULTIMATESK OS Nové Město na MoravěCZE 10:59:00 11:39:00 11:39:00 10:09:00 10:29:00
618.Ondrej Ptacek2083358M35 ULTIMATEKOS Tesla BrnoCZE 11:02:00 11:52:00 12:12:00 10:02:00 10:32:00
619.Orsolya Magyari233503W45Tipo Orienteering ClubHUN 10:57:00 11:31:00 11:35:00 10:23:00 10:07:00
620.Oscar Hernaiz7000476M21A SHORTPNTD2017 FEDO TEAMESP 11:38:00 12:08:00 11:38:00 11:03:00
621.Oskar FarkasOPEN C
622.Pablo Moriñigo Alvarez1403342M16PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:04:00 12:20:00 12:04:00 11:04:00
623.Päivi Aarikka-Ruuhiala504953W55FIN-HiisirastiFIN 10:55:00 11:36:00 11:36:00 10:18:00 10:42:00
624.Pascale Miailhe1130704W45OPA AvignonFRA 10:03:00 10:55:00 11:07:00 11:47:00 11:43:00
625.Pascual Pardo Cuesta2085081M16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:40:00 12:04:00 12:08:00 11:16:00
626.Patrice Lombet228354M40Balise 10BEL 12:18:00 10:02:00 10:18:00 10:58:00 11:14:00
627.Patricija Primožič2069791W18Orientacijski klub KomendaSLO 10:22:00 10:58:00 10:58:00 11:53:00 12:13:00
628.Patrick Berger7540M21BNaturfreunde LinzAUT 10:17:00 10:01:00 10:05:00 10:09:00 10:17:00
629.Patrik Mächler9620128M55OLV LuzernSUI 10:20:00 11:00:00 11:15:00 12:10:00 12:00:00
630.Paul Alle1399925M60SCAPA NANCY ORIENTATIONFRA 11:30:00 10:39:00 10:47:00 11:19:00 11:15:00
631.Paul Leidinger7003455M21EPost SV DresdenGER 10:08:00 11:13:00 11:00:00 11:49:00 11:49:00
632.Paula Gross8030696W21EOL ZimmerbergSUI 11:42:00 10:30:00 10:06:00 11:02:00 11:34:00
633.Paula Kyyrönen354051W70Kouvolan SuunnistajatFIN 11:15:00 11:45:00 11:44:00 10:15:00 10:15:00
634.Pedro Stangegaard Pérez886241M18PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:52:00 11:40:00 12:12:00 10:52:00
635.Peichi Chuang650802W21A LONGMoxina OKTPE 11:36:00 10:36:00 10:46:00 10:56:00 10:56:00
636.Peng Hsien Tsai9102253M21EMoxina OKTPE 10:36:00 11:05:00 11:25:00 10:53:00 11:13:00
637.Per Kristian Ekeberg560406M60IL TyrvingNOR 10:26:00 11:39:00 11:39:00 12:15:00 11:55:00
638.Peter Andres8001800M60OLG BonaduzSUI 12:26:00 11:11:00 10:11:00 11:23:00 11:39:00
639.Peter Dobos350315M70Stars Orienteering ClubCAN 11:25:00 12:01:00 12:07:00 10:07:00 10:01:00
640.Peter Eglin9101464M70bussola okSUI 11:19:00 10:55:00 11:19:00 10:43:00 11:07:00
641.Peter Kaeser9201080M50bussola okSUI 10:56:00 11:29:00 11:21:00 11:17:00 11:29:00
642.Peter Kissling9030859OPEN COLG SchaffhausenSUI
643.Peter Kollenbach7770022M50Ski-Club Helsa e.V.GER 10:32:00 11:09:00 10:45:00 12:25:00 12:25:00
644.Péter Gönczi8031221M14Tipo Orienteering ClubHUN 11:20:00 12:36:00 11:48:00 10:52:00 10:06:00
645.Péter Molnár1420295M14Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 12:14:00 10:44:00 10:28:00 11:00:00 10:46:00
