v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Kvarner bay challenge 2016 (2 days)->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time

Beginners
1.Grupa Beli Beginners Volim BeliCRO  24:33 (1) 25:00 (1) 49:33
2.Karin Pust Beginners   41:17 (3) 40:39 (2) 81:56 +32:23
3.Franjo Tojić Patrik Keršić Beginners Volim BeliCRO  32:42 (2) 50:50 (3) 83:32 +33:59
Ana Maja Anderluh Beginners Orientacijski Klub PolarisSLO  dns dns disq
Ivan Salgado Vinter Beginners Vario PintosCRO  86:47 (4) disq

M12
1.Adam Zridkavesely *NC M12 SK Zabovresky BrnoCZE  28:33 (2) 29:13 (1) 57:46
2.Juraj Vukelić M12 OK MaksimirCRO  25:07 (1) 76:53 (3) 102:00 +44:14
Martin Zridkavesely *NC M12 SK Zabovresky BrnoCZE  dnf 48:37 (2) disq
Vibor Strmečki M12 OK MaksimirCRO  dnf 119:11 (4) disq
Mirko Tišljar M12 OK OrionCRO  34:31 (3) mp disq
Luka Anderluh M12 Orientacijski Klub PolarisSLO  dns dns disq

M14
1.Rudi Marković M14 OK JapeticCRO  54:51 (1) 63:37 (1) 118:28
2.Mario Leitner M14 OLT TransdanubienAUT  61:42 (2) 70:02 (2) 131:44 +13:16
3.Teo Tutić M14 OK VihorCRO  79:12 (3) 84:57 (3) 164:09 +45:41

M16
1.Jan Gobec M16 OK VihorCRO  39:52 (1) 87:25 (2) 127:17
2.Tin Kodba M16 OK VihorCRO  41:58 (2) 91:59 (3) 133:57 +06:40
3.Karlo Težak M16 OK VihorCRO  85:03 (4) 83:54 (1) 168:57 +41:40
4.Jura Kukec M16 OK VihorCRO  83:14 (3) 92:45 (4) 175:59 +48:42
Vid Kodba M16 OK VihorCRO  87:09 (5) dnf disq

M20
1.Janis Bonek *NC M20 Austrian junior teamAUT  26:20 (1) 44:47 (1) 71:07
2.Vladimir Kelbl *NC M20 SK Zabovresky BrnoCZE  31:01 (4) 49:13 (2) 80:14 +09:07
3.Dominik Kirin M20 OK JapeticCRO  34:36 (5) 51:07 (3) 85:43 +14:36
4.Matic Blaž M20 Orientacijski klub KomendaSLO  36:00 (6) 52:18 (4) 88:18 +17:11
5.Žan Ravnikar M20 Orientacijski klub KomendaSLO  36:07 (7) 56:04 (5) 92:11 +21:04
6.Filip Cvetković M20 OK JapeticCRO  79:40 (9) 107:03 (6) 186:43 +115:36
7.Roko Puharić M20 OK JapeticCRO  54:35 (8) 164:45 (7) 219:20 +148:13
Otakar Hirs *NC M20 SK Zabovresky BrnoCZE  29:16 (2) mp disq
Petar Gojmerac M20 Ivan MerzCRO  dns dns disq
Clemens Wolfram M20 Austrian junior teamAUT  29:26 (3) dnf disq
Filip Jurak M20 Ivan MerzCRO  mp mp disq

M21B
1.Ivan Šeperić-Grdiša M21B OK JelenCRO  36:22 (2) 71:04 (1) 107:26
2.Dalibor Stankovski M21B OK JelenCRO  36:13 (1) 82:57 (3) 119:10 +11:44
3.Tomaž Pust M21B OK AzimutSLO  40:55 (3) 85:14 (4) 126:09 +18:43
4.Luka Kosić M21B OK JapeticCRO  46:10 (5) 81:17 (2) 127:27 +20:01
5.Dražen Tutić M21B OK VihorCRO  46:45 (6) 86:12 (5) 132:57 +25:31
6.Predrag Mađarić M21B Ivan MerzCRO  41:33 (4) 91:32 (6) 133:05 +25:39
7.Žiga Kušar M21B Orientacijski klub KomendaSLO  72:03 (8) 103:51 (8) 175:54 +68:28
8.Javier Luri M21B OK VihorCRO  108:54 (9) 102:38 (7) 211:32 +104:06
Jorge Salgado M21B OK VihorCRO  61:48 (7) dnf disq

