v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Cerkno Cup 2019->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time3 Time

BEGINNERS
1.Delania Hölzer BEGINNERS OL Team LippeGER  38:02 (2) 26:24 (1) 22:49 (2) 87:15
2.Michael Pfeifer BEGINNERS OLC GrazAUT  35:20 (1) 43:33 (11) 18:00 (1) 96:53 +09:38
3.Timeja Prezelj BEGINNERS OK AzimutSLO  89:48 (7) 47:18 (13) 38:05 (9) 175:11 +87:56
4.Anže Obid BEGINNERS OK AzimutSLO  104:18 (9) 42:18 (10) 31:08 (3) 177:44 +90:29
5.Jaime Redondo Barthelemy BEGINNERS MalarrutaESP  134:19 (10) 62:21 (17) 59:19 (12) 255:59 +168:44
Tone Vrbinc BEGINNERS   72:12 (19) disq
Marjana Kenda BEGINNERS   30:43 (4) disq
Matic Peternelj BEGINNERS   37:08 (8) disq
Lea Golob BEGINNERS   84:58 (20) disq
Luka Pivk BEGINNERS OK AzimutSLO  107:38 (21) 36:48 (7) disq
Janja Bevk BEGINNERS   30:41 (3) disq
Miha Govekar BEGINNERS   75:17 (4) disq
Kolmanics Karl BEGINNERS HSV KlagenfurtAUT  45:55 (12) 42:55 (11) disq
Leila Ema Poženel BEGINNERS Orientacijski klub KomendaSLO  35:53 (6) disq
Elvira Herreria BEGINNERS EkoimpressESP  dns dns dns disq
Astrid Komanics BEGINNERS HSV KlagenfurtAUT  52:31 (14) 38:43 (10) disq
Jakob Petrič BEGINNERS   93:28 (8) disq
Rene Česnik BEGINNERS   35:59 (7) disq
Monica Kemenater BEGINNERS Lessinia OrienteeringITA  dnf mp mp disq
Mandy Millar BEGINNERS   dnf disq
Enej Česnik BEGINNERS   35:38 (5) disq
Ute Hierzegger BEGINNERS Wiener Akad. TVAUT  mp mp disq
Emma Posthouwer BEGINNERS olv MINORNED  173:48 (11) disq
Lucie Kozinova BEGINNERS Polisportiva BesaneseITA  mp disq
Giorgia Sessi BEGINNERS Orienteering TriesteITA  33:38 (4) disq
Enej Česnik BEGINNERS   71:40 (3) disq
Herwig Hierzegger BEGINNERS Wiener Akad. TVAUT  39:35 (9) 36:04 (6) disq
Maja Ugrin BEGINNERS OK TivoliSLO  65:40 (18) disq
Oskar Rupnik BEGINNERS   37:11 (8) disq
Maja Tušar BEGINNERS OK AzimutSLO  28:36 (2) disq
Mark Rupnik BEGINNERS   35:50 (5) disq
Rene&Arne BEGINNERS   76:08 (5) disq
Špela Kenda BEGINNERS OK AzimutSLO  60:22 (16) disq
Sophie Posthouwer BEGINNERS olv MINORNED  173:54 (12) disq
Ema&Bor BEGINNERS OK AzimutSLO  77:33 (6) disq
Gregor Leskovšek BEGINNERS OK AzimutSLO  56:59 (15) 67:54 (13) disq

KIDS
Izabela Eržen Plavčak KIDS Škofjeloški orientacijski klubSLO  dns disq
Mia Fuhrmann KIDS EkoimpressESP  dns dns dns disq
Michele Benetti KIDS Lessinia OrienteeringITA  dns dns disq
Roc Porta Polo KIDS Xinoxano OrientacióESP  dns dns dns disq