646.Péter Ormay2022123M10ZempleniHUN 10:04:00 10:59:00 11:07:00 11:35:00 11:31:00
647.Péter Werner1000042M40Pécsi Vasutas SKHUN 11:14:00 11:54:00 12:02:00 10:34:00 10:26:00
648.Petr Baldrian2460M45SK PragaCZE 12:27:00 10:06:00 12:02:00 10:10:00 11:46:00
649.Petr Horvát886264M21ESeverka ŠumperkCZE 10:52:00 12:09:00 11:50:00 10:01:00 10:29:00
650.Pia Ocvirk8020899W21 ULTIMATEOK JapeticCRO 11:03:00 11:42:00 11:42:00 10:02:00 10:02:00
651.Pierangelo Bellotti210326M70Orientalp - Società Romana di Orientisti DilettantiITA 10:31:00 11:19:00 10:55:00 12:01:00 11:43:00
652.Pierre Elias7002151M50ACA Aix ProvenceFRA 12:20:00 10:09:00 10:09:00 11:21:00 11:37:00
653.Pierre Ferrand2082861M55Association Montpellier Sport d'Orientation HéraultFRA 11:23:00 12:25:00 12:20:00
654.Pierre Terzi31744M55AS QUETIGNYFRA 11:45:00 10:55:00 10:45:00 11:30:00 11:50:00
655.Po-feng Chiang1406156M21A LONGMoxina OKTPE 10:52:00 11:10:00 11:28:00 11:22:00 11:22:00
656.Polina Zaytseva9200275W18NORD WESTRUS 11:32:00 10:18:00 10:38:00 10:53:00 11:03:00
657.Polona Jezeršek2034095W18Orientacijski klub KomendaSLO 10:12:00 10:03:00 10:08:00 10:03:00 10:03:00
658.Priska Mathys253598W45OLV HindelbankSUI 11:09:00 11:35:00 11:51:00 10:03:00 10:23:00
659.Priska Ringli1151166W50OLG SchaffhausenSUI 10:57:00 11:38:00 11:54:00 10:14:00 10:14:00
660.Rafael Röösli1411817M21A LONG 10:34:00 11:22:00 11:16:00 10:52:00 10:46:00
661.Rahel Pfister Hohl1602587W45OLG WeisslingenSUI 12:21:00 10:43:00 10:27:00 10:55:00 11:19:00
662.Rahela Brunner8111110W21Ebussola okSUI 11:02:00 11:18:00 11:10:00 10:38:00 11:18:00
663.Ralf Wittiber2102177M50 UltimateSkiclub BonnGER 10:01:00 10:51:00 10:51:00
664.Ramunas Casas8111811M45Perkunas OK - Azuolas OKLTU 11:47:00 12:02:00 11:34:00 11:46:00 11:34:00
665.Raphael Meier8271961M21A SHORTbussola okSUI 10:03:00 10:38:00 10:28:00 10:08:00 10:38:00
666.Raquel Marquez Martin-te.7202290W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:18:00 11:04:00 12:00:00 11:20:00
667.Rasmus Svantesson9510053M21EOK PAN KristianstadSWE 10:48:00 12:05:00 11:55:00 10:41:00 10:45:00
668.Rasmus Thrane Hansen999926OPEN ASøllerød OKDEN
669.Rebeka Keresztury332864OPEN BAULAHUN
670.Rebeka Vincze1409481W21EAlpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 11:34:00 10:14:00 10:22:00 10:46:00 11:10:00
671.Regina Habenicht9440000W50 12:15:00 10:26:00
672.Regula Müller870415W21Ebussola okSUI 11:18:00 11:34:00 11:26:00 11:10:00 11:02:00
673.Réka Zempléni505231W21EZempleniHUN 10:22:00 10:46:00 11:34:00 11:50:00 11:58:00
674.Renato Winteler500770M35OLG WelsikonSUI 12:18:00 10:36:00 11:42:00 10:00:00 11:36:00
675.René Haas8168200M55OLG SchaffhausenSUI 11:20:00 12:10:00 12:15:00 10:40:00 10:20:00