M21E
1.Mathias Peter *NC M21E Austrian junior teamAUT  35:49 (1) 67:38 (1) 103:27
2.Michele Caraglio M21E CUS BOLOGNAITA  36:20 (2) 67:45 (2) 104:05 +00:38
3.Santeri Silvennoinen M21E Kalevan RastiFIN  36:57 (3) 69:05 (3) 106:02 +02:35
4.Florian Kurz *NC M21E Austrian junior teamAUT  37:04 (4) 72:22 (4) 109:26 +05:59
5.Stanislav Mokry *NC M21E SK Zabovresky BrnoCZE  38:42 (6) 73:48 (5) 112:30 +09:03
6.Jakob Pauser M21E Austrian junior teamAUT  39:10 (7) 77:36 (6) 116:46 +13:19
7.Matija Razum M21E OK JapeticCRO  38:06 (5) 81:39 (8) 119:45 +16:18
8.Stefan Kubelka *NC M21E Austrian junior teamAUT  42:54 (13) 80:09 (7) 123:03 +19:36
9.Jan Zhanal *NC M21E SK Zabovresky BrnoCZE  40:47 (8) 83:04 (9) 123:51 +20:24
10.Michele Franco M21E ASD Erebus Orientamento VicenzaITA  44:57 (14) 83:48 (10) 128:45 +25:18
11.Jan Klusacek M21E SK Zabovresky BrnoCZE  45:12 (15) 85:18 (11) 130:30 +27:03
12.Richard Gremmel *NC M21E SK Zabovresky BrnoCZE  45:37 (16) 90:57 (12) 136:34 +33:07
13.Thomas Polster M21E Austrian junior teamAUT  42:13 (11) 95:05 (14) 137:18 +33:51
14.Edi Ocvirk M21E OK JapeticCRO  45:37 (16) 96:06 (15) 141:43 +38:16
15.Zdenek Stachon M21E SK Zabovresky BrnoCZE  58:27 (23) 94:11 (13) 152:38 +49:11
16.Jussi Silvennoinen M21E Kalevan RastiFIN  52:32 (19) 107:00 (16) 159:32 +56:05
17.Branimir Pongrac M21E OK JapeticCRO  52:31 (18) 108:21 (17) 160:52 +57:25
18.Petr Prikryl *NC M21E SK Zabovresky BrnoCZE  54:56 (21) 109:04 (18) 164:00 +60:33
19.Damir Gobec M21E OK VihorCRO  54:46 (20) 115:34 (20) 170:20 +66:53
20.Frane Marković M21E OK JapeticCRO  61:44 (24) 114:44 (19) 176:28 +73:01
21.Tomislav Varnica M21E OK VihorCRO  56:33 (22) 123:07 (22) 179:40 +76:13
22.Vit Kasal M21E SK Zabovresky BrnoCZE  63:21 (25) 129:42 (24) 193:03 +89:36
23.Dimitar Dimitrov M21E Sarnena GoraBUL  70:46 (27) 129:17 (23) 200:03 +96:36
24.Vladimir Spasić M21E OK KapelaCRO  66:46 (26) 137:09 (25) 203:55 +100:28
25.Luka Filetin M21E OK KapelaCRO  93:07 (29) 145:55 (28) 239:02 +135:35
26.Vanja Suhina M21E OK KapelaCRO  97:06 (30) 143:45 (27) 240:51 +137:24
27.Oskari Silvennoinen M21E Kalevan RastiFIN  101:44 (31) 140:30 (26) 242:14 +138:47
Jernej Zorman M21E Orientacijski klub KomendaSLO  41:47 (9) dnf disq
Tihomir Despetović M21E OK BjelovarCRO  mp 122:51 (21) disq
Richard Patek M21E SK Zabovresky BrnoCZE  76:17 (28) mp disq
Jakub Hruška *NC M21E SK Zabovresky BrnoCZE  mp mp disq
Libor Zridkavesely *NC M21E SK Zabovresky BrnoCZE  42:41 (12) mp disq
Peter Tušar M21E OK AzimutSLO  dns dns disq
Felix Hartlieb M21E Austrian junior teamAUT  41:47 (9) dnf disq