M12
1.Rok Bogataj M12 OK AzimutSLO  32:12 (1) 23:12 (3) 16:10 (2) 71:34
2.Matej Ferluga M12 SSD-AŠZ GAJAITA  45:49 (4) 17:45 (1) 15:46 (1) 79:20 +07:46
3.Rado Kalc M12 SSD-AŠZ GAJAITA  33:28 (2) 28:55 (7) 18:54 (3) 81:17 +09:43
4.Božo Bizjak M12 OK AzimutSLO  43:09 (3) 27:11 (6) 19:45 (4) 90:05 +18:31
5.Jan Cokan M12 Orientacijski klub KomendaSLO  51:39 (5) 22:36 (2) 31:30 (7) 105:45 +34:11
6.Borut Gantar M12 OK AzimutSLO  63:21 (7) 32:52 (10) 22:49 (5) 119:02 +47:28
7.Jaka Seljak M12 Orientacijski klub KomendaSLO  62:26 (6) 32:36 (9) 24:09 (6) 119:11 +47:37
8.Odin Groeneveld M12 The Hague Orienteering RunnersNED  69:14 (8) 24:32 (5) 40:22 (8) 134:08 +62:34
Oskar Foški M12 OK PolarisSLO  29:24 (8) disq
Ivan Skopinski M12 OMEGA RUSSIARUS  dns dns dns disq
Ožbej Malus M12 Orientacijski klub KomendaSLO  23:44 (4) disq

M14
1.Otto Allwinger M14 Leibnitzer AC -OrienteeringAUT  40:10 (2) 26:24 (2) 22:00 (1) 88:34
2.Luka Seljak M14 Orientacijski klub KomendaSLO  39:55 (1) 26:57 (3) 29:03 (3) 95:55 +07:21
3.Eduard Vojvodik M14 SKOB OstravaCZE  60:39 (5) 31:10 (4) 28:49 (2) 120:38 +32:04
4.Primož Gantar M14 OK AzimutSLO  56:24 (4) 35:56 (5) 32:28 (5) 124:48 +36:14
5.Tamino Hölzer M14 OL Team LippeGER  55:13 (3) 44:37 (7) 31:03 (4) 130:53 +42:19
Lev Žižek M14 OK AzimutSLO  68:37 (8) disq
Nejc Turk M14 Orientacijski klub KomendaSLO  25:36 (1) disq
Tilen Zupan M14 Orientacijski klub KomendaSLO  37:38 (6) disq
Valentin Kavčič M14 OK AzimutSLO  75:44 (6) disq

M16
1.Goran Polojaz M16 SSD-AŠZ GAJAITA  48:13 (3) 33:17 (1) 29:44 (1) 111:14
2.Natan Maj Poženel M16 Orientacijski klub KomendaSLO  45:02 (1) 34:23 (2) 34:17 (2) 113:42 +02:28
3.Marek Skorpil M16 TJ Jiskra HoriceCZE  55:44 (4) 41:06 (5) 47:55 (4) 144:45 +33:31
4.Aljaž Čelik M16 OK AzimutSLO  71:49 (7) 36:39 (3) 37:34 (3) 146:02 +34:48
5.Aljaž Obid M16 OK AzimutSLO  66:22 (6) 57:56 (7) 63:58 (6) 188:16 +77:02
6.Timotej Hribar M16 OK BrežiceSLO  95:36 (8) 65:06 (8) 56:08 (5) 216:50 +105:36
Julijan Kavčič M16 OK AzimutSLO  59:49 (5) disq
Rok Kern M16 Orientacijski klub KomendaSLO  52:17 (6) disq
Martin Jevševar M16 OK BrežiceSLO  47:23 (2) mp mp disq
Matevž Kunc M16 OK TivoliSLO  39:27 (4) disq

M18
1.Adrián Tamarit Royo M18 Valencia OrientaciónESP  61:32 (2) 43:53 (2) 57:38 (1) 163:03
2.Marcos Bernabeu Carbonell M18 CEAM-O IbiESP  57:21 (1) 41:03 (1) 66:36 (2) 165:00 +01:57
3.David De Miguel Armisen M18 Universidad de AlicanteESP  71:02 (3) 51:21 (3) 83:37 (3) 206:00 +42:57
Gregor Kunc M18 OK TivoliSLO  102:11 (4) disq

M21A
1.Christoph Wendner M21A SU Schöckl GrazAUT  61:31 (1) 48:12 (2) 74:09 (2) 183:52
2.Valentin Eržen M21A OK AzimutSLO  68:37 (2) 53:19 (3) 64:30 (1) 186:26 +02:34
3.Marc Ballabriga Costa M21A CATALUNYA ORIENTACIÓESP  89:30 (4) 69:19 (6) 92:22 (4) 251:11 +67:19
Aljaž Černe M21A OK TivoliSLO  79:47 (3) disq
Crn Cup M21A   dns dns dns disq
Tomaž Pust M21A Orientacijski klub KomendaSLO  63:39 (5) 79:28 (3) disq
Jernej Zorman M21A Orientacijski klub KomendaSLO  38:09 (1) disq
Matej Škarabot M21A Orientacijski Klub PolarisSLO  58:02 (4) disq