676.Renske Goossens53511OPEN CTROL BelgiumBEL
677.Reto Corsi8066666M16GOLD SavosaSUI 11:50:00 11:08:00 10:40:00 11:08:00 11:20:00
678.Ricardo Iñiguez2800607M65PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:56:00 11:44:00 11:56:00 10:50:00
679.Rita Pellegrini9170655W60C.O. Aget LuganoSUI 11:39:00 10:09:00 10:27:00 11:33:00 11:09:00
680.Robert Mandl8077770M55 12:10:00 10:10:00
681.Róbert Gönczi8020501M35 ULTIMATETipo Orienteering ClubHUN 10:52:00 12:02:00 12:02:00 10:32:00 10:12:00
682.Roberto Poggiati8160556M60C.O. Aget LuganoSUI 12:10:00 10:55:00 10:59:00 11:11:00 11:23:00
683.Robi Bernardoni8366666M16GOLD SavosaSUI 12:02:00 10:48:00 11:04:00 11:20:00 11:08:00
684.Röbi Grimm62386M70bussola okSUI 12:01:00 11:25:00 11:37:00 11:01:00 10:55:00
685.Roch Prendergast1931353M60Eureka OrienteersAUS 10:18:00 11:23:00 11:47:00 12:03:00 12:19:00
686.Rok Sedej406859KID'S COURSEOK AzimutSLO
687.Roland Eggli503689M70Fuersten OK EttingenSUI 10:43:00 11:01:00 10:43:00 11:37:00 11:25:00
688.Roland Vogl1680202M21BSV MietrachingGER 12:29:00 12:37:00 12:29:00 12:41:00 12:29:00
689.Rolf Wettstein7202685M55OL ZimmerbergSUI 12:20:00 10:20:00 10:50:00 10:55:00 11:45:00
690.Romain Amrouche1601522M16Valbonne Sophia Antipolis OrientationFRA 11:26:00 10:40:00 10:32:00 11:28:00 10:56:00
691.Roman Fiedler46463M35 ULTIMATEOC FürstenfeldAUT 12:02:00 10:32:00 10:02:00 12:02:00 11:02:00
692.Roman Sladič442575M50 UltimateŠkofjeloški orientacijski klubSLO 11:11:00 12:01:00 11:51:00 10:11:00 10:11:00
693.Roman Stoian1300775M21A SHORTSLAVYTICHUKR 10:58:00 11:33:00 11:48:00 10:03:00 10:43:00
694.Romane Lesquer7022611W16Raidlink's 07FRA 11:05:00 12:10:00 11:20:00 10:36:00 10:26:00
695.Ronny Krüger8001979M35Berliner Turnerschaft Korp. Turn- und Sportverein e.V.GER 12:06:00 10:06:00 12:24:00 10:06:00 11:54:00
696.Roope Ruuhiala504955M18FIN-HiisirastiFIN 11:03:00 11:36:00 12:04:00 10:04:00 10:00:00
697.Rosa Casado2082797W50PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:34:00 11:58:00 11:58:00 11:06:00
698.Rosina Wackernagel1041989BEGINNERSOLV BasellandSUI
699.Rostislav Herashchenko1001639M12PelengUKR 11:29:00 11:01:00 10:41:00 11:13:00 10:49:00
700.Ruedi Lais8640468M60GOLD SavosaSUI 12:18:00 10:59:00 10:35:00 11:39:00 11:03:00
701.Rusanov Pavel1007033M70PARUS MOSCOWRUS 10:01:00 11:37:00 10:49:00 12:13:00 11:55:00
702.Ruslan Mingaleev1399484OPEN CMagnitRUS
703.Ruth Bieri999222W70OLV Zug-ImmenseeSUI 11:45:00 10:15:00 10:04:00 11:05:00 10:55:00
704.Ruth Nativ2071179W55Modiin O clubISR 10:01:00 10:00:00 10:00:00 10:00:00 10:00:00
705.Ruth Ruch8061167W50Swiss O ToursSUI 10:15:00 11:06:00 11:02:00 11:34:00 11:42:00