M35
1.Lino Legac M35 OK JapeticCRO  36:51 (1) 57:54 (1) 94:45
2.Robert Orehoci M35 OK BjelovarCRO  37:25 (2) 65:53 (2) 103:18 +08:33
3.Bojan Vukelić M35 OK MaksimirCRO  47:11 (3) 77:16 (4) 124:27 +29:42
4.Marko Gamberger M35 OK VihorCRO  50:50 (5) 76:00 (3) 126:50 +32:05
5.Franjo Budi M35 OK JapeticCRO  53:51 (6) 79:44 (5) 133:35 +38:50
6.Pako Delgado M35 OK VihorCRO  61:25 (9) 86:59 (6) 148:24 +53:39
7.Josip Leovac M35 OK JapeticCRO  59:50 (8) 96:26 (7) 156:16 +61:31
8.Markus Moerth M35 OLT TransdanubienAUT  49:16 (4) 115:15 (9) 164:31 +69:46
9.Tomislav Meštrović M35 OK KapelaCRO  59:39 (7) 106:27 (8) 166:06 +71:21
Gregor Anderluh M35 Orientacijski Klub PolarisSLO  dns dns disq
Goran Habjanec M35 OK VihorCRO  105:20 (10) disq

M45
1.Dario Štambuk M45 Ivan MerzCRO  40:05 (1) 59:30 (3) 99:35
2.Darko Merunka M45 OK MaksimirCRO  47:38 (3) 59:19 (1) 106:57 +07:22
3.Marco Giovannini M45 OK TrzinSLO  47:50 (4) 59:28 (2) 107:18 +07:43
4.Andrej Smerke M45 OK MaksimirCRO  46:09 (2) 73:15 (4) 119:24 +19:49
5.Radenko Romanović M45 OK MaksimirCRO  52:28 (6) 75:08 (5) 127:36 +28:01
6.Zdenko Horjan M45 OK VihorCRO  53:09 (7) 78:57 (6) 132:06 +32:31
7.Ivo Tišljar M45 OK OrionCRO  51:17 (5) 102:11 (8) 153:28 +53:53
8.Miroslav Besten M45 OK JelenCRO  95:36 (9) 131:50 (9) 227:26 +127:51
Petar Strmečki M45 OK MaksimirCRO  56:04 (8) dns disq
Marijan Bogović M45 OK JelenCRO  dnf 84:35 (7) disq
Tomislav Gojmerac M45 Ivan MerzCRO  dns dns disq

M55
1.Nenad Lovrec M55 OK VihorCRO  38:18 (1) 63:17 (1) 101:35
2.Roman Sladič M55 Škofjeloški orientacijski klubSLO  40:20 (2) 79:34 (2) 119:54 +18:19
3.Josip Matijašić M55 OK VihorCRO  56:05 (3) 87:51 (3) 143:56 +42:21

M60
1.Stefano Zonato M60 Puolangan RyhtiFIN  28:49 (1) 43:31 (1) 72:20
2.Valentin Pidner *NC M60 Austrian junior teamAUT  30:55 (2) 53:31 (2) 84:26 +12:06
3.Milan M65 Turkalj M60 Ivan MerzCRO  89:19 (3) 123:56 (3) 213:15 +140:55
Franz Nagele M60 Austrian junior teamAUT  dns dns disq

OPEN
1.Pertti Sainio OPEN Keravan UrheilijatFIN  40:30 (1) 84:46 (5) 125:16
2.Pekka Peltonen OPEN Mäntsälän UrheilijatFIN  47:38 (2) 82:50 (4) 130:28 +05:12
3.Ivan Čurić OPEN OK SovaCRO  72:34 (5) 79:44 (1) 152:18 +27:02
4.Hrvoje Grgnov OPEN OK SovaCRO  71:35 (4) 81:51 (2) 153:26 +28:10
5.Armn Mehinović OPEN OK SovaCRO  67:32 (3) 92:41 (7) 160:13 +34:57
6.Grupa Beli OPEN Volim BeliCRO  79:26 (6) 94:49 (9) 174:15 +48:59
7.Željko Plentaj OPEN OK SovaCRO  86:20 (10) 90:52 (6) 177:12 +51:56
8.Daro Kostrić OPEN OK SovaCRO  88:23 (11) 93:18 (8) 181:41 +56:25
Ana Kovačević OPEN OK SovaCRO  dns dnf disq
Mateo Bojo OPEN OK SovaCRO  80:26 (7) dnf disq
Filip Zadrović OPEN OK SovaCRO  dns dns disq
Josip Župarić OPEN OK SovaCRO  dns dns disq
Tamara Filpović OPEN OK SovaCRO  dns dnf disq
Krunoslav Kokoš OPEN OK SovaCRO  mp dns disq
Marjana Čerzeković OPEN OK SovaCRO  dns dns disq
Andrej Bro OPEN OK SovaCRO  dns dns disq
Antonio Martnovć OPEN OK SovaCRO  dns dns disq
Luka Gojmerac OPEN Ivan MerzCRO  dns dns disq
Marta Gojmerac OPEN Ivan MerzCRO  dns dns disq
Jelena Gojmerac OPEN Ivan MerzCRO  dns dns disq
Eni Nikolć OPEN OK SovaCRO  dns dns disq
Marija Vida OPEN OK SovaCRO  dns dns disq
Jakov Kmaencki OPEN OK SovaCRO  84:53 (9) dnf disq
Ivan Jukić OPEN OK SovaCRO  82:26 (8) dnf disq
Djana Buzov OPEN OK SovaCRO  dns 82:43 (3) disq