M21B
1.Balazs Duhi M21B Luxembourg Orienteering ClubLUX  58:21 (2) 40:35 (3) 41:48 (1) 140:44
2.Borut Seljak M21B Orientacijski klub KomendaSLO  59:29 (4) 44:01 (4) 44:04 (3) 147:34 +06:50
3.Kristjan Gantar M21B OK AzimutSLO  72:11 (5) 49:37 (6) 42:05 (2) 163:53 +23:09
4.Christopher Immervoll M21B SU Schöckl GrazAUT  75:37 (6) 57:14 (9) 54:16 (4) 187:07 +46:23
5.Carsten Fink M21B SU Schöckl GrazAUT  91:38 (9) 55:18 (8) 54:48 (5) 201:44 +61:00
6.Timotej Šuc M21B Orientacijski klub KomendaSLO  91:02 (8) 83:22 (11) 62:36 (6) 237:00 +96:16
Klemen Kenda M21B OK AzimutSLO  46:20 (1) 38:31 (1) disq disq
Boštjan Bogataj M21B OK AzimutSLO  mp dns dns disq
David Lajevec M21B OK TivoliSLO  78:05 (10) disq
Janez Šumečki M21B OK TivoliSLO  86:42 (12) 83:55 (7) disq
Dirk Deubel M21B Naturfreunde WienAUT  58:51 (3) disq
Simon Kurinčič M21B Orientacijski klub KomendaSLO  40:25 (2) disq
Uroš Cankar M21B Škofjeloški orientacijski klubSLO  84:31 (7) 46:39 (5) disq
Franc Malus M21B Orientacijski klub KomendaSLO  51:31 (7) disq

M21E
1.Filip Wolf M21E #BPDL teamCZE  44:35 (1) 38:49 (1) 73:32 (1) 156:56
2.Vít Koštejn M21E #BPDL teamCZE  46:11 (2) 38:51 (2) 77:07 (3) 162:09 +05:13
3.Christian Pfeifer M21E OLC GrazAUT  53:10 (5) 40:35 (4) 74:10 (2) 167:55 +10:59
4.Pierre Schamberger M21E C.O. MulhouseFRA  47:56 (3) 42:40 (6) 80:54 (4) 171:30 +14:34
5.Jaka Piltaver M21E OK BrežiceSLO  52:09 (4) 41:10 (5) 81:27 (5) 174:46 +17:50
6.Daniel Monckton M21E North West Orienteering ClubNZL  61:09 (6) 39:40 (3) 111:05 (8) 211:54 +54:58
7.Luigi Giuliani M21E Polisportiva BesaneseITA  68:58 (8) 54:57 (9) 108:05 (7) 232:00 +75:04
8.Sergey Snigirev M21E Butovo WolvesRUS  87:08 (9) 63:23 (11) 124:12 (9) 274:43 +117:47
Kyongsa Ri M21E   dns dns dns disq
Žan Luka Šumečki M21E OK TivoliSLO  62:24 (7) 46:48 (7) dns disq
Alexey Snigirev M21E Butovo WolvesRUS  dns dns dns disq
Tommaso Civera M21E AgorossoITA  56:17 (10) dns disq
Thibault Koeberle M21E C.O. MulhouseFRA  106:28 (10) 70:59 (12) mp disq
Jure Zmrzlikar M21E Orientacijski klub KomendaSLO  95:19 (6) disq
Žan Ravnikar M21E Orientacijski klub KomendaSLO  dnf 47:25 (8) disq
Gregor Hvala M21E OK AzimutSLO  dns dns dns disq
Dirk Deubel M21E Naturfreunde WienAUT  72:53 (13) disq