706.Ruth Wüest8625669W60OLC SäntisSUI 11:33:00 10:45:00 10:45:00 11:27:00 11:27:00
707.Saku Asikainen9102300M35FIN-HiisirastiFIN 11:18:00 11:48:00 12:12:00 10:18:00 10:30:00
708.Salvador Martinez Canova.7202282M45PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:58:00 11:42:00 11:42:00 10:58:00
709.Sami Levijoki7002140M40HiidenkiertäjätFIN 11:06:00 11:22:00 12:18:00 10:18:00 10:10:00
710.Samuel Diaz Fernandez7205891M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:38:00 11:22:00 12:42:00 10:34:00
711.Sandra Mächler338833W50OLV LuzernSUI 10:33:00 10:54:00 10:46:00 12:10:00 11:46:00
712.sandra OLIVIER7000978W45Balise 77 Fontainebleau AvonFRA 11:51:00 10:47:00 10:43:00 11:23:00 10:55:00
713.Sandra Palmer1407085W21A SHORTERMASSETS. Club de muntanya d'EsporlesESP 10:18:00 11:40:00 10:28:00 11:52:00 10:08:00
714.Sandrine Amrouche363052W45Valbonne Sophia Antipolis OrientationFRA 11:21:00 10:51:00 10:19:00 11:11:00 11:03:00
715.Sandrine Fenech2015560OPEN Bbalise orientation albigeoiseFRA
716.Sandro Brogli1991702M21EOLV BasellandSUI 11:24:00 11:33:00 11:35:00 10:21:00 10:05:00
717.Sandro Corsi8477777M21A SHORTGOLD SavosaSUI 11:48:00 10:43:00 10:13:00 10:48:00 10:58:00
718.Sanni Ruuhiala504954W21BFIN-HiisirastiFIN 10:58:00 11:58:00 11:40:00 10:28:00 10:28:00
719.Sara Bertozzi8255555W16GOLD SavosaSUI 11:47:00 10:30:00 10:38:00 11:06:00 11:34:00
720.Sara DebyserW20OmegaBEL 10:04:00 10:14:00 10:24:00 10:14:00 10:04:00
721.Sarina Okle7202697W10OLK Piz HasiSUI 11:39:00 10:39:00 10:43:00 10:51:00 11:03:00
722.Sarka Hlavacova49656W45KOS Tesla BrnoCZE 11:03:00 11:43:00 11:31:00 10:27:00 10:27:00
723.Sereda Daria1300787W10-shadowedSLAVYTICHUKR
724.Serge Dery49121M70OLV EifelBEL 12:19:00 12:25:00 11:55:00 11:19:00 12:19:00
725.Sergey Cherniavsky7204579M45OC MünchenGER 10:03:00 10:02:00 10:02:00 10:02:00 10:02:00
726.Sergey Movko2300050M60KaliningradRUS 11:42:00 11:03:00 10:31:00 10:47:00 11:19:00
727.Sergey Myasnikov2088790M70KaliningradRUS 12:13:00 10:01:00 10:07:00 10:49:00 10:49:00
728.Sergio Villanueva Muñoz7209310M14PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:28:00 11:46:00 12:14:00 11:56:00
729.Sergiy Muchidinov888042M21EFriuli Mtb & Orienteering ASDITA 10:00:00 11:49:00 10:10:00 11:41:00 10:09:00
730.Serhii Raievskiy1006367M21A SHORTSeverUKR 11:28:00 11:53:00 11:53:00 10:23:00 10:28:00
731.Serhii Sobchuk1410446M40SobchuksUKR 10:10:00 12:10:00 10:10:00 11:38:00 10:42:00
732.Serhii Stoian7887787M50SLAVYTICHUKR 11:08:00 11:49:00 12:09:00 10:13:00 10:41:00
733.Sescún Sevil Martin2041298W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:26:00 11:50:00 12:04:00 11:24:00
734.Severin Hohl7200249M16OLG WeisslingenSUI 12:14:00 10:44:00 10:56:00 11:16:00 11:12:00