W12
1.Dora Vukelić W12 OK MaksimirCRO  28:17 (1) 31:47 (1) 60:04
2.Marta Kukec W12 OK VihorCRO  60:20 (2) 38:03 (2) 98:23 +38:19
3.Kira Delgado Sršen W12 OK VihorCRO  64:35 (3) 53:01 (3) 117:36 +57:32
4.Magdalena Težak W12 OK VihorCRO  69:42 (4) 57:27 (4) 127:09 +67:05
5.Leire Delgado Sršen W12 OK VihorCRO  70:32 (5) 59:09 (5) 129:41 +69:37

W14
1.Jelena Lesjak W14 OK JapeticCRO  37:37 (1) 48:00 (1) 85:37
Katarina Eva Anderluh W14 Orientacijski Klub PolarisSLO  dns dns disq

W16
1.Ana Srebačić W16 Ivan MerzCRO  68:45 (2) 73:58 (1) 142:43
2.Eva Magdić Govedarica W16 OK JapeticCRO  67:03 (1) 83:14 (4) 150:17 +07:34
3.Katarina Kušar W16 Orientacijski klub KomendaSLO  95:40 (3) 79:46 (3) 175:26 +32:43
Iva Jakopec W16 OK JapeticCRO  dns 76:54 (2) disq
Lucija Gojmerac W16 Ivan MerzCRO  dns dns disq
Hana Škugor W16 OK JapeticCRO  dns dns disq

W20
1.Jasmina Gassner *NC W20 Austrian junior teamAUT  28:26 (1) 55:29 (1) 83:55
2.Rosa Trummer *NC W20 Austrian junior teamAUT  33:17 (3) 64:48 (2) 98:05 +14:10
3.Tina Tiefenböck *NC W20 Austrian junior teamAUT  37:21 (4) 66:27 (3) 103:48 +19:53
4.Monika Ravnikar W20 Orientacijski klub KomendaSLO  51:16 (6) 79:51 (4) 131:07 +47:12
5.Iva Lovrec W20 OK VihorCRO  53:07 (7) 80:48 (5) 133:55 +50:00
6.Mia Lovrec W20 OK VihorCRO  66:42 (9) 88:45 (6) 155:27 +71:32
7.Ana Tišljar W20 OK OrionCRO  58:26 (8) 105:55 (7) 164:21 +80:26
Pia Ocvirk W20 OK JapeticCRO  44:46 (5) dnf disq
Ani Berger *NC W20 Austrian junior teamAUT  32:54 (2) mp disq

W21B
1.Barbora Stachonova W21B SK Zabovresky BrnoCZE  26:50 (1) 40:24 (1) 67:14
2.Tanya Dimitrova W21B Sarnena GoraBUL  40:00 (2) 44:29 (2) 84:29 +17:15
3.Maria Zebele W21B ASD Erebus Orientamento VicenzaITA  48:14 (3) 69:01 (3) 117:15 +50:01
4.Barbara Kušar W21B Orientacijski klub KomendaSLO  54:02 (4) 75:27 (4) 129:29 +62:15
5.Maja Pongrac W21B OK JapeticCRO  70:34 (5) 87:46 (5) 158:20 +91:06
Greta Pizzolato W21B ASD Erebus Orientamento VicenzaITA  mp 95:52 (6) disq