M35
1.Blaž Kölner M35 Orientacijski klub KomendaSLO  61:39 (1) 37:39 (1) 66:44 (1) 166:02
2.Bojan Jevševar M35 OK BrežiceSLO  68:42 (3) 43:55 (2) 73:49 (2) 186:26 +20:24
3.Janko Bačnar M35 OK AzimutSLO  66:22 (2) 53:52 (8) 86:29 (5) 206:43 +40:41
4.Antonio Carbonell Martin M35 CEAM-O IbiESP  79:52 (4) 46:24 (5) 89:27 (6) 215:43 +49:41
5.Marko Obid M35 OK AzimutSLO  82:01 (6) 52:12 (7) 84:11 (4) 218:24 +52:22
6.Sergio Aranda Escriche M35 Valencia OrientaciónESP  91:22 (9) 52:01 (6) 94:38 (7) 238:01 +71:59
7.Herfried Trummer M35 OC FürstenfeldAUT  89:46 (8) 58:28 (12) 96:28 (8) 244:42 +78:40
8.Fabrizio Berni M35 Polisportiva BesaneseITA  98:52 (11) 55:48 (10) 99:18 (9) 253:58 +87:56
9.Tom Ballik M35 WAT.OLAUT  88:04 (7) 44:11 (3) 125:49 (12) 258:04 +92:02
10.Guillaume Goin M35 A C BeauchampFRA  93:17 (10) 62:26 (13) 109:54 (10) 265:37 +99:35
11.Roelof Posthouwer M35 olv MINORNED  102:59 (12) 57:08 (11) 110:30 (11) 270:37 +104:35
12.Emanuele Brugali M35 AgorossoITA  117:57 (14) 92:13 (15) 154:37 (13) 364:47 +198:45
Freddy Grimault M35 Poitiers Course d'OrientationFRA  dns dns dns disq
Igor Gavrilov M35 Orientacijski klub KomendaSLO  80:30 (5) 54:11 (9) dns disq
Tomaž Kremžar M35 Orientacijski klub KomendaSLO  45:31 (4) disq
Mickaël Parzych M35 Sud Médoc Orientation GirondeFRA  dns dns dns disq
Tommaso Civera M35 AgorossoITA  83:22 (3) disq
Peter Ferluga M35 SSD-AŠZ GAJAITA  114:35 (13) 65:41 (14) mp disq
Erik Fuhrmann M35 EkoimpressESP  dns dns dns disq
Raül Porta Calandre M35 Xinoxano OrientacióESP  dns dns dns disq

M45
1.Jean-laurent BODY M45 Espace Chambéry OrientationFRA  50:29 (2) 35:22 (1) 42:37 (1) 128:28
2.Janez Pretnar M45 Kamniški orientacijski klubSLO  58:43 (3) 38:40 (2) 44:04 (2) 141:27 +12:59
3.Olaf Binsch M45 The Hague Orienteering RunnersNED  59:12 (4) 45:23 (3) 51:15 (3) 155:50 +27:22
4.Herwig Allwinger M45 Leibnitzer AC -OrienteeringAUT  61:50 (5) 50:21 (5) 51:22 (4) 163:33 +35:05
5.Mareks Strauss M45 MotokurzemeLAT  89:18 (7) 52:55 (6) 77:16 (7) 219:29 +91:01
6.György Horányi M45 Paksi SportegyesületHUN  81:30 (6) 57:18 (7) 98:41 (8) 237:29 +109:01
7.Martin Vojvodik M45 SKOB OstravaCZE  129:19 (8) 59:38 (9) 70:17 (5) 259:14 +130:46
Gregor Zupan M45 Orientacijski klub KomendaSLO  59:22 (8) disq
Andrej Korelc M45 Orientacijski klub KomendaSLO  82:06 (12) disq
Stefano Brambilla M45 CO2ITA  49:46 (1) 45:34 (4) mp disq
Sergey Skopinski M45 OMEGA RUSSIARUS  dns dns dns disq
Xavier Torras Boldú M45 ALIGOTSESP  dns dns dns disq
Ivan Millar M45   mp disq
Vladimir Trivunović M45 OK SovaCRO  dns dns 76:04 (6) disq
Miha Škarabot M45 Orientacijski Klub PolarisSLO  60:52 (10) disq
Robert Kunc M45 OK TivoliSLO  68:18 (11) disq
Thierry Eynard M45 ConvergenceNCL  dns dns dns disq
Davor Pobega M45 OK TivoliSLO  101:40 (13) disq