735.Shane Lynch7201844M35Cork Orienteering ClubIRL 10:42:00 10:48:00 10:54:00 11:24:00 11:18:00
736.Siegfried Opetnik4009700M50HSV KLAGENFURTAUT 11:52:00 10:13:00 10:25:00 11:37:00 11:05:00
737.Siiri Toiviainen354044W10-shadowedRasti-JyryFIN
738.Silvano Bertozzi9505555M21A SHORTGOLD SavosaSUI 11:23:00 10:33:00 10:23:00 10:58:00 11:08:00
739.Silvia Di Stefano7007088W10-shadowedPolisportiva BesaneseITA
740.Silvia Schneider-Schiess754121W40LG StettlenSUI 10:17:00 11:07:00 10:47:00 11:37:00 11:47:00
741.Simon Blum1511609M21 ULTIMATEAnimation Sillery OrientationFRA 11:09:00 12:09:00 11:49:00 10:19:00 10:19:00
742.Siro Corsi8455555M21 ULTIMATEGOLD SavosaSUI 11:49:00 10:29:00 10:39:00 10:59:00 10:49:00
743.Sirpa Papinsaari7201251W60Epilä-Kangasala OCFIN 11:15:00 11:57:00 11:51:00 10:09:00 10:21:00
744.Skaidrite Krastina895483OPEN BValmieraLAT
745.Sofia Calvet445630W16OLC WähringAUT 10:17:00 11:02:00 10:44:00 11:42:00 12:14:00
746.Sophie LüscherW16OLK Argus LüscherSUI 11:59:00 10:46:00 10:06:00 11:02:00 11:22:00
747.Søren Klingenberg234775OPEN AFaaborg OKDEN
748.Stefan Hohl2031024M21A SHORTOLG WeisslingenSUI 11:38:00 10:13:00 10:38:00 11:23:00 11:28:00
749.Stefan Ruch8100267M21BSwiss O ToursSUI 10:23:00 10:53:00 10:53:00 11:37:00 11:41:00
750.Stefan Schwarzenberger8641466M50 UltimateLG StettlenSUI 10:01:00 10:51:00 10:51:00 11:11:00 11:51:00
751.Stefania Poggiati435479OPEN CC.O. Aget LuganoSUI
752.Stefano Bisoffi210590M60CUS TORINO ORIENTEERINGITA 10:10:00 11:35:00 11:15:00 12:11:00 12:03:00
753.Stefano Brambilla7203667M35CO2ITA 11:00:00 11:42:00 11:48:00 10:24:00 10:18:00
754.Stefano Maddalena8100768M35 ULTIMATEO-92 Piano di MagadinoSUI 11:52:00 11:02:00 10:22:00 11:12:00 11:42:00
755.Stephan Bernhard253593M50OLV HindelbankSUI 11:44:00 12:09:00 12:01:00 10:01:00 10:13:00
756.Stephan Haenelt997926M35SV IHW Alex 78 BerlinGER 11:06:00 12:12:00 11:30:00 10:42:00 10:12:00
757.Sue Kuestner7200407W55Cascade OCUSA 10:43:00 11:42:00 12:06:00 11:00:00 10:18:00
758.Susanna LamminpääW55Hollolan Urheilijat -46FIN 10:37:00 12:30:00 11:30:00 12:24:00 12:18:00
759.Susi Duppenthaler413124W55OLV HindelbankSUI 11:07:00 10:54:00 11:18:00 11:48:00 11:42:00
760.Sylvain Fenech2015554M35balise orientation albigeoiseFRA 12:00:00 10:00:00 10:24:00 11:36:00 10:48:00
761.Tamino Hölzer2800613M12Orientacijski klub KomendaSLO 10:09:00 11:13:00
762.Tanja AittoniemiOPEN B
763.Tarjei Vollset2087022M21A SHORTHeming OrienteringNOR 12:03:00 10:18:00 10:08:00 11:03:00 11:13:00
764.Tatiana Bevza1404834W21ENORD WESTRUS 11:50:00 10:22:00 10:30:00 11:26:00 10:54:00
765.TATYANA KHRENNIKOVA500862W35 ULTIMATESOKOL-PERMRUS 10:16:00 10:16:00 10:26:00 10:06:00 10:26:00