W21E
1.Barbora Hruskova *NC W21E SK Zabovresky BrnoCZE  26:26 (1) 51:28 (1) 77:54
2.Katerina Chroma *NC W21E SK Zabovresky BrnoCZE  28:41 (2) 56:22 (2) 85:03 +07:09
3.Adéla Indráková W21E SK Zabovresky BrnoCZE  30:19 (3) 57:33 (3) 87:52 +09:58
4.Lenka Poklopova W21E SK Zabovresky BrnoCZE  30:43 (5) 57:39 (4) 88:22 +10:28
5.Natalia Hiklova *NC W21E SK Zabovresky BrnoCZE  30:24 (4) 58:19 (6) 88:43 +10:49
6.Johanna Trummer W21E Austrian junior teamAUT  35:14 (10) 57:58 (5) 93:12 +15:18
7.Magdalena Tuzilova W21E SK Zabovresky BrnoCZE  34:20 (7) 60:13 (7) 94:33 +16:39
8.Siiri Silvennoinen W21E Kalevan RastiFIN  34:53 (8) 62:42 (8) 97:35 +19:41
9.Mojca Flerin W21E Kamniški orientacijski klubSLO  36:39 (11) 74:08 (9) 110:47 +32:53
10.Mirja Pavić W21E OK JapeticCRO  37:18 (12) 74:14 (10) 111:32 +33:38
11.Tena Sakar Vukić W21E OK MaksimirCRO  41:46 (13) 75:44 (11) 117:30 +39:36
12.Antonija Orlić W21E OK BjelovarCRO  34:59 (9) 84:55 (13) 119:54 +42:00
13.Emilia Msp Rantanen W21E Kalevan RastiFIN  32:42 (6) 87:59 (15) 120:41 +42:47
14.Ivana Gobec W21E OK VihorCRO  46:04 (14) 86:06 (14) 132:10 +54:16
15.Eva Ocvirk W21E OK JapeticCRO  52:29 (19) 84:40 (12) 137:09 +59:15
16.Kristina Krznar W21E OK JapeticCRO  50:51 (18) 89:14 (16) 140:05 +62:11
17.Tarja Silvennoinen W21E Kalevan RastiFIN  50:23 (17) 96:05 (17) 146:28 +68:34
18.Dora Težak W21E OK VihorCRO  47:41 (15) 99:29 (19) 147:10 +69:16
19.Suzana Drevenšek W21E Kamniški orientacijski klubSLO  49:57 (16) 97:56 (18) 147:53 +69:59
20.Marija Štambuk W21E Ivan MerzCRO  60:09 (22) 103:51 (20) 164:00 +86:06
21.Ana Beblek W21E OK JelenCRO  58:49 (21) 132:44 (22) 191:33 +113:39
22.Barbara Kmetec W21E Kamniški orientacijski klubSLO  73:38 (23) 118:57 (21) 192:35 +114:41
Monika Kovaljesko W21E OK KapelaCRO  57:45 (20) mp disq

W35
1.Sonja Lesjak W35 OK JapeticCRO  38:01 (3) 53:57 (1) 91:58
2.Nikolina Šantić W35 OK BjelovarCRO  35:21 (1) 58:37 (3) 93:58 +02:00
3.Matea Sršen W35 OK VihorCRO  37:00 (2) 58:03 (2) 95:03 +03:05
4.Mirka Jakšić W35 OK MaksimirCRO  41:09 (4) 76:06 (4) 117:15 +25:17
5.Daniela Popović Budi W35 OK JapeticCRO  41:21 (5) 79:07 (6) 120:28 +28:30
6.Jasminka Cindrić Perković W35 OK MedjimurjeCRO  55:14 (8) 79:01 (5) 134:15 +42:17
7.Silke Hochwieser W35 OLT TransdanubienAUT  50:18 (6) 94:17 (7) 144:35 +52:37
8.Maja Kušt W35 OK VihorCRO  65:26 (9) 111:47 (8) 177:13 +85:15
9.Lidija Detić W35 Ivan MerzCRO  73:26 (10) 117:30 (9) 190:56 +98:58
Davorka Srebačić W35 Ivan MerzCRO  mp 120:42 (10) disq
Bernardica Stipic W35 OK VihorCRO  53:29 (7) dnf disq
Marija Anderluh W35 Orientacijski Klub PolarisSLO  dns dns disq

W45
1.Maja Cvitković W45 OK VihorCRO  38:24 (1) 55:26 (1) 93:50
2.Darinka Lovrec W45 OK VihorCRO  44:08 (2) 57:54 (3) 102:02 +08:12
3.Kalcich Licia W45 Polisportiva BesaneseITA  45:18 (3) 57:09 (2) 102:27 +08:37
Branka Fabek W45 OK JapeticCRO  71:34 (4) dns disq