M55
1.Martin Skorpil M55 TJ Jiskra HoriceCZE  44:17 (1) 33:43 (1) 34:18 (1) 112:18
2.Joachim Friessnig M55 OC FürstenfeldAUT  45:28 (2) 35:58 (2) 40:08 (4) 121:34 +09:16
3.Georg Gittmaier M55 HSV Ried im InnkreisAUT  51:47 (3) 39:46 (3) 37:10 (2) 128:43 +16:25
4.Carles Loré M55 Club Orientació CatalunyaESP  54:29 (4) 44:55 (6) 39:43 (3) 139:07 +26:49
5.Silvij Močnik M55 OK AzimutSLO  57:53 (5) 44:13 (5) 53:22 (7) 155:28 +43:10
6.Paul Alle M55 SCAPA NANCY ORIENTATIONFRA  66:12 (6) 49:26 (9) 45:55 (5) 161:33 +49:15
7.Valerio Leso M55 Lessinia OrienteeringITA  79:25 (8) 46:53 (7) 48:36 (6) 174:54 +62:36
8.Marijan Leban M55 OK AzimutSLO  68:05 (7) 76:17 (13) 59:02 (9) 203:24 +91:06
9.Mauro Clemente M55 SSD-AŠZ GAJAITA  138:57 (10) 43:31 (4) 53:22 (7) 235:50 +123:32
Aleš Čerin M55 OK TivoliSLO  mp disq
Silvo Babič M55 Orientacijski klub KomendaSLO  49:59 (10) disq
Aleš Borštnik M55 OK TivoliSLO  48:27 (8) disq
Helmut Tanner M55 OLC Union ViktringAUT  74:42 (12) disq
Christian Gotthardt M55 HSV Spittal/DrauAUT  83:38 (9) 55:48 (11) dns disq

M65
1.Jacques Silvestre M65 C.O.LiègeBEL  40:52 (1) 33:19 (1) 34:16 (1) 108:27
2.Libor Makovicka M65 co colmarFRA  48:54 (3) 47:39 (4) 35:37 (2) 132:10 +23:43
3.Charles Nelson M65 OK AzimutSLO  51:42 (4) 38:58 (2) 49:30 (7) 140:10 +31:43
4.Janko Lapajne M65 OK AzimutSLO  48:31 (2) 50:14 (7) 45:02 (3) 143:47 +35:20
5.Vlado Sedej M65 OK AzimutSLO  54:49 (6) 48:42 (6) 45:17 (4) 148:48 +40:21
6.Franz Käfer M65 HSV PinkafeldAUT  64:17 (9) 44:54 (3) 45:56 (5) 155:07 +46:40
7.Ivano Benini M65 Polisportiva BesaneseITA  73:44 (11) 51:09 (9) 49:56 (8) 174:49 +66:22
8.Günther Prommer M65 NF BrücklAUT  72:47 (10) 48:36 (5) 55:44 (9) 177:07 +68:40
9.Jean-Claude Dupont M65 C.O.LiègeBEL  55:56 (7) 50:42 (8) 76:14 (11) 182:52 +74:25
Keijo Rantala M65 Karkki-RastiFIN  mp 73:16 (11) 58:56 (10) disq
Walter Peraro M65 Lessinia OrienteeringITA  51:42 (4) 58:22 (10) dns disq
Gilles Baguerey M65 co colmarFRA  60:53 (8) mp 47:29 (6) disq

MW10
1.Anže Kölner MW10 Orientacijski klub KomendaSLO  32:05 (1) 21:30 (1) 17:38 (3) 71:13
2.Enej Šuc MW10 Orientacijski klub KomendaSLO  44:30 (3) 23:03 (2) 14:07 (1) 81:40 +10:27
3.Nika Eržen MW10 OK AzimutSLO  38:35 (2) 35:37 (7) 33:37 (5) 107:49 +36:36
4.Brina Gantar MW10 OK AzimutSLO  76:42 (4) 36:19 (8) 17:31 (2) 130:32 +59:19
5.Mihej Prezelj MW10 OK AzimutSLO  82:38 (5) 34:17 (6) 28:54 (4) 145:49 +74:36
Jerca Kurinčič MW10 Orientacijski klub KomendaSLO  41:37 (9) disq
Jakob Kurinčič MW10 Orientacijski klub KomendaSLO  27:43 (3) disq
Drejc Malus MW10 Orientacijski klub KomendaSLO  31:30 (5) disq
Zarja Žižek MW10 OK AzimutSLO  28:22 (4) disq
Oskar Fuhrmann MW10 EkoimpressESP  dns dns dns disq

OPEN LONG
1.Javier Redondo Gonzalez OPEN LONG MalarrutaESP  144:41 (2) 84:46 (4) 179:00 (8) 408:27
Tamás Aradi OPEN LONG Paksi SportegyesületHUN  mp 87:29 (5) 148:49 (6) disq
Maurizio Ficur OPEN LONG SSD-AŠZ GAJAITA  61:23 (2) 94:33 (4) disq
Magnus Yngvesson OPEN LONG Centrum OKSWE  53:50 (1) disq
Roberto Larotella OPEN LONG Orienteering TriesteITA  176:35 (7) disq
Matej Golob OPEN LONG   106:38 (6) disq
Maud Barthelemy OPEN LONG MalarrutaESP  mp 81:29 (3) dnf disq
Polona Jezeršek OPEN LONG Orientacijski klub KomendaSLO  87:37 (3) disq
Žiga Božič OPEN LONG OK AzimutSLO  54:58 (1) disq
Žan Luka Šumečki OPEN LONG OK TivoliSLO  77:10 (2) disq
Žan Ravnikar OPEN LONG Orientacijski klub KomendaSLO  59:46 (1) disq
Monika Ravnikar OPEN LONG Orientacijski klub KomendaSLO  112:18 (5) disq