766.Ted Van Geldermalsen9101366M60Yarra Valley Orienteering ClubAUS 11:22:00 12:03:00 12:27:00 10:27:00 10:35:00
767.Teja Tušar2069843W14OK AzimutSLO 10:25:00 10:56:00 11:14:00 11:47:00 11:29:00
768.Teresa Murcia Perez2085084W14PNTD2017 FEDO TEAMESP 12:02:00 11:44:00 11:38:00 11:02:00
769.Teresa Angeles Pérez Red.2036233W45COMAESP 10:45:00 11:51:00 11:43:00 10:31:00 10:11:00
770.Terttu Jalanto7201254W55Epilä-Kangasala OCFIN 11:13:00 11:30:00 11:54:00 10:36:00 10:12:00
771.Tetiana Solomicheva1300726W60SLAVYTICHUKR 11:21:00 12:03:00 11:45:00 10:15:00 10:03:00
772.Théo Degand2098472M12Boussole en ForezFRA 10:33:00 11:37:00 11:37:00 10:45:00 10:25:00
773.Thierry Odermatt8333985M18OLG Basel OberwilSUI 12:07:00 10:24:00 10:28:00 10:48:00 11:12:00
774.Thomas Brogli9540603M60OLV BasellandSUI 11:10:00 12:07:00 12:11:00 10:07:00 10:15:00
775.Thomas Dätwyler8644563M55OLG PfäffikonSUI 11:25:00 11:55:00 11:55:00 10:45:00 10:15:00
776.Thomas Egger8220664M50OL NorskaSUI 10:12:00 11:17:00 11:33:00 11:53:00 11:45:00
777.Thomas Hölzer7181977OPEN BX-OLSLO
778.Thomas Nipen994420M21EBækkelagets SKNOR 11:28:00 12:01:00 12:20:00 10:13:00 10:21:00
779.Thomas Rewig8444555M35 ULTIMATEUSV TU DresdenGER 11:42:00 10:22:00 12:22:00 10:42:00 12:12:00
780.Thor Vollset2087050OPEN BHeming OrienteringNOR
781.Tibo Gillet1391735M16OmegaBEL 10:56:00 12:08:00 12:16:00 10:36:00 10:20:00
782.Tifenn Greff1282001W16co amberieuFRA 10:53:00
783.Tihomir Salopek500460M40OK AzimutSLO 10:26:00
784.Tihon Salopek423994M14OK AzimutSLO 10:14:00
785.Tiina Ala-NissiläW21BMS ParmaFIN 10:10:00 11:10:00 11:04:00 11:52:00 11:40:00
786.Tim DebyserM16OmegaBEL 10:08:00 10:52:00 10:36:00 10:48:00 10:00:00
787.Tim Falck Weber8635839M50Tisvilde Hegn OKDEN 10:36:00 11:25:00 11:17:00 12:05:00 12:29:00
788.Timothée Legrand8222999M21EOPA Montigny sur LoingFRA 12:00:00 10:09:00 10:25:00 11:25:00 11:37:00
789.Tine Meyhoff Petersen8631591W50HerlufsholmDEN 12:09:00 10:18:00 10:22:00 10:50:00 10:50:00
790.Titouan Chatelon7002103M12ORIENTEXPRESS 42FRA 12:25:00 10:41:00 10:53:00 11:09:00 11:17:00
791.Tjaž Gantar2077609M18OK AzimutSLO 10:23:00 10:52:00 11:04:00 12:08:00 12:00:00
792.Tobia Pezzati8150996M21 ULTIMATESCOM MendrisioSUI 10:19:00 10:49:00 10:59:00 11:39:00 11:39:00
793.Tobias Angermann2061265M10-shadowedSPORTUNION KlagenfurtAUT
794.Tobias Zollner2068123BEGINNERSSPORTUNION KlagenfurtAUT
795.Tom Vuillemard1118812M16O'ZONE 88FRA 11:02:00 11:36:00 11:44:00 10:52:00 10:08:00
796.Tomas Sokol515109M21BKOB KysakSVK 10:29:00 10:57:00 10:57:00 11:41:00 11:45:00
797.Tomáš Baldrian49606M14SK PragaCZE 10:44:00 12:02:00 12:24:00 10:26:00 10:02:00
798.Tomasz Pabich886310M35 ULTIMATEUKS Azymut PabianicePOL 10:02:00 11:22:00 11:12:00 12:12:00 12:32:00
799.Tomi LehtolaM21A LONGKooveeFIN 10:10:00 10:04:00 10:04:00 10:16:00 10:28:00
800.Toni Perez1411638M35ERMASSETS. Club de muntanya d'EsporlesESP 12:12:00 10:18:00 12:18:00 10:30:00 11:42:00
801.Tora Vollset2087024W21BHeming OrienteringNOR 11:58:00 10:16:00 10:40:00 11:16:00 10:46:00
802.Torben Isen433463M65Herning O-KlubDEN 10:59:00 11:44:00 11:38:00 10:08:00 10:08:00
803.Toril Hallan7202589W55Lillomarka o-lagNOR 11:01:00 12:00:00 11:42:00 10:54:00 11:00:00
804.Tzvetanka Vassileva2029966W45A.S.D. Arco di cartaITA 11:39:00 10:15:00 11:39:00 10:15:00 11:47:00
805.Ulrike Gabriella Wagner600415W55OL AndritzAUT 10:25:00 11:06:00 11:06:00 12:06:00 12:06:00
806.Ursula Odermatt7140663W45OLG Basel OberwilSUI 12:27:00 10:27:00 10:39:00 11:07:00 11:23:00
807.Urtzi Iglesias7204095M21ENonStop AventuraESP 11:20:00 11:53:00 12:15:00 10:09:00 10:25:00
808.Vadim Khrennikov2004087KID'S COURSESOKOL-PERMRUS
809.Vadym Kolesnyk1409424M21BSLAVYTICHUKR 11:05:00 11:33:00 11:41:00 10:01:00 10:09:00
810.Valentin Brunner7140870M60bussola okSUI 10:50:00 11:55:00 11:27:00 10:51:00 10:51:00
811.Valentin Kollenbach8636974M18Ski-Club Helsa e.V.GER 10:15:00 10:56:00 10:52:00 11:40:00 11:56:00
812.Valerie Peker2027629W50OPA MONTIGNYFRA 11:45:00 10:10:00 10:06:00 10:54:00 11:10:00
813.Valerii Herashchenko2068654M55PelengUKR 12:30:00 10:35:00 10:15:00 10:50:00 11:40:00
814.Vanessa Van Breedam1403131W21A LONGTROL BelgiumBEL 11:46:00 11:46:00 11:46:00 10:36:00 10:26:00
815.Veronika Dätwyler2003441OPEN COLG PfäffikonSUI
816.Veronika Ptackova2083378W35 ULTIMATEKOS Tesla BrnoCZE 10:46:00 11:46:00 11:46:00 10:16:00 10:16:00
817.Vesa Tervo520314M65Rajamäen RykmenttiFIN 11:35:00 10:14:00 10:26:00 11:14:00 11:08:00
818.Vialard Jérôme9000996M45OPA AvignonFRA 10:27:00 10:46:00 10:50:00 11:38:00 11:38:00
819.Vicente Lopez7207598M21EPNTD2017 FEDO TEAMESP 11:41:00 11:45:00 11:45:00 11:09:00
820.Victor Mirochnichenko2300501M60KaliningradRUS 11:54:00 10:43:00 10:51:00 10:55:00 11:35:00
821.Vid Bogovič439275M21A LONGOK BrežiceSLO 11:40:00 11:58:00 11:34:00 10:10:00 10:10:00
822.Vilma Svantesson812100W18OK PAN KristianstadSWE 10:42:00 11:53:00 11:18:00 10:18:00 10:13:00
823.Vincent Peker424044M18OPA MONTIGNYFRA 12:15:00 10:28:00 10:40:00 10:44:00 10:56:00
824.Vincenzo Pellegrini9531031M60C.O. Aget LuganoSUI 12:22:00 10:27:00 11:11:00 11:47:00 10:55:00
825.Vitalii Pavlenko1006369M21A SHORTSeverUKR 10:43:00 12:03:00 12:03:00 10:33:00 10:18:00
826.Vitaliy Fedorov1300622M20NORD WESTRUS 11:37:00 10:37:00 10:07:00 11:27:00 11:07:00
827.Vlado Sedej1398546M65OK AzimutSLO 10:05:00 10:02:00 10:02:00 10:02:00 10:02:00
828.Vladyslava Syerikova2040826W14SLAVYTICHUKR 10:49:00 12:05:00 11:47:00 10:44:00 10:20:00
829.Voitto Backman707714M10-shadowedKangasala SKFIN
830.Vroni Akeret2050458W55ThurgorientaSUI 11:19:00 12:24:00 12:12:00 10:30:00 10:24:00
831.Vyacheslav Martinovsky1301927M18NORD WESTRUS 11:43:00 10:00:00 10:04:00 11:04:00 11:20:00
832.Walter Bieri8051143M70OLV Zug-ImmenseeSUI 12:31:00 10:13:00 10:13:00 10:55:00 11:01:00
833.Wan-jyun Sie9101068W21A LONGMoxina OKTPE 11:16:00 10:46:00 11:16:00 11:46:00 11:26:00
834.Wan-ru Sie681214W21A SHORTMoxina OKTPE 10:48:00 10:52:00 10:52:00 10:52:00 10:56:00
835.Warren Green2071250M65Hasharon O ClubISR 10:41:00 11:02:00 10:08:00 12:08:00
836.Willi Streuli8642001M70OLC SäntisSUI 12:25:00 10:07:00 10:01:00 11:07:00 10:43:00
837.Wolfgang Germ46242M65Naturfreunde KühnsdorfAUT 11:41:00 10:08:00 10:14:00 10:50:00 11:20:00
838.Wolfgang Kradischnig8627287M50Naturfreunde LinzAUT 10:20:00 10:17:00 10:05:00 10:33:00 10:09:00
839.Xander Berger631007M21ENaturfreunde LinzAUT 10:16:00 10:05:00 10:30:00 10:29:00 10:33:00
840.Xénia Ledesma Buscart1403320W16PNTD2017 FEDO TEAMESP 11:40:00 11:32:00 11:38:00 11:44:00
841.Yavuz Kurtulus Anil7771959M55Istanbul Orienteering Spor KulubuTUR 10:15:00 11:15:00 11:25:00 12:05:00 11:55:00
842.Yiching Huang9201526W21A LONGMoxina OKTPE 10:36:00 10:56:00 10:56:00 11:26:00 11:46:00
843.Yun Chuan Lai641228M40Moxina OKTPE 11:46:00 11:06:00 11:06:00
844.Yves Peker424045M50OPA MONTIGNYFRA 12:12:00 10:05:00 10:21:00 11:05:00 11:13:00
845.Zakariás Erősdi1302785M21 ULTIMATECSM "VSK Csíkszereda" Miercurea CiucROU 11:39:00 10:09:00 10:09:00 10:49:00 10:59:00
846.Zala Zavrl9011122W18Orientacijski klub KomendaSLO 10:02:00 10:08:00 10:03:00
847.Žan Ravnikar2069796M18Orientacijski klub KomendaSLO 10:07:00 11:00:00 10:48:00 11:52:00 12:04:00
848.Zbynek Krejcik8071221M50 UltimateWallachian Independent TeamCZE 10:51:00 11:11:00 11:31:00 11:41:00 11:31:00
849.Zdenek Mazal7207858M21A LONGMalej a velkej dikoCZE 11:22:00 11:52:00 11:46:00 10:22:00 10:34:00
850.Zdenko Pavlič2088835OPEN CSSD-AŠZ GAJAITA
851.Zlata Malysheva9101297W20NORD WESTRUS 11:34:00 10:24:00 10:14:00 10:54:00 10:54:00
852.Zoltán Bognár2092462M16Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő EgyesületHUN 11:44:00 11:16:00 10:44:00 11:12:00 11:44:00
853.Zoltán Bujdosó8020217M21 ULTIMATETabáni Spartacus Sport és Környezetvédő EgyesületHUN 12:09:00 11:49:00
854.Zsolt Németh2054402M50Veszpremi Honved SportegyesuletHUN 10:00:00 11:13:00 11:01:00 12:33:00 12:01:00
855.Zsoltné Németh2054401W35 ULTIMATEVeszpremi Honved SportegyesuletHUN 10:26:00 10:56:00 10:46:00 11:46:00 11:36:00
856.Zsuzsa Gönczi8030128W12Tipo Orienteering ClubHUN 10:53:00 11:27:00 11:31:00 10:31:00 10:07:00