OPEN SHORT
1.Denise Hölzer OPEN SHORT OL Team LippeGER  76:07 (1) 52:01 (4) 72:21 (4) 200:29
2.Anna Scanferla OPEN SHORT ASD PADOVA ORIENTEERINGITA  163:43 (4) 74:50 (7) 133:49 (7) 372:22 +171:53
Stella Cignini OPEN SHORT Punto K Orienteering ASDITA  26:50 (1) 34:10 (1) disq
Cristina Ruini OPEN SHORT Punto K Orienteering ASDITA  45:50 (2) 43:39 (3) disq
Mitja Kalc OPEN SHORT SSD-AŠZ GAJAITA  90:59 (6) disq
Anita Česnik OPEN SHORT   62:53 (5) disq
Vlasta Jarc OPEN SHORT GO-Cai MonfalconeITA  94:40 (10) disq
Franca Scardoni OPEN SHORT Lessinia OrienteeringITA  89:13 (8) 87:31 (5) disq
Daniel Chiocca OPEN SHORT GO-Cai MonfalconeITA  94:00 (9) disq
Davide Chiocca OPEN SHORT GO-Cai MonfalconeITA  dns 69:49 (6) disq
Benjamin Jamšek OPEN SHORT   mp disq
Isabel Sarenmalm OPEN SHORT Centrum OKSWE  114:04 (2) disq
Mari&Jure Gantar OPEN SHORT   157:36 (3) disq
Albert Jakab OPEN SHORT Paksi SportegyesületHUN  mp 50:27 (3) 40:53 (2) disq

W12
1.Neža Obid W12 OK AzimutSLO  35:34 (1) 20:54 (1) 15:35 (2) 72:03
2.Nea Eržen W12 OK AzimutSLO  38:53 (2) 22:28 (2) 15:25 (1) 76:46 +04:43
3.Brina Kölner W12 Orientacijski klub KomendaSLO  48:42 (4) 22:45 (3) 15:48 (3) 87:15 +15:12
4.Jana Močnik W12 OK AzimutSLO  46:08 (3) 23:23 (4) 24:40 (4) 94:11 +22:08
5.Špela Majdič W12 OK AzimutSLO  81:07 (5) 37:13 (6) 32:48 (5) 151:08 +79:05
Maria Gumà Martinez W12 ALIGOTSESP  dns dns dns disq
Mojca Kunc W12 OK TivoliSLO  34:49 (5) disq
Nikolina Ugrin W12 OK TivoliSLO  dns 42:22 (7) disq

W14
Júlia Bonilla Torras W14 ALIGOTSESP  dns dns dns disq
Vita Malus W14 Orientacijski klub KomendaSLO  37:08 (1) disq

W16
1.Nastja Ferluga W16 SSD-AŠZ GAJAITA  36:08 (1) 32:06 (3) 23:32 (1) 91:46
2.Manja Leban W16 OK AzimutSLO  52:13 (2) 38:17 (5) 33:40 (3) 124:10 +32:24
3.Nika Ravnikar W16 Orientacijski klub KomendaSLO  75:09 (4) 30:38 (2) 33:22 (2) 139:09 +47:23
4.Tajda Razpet W16 OK AzimutSLO  82:58 (5) 46:02 (7) 39:19 (5) 168:19 +76:33
5.Alba Perez Garrigós W16 CEAM-O IbiESP  71:55 (3) 44:36 (6) 52:07 (6) 168:38 +76:52
Tina Kern W16 Orientacijski klub KomendaSLO  25:26 (1) disq
Karin Pust W16 Orientacijski klub KomendaSLO  33:11 (4) 33:59 (4) disq

W18
1.Teja Tušar W18 OK AzimutSLO  45:06 (1) 33:57 (2) 37:39 (1) 116:42
2.Ana Pia Pogačar W18 Orientacijski klub KomendaSLO  48:51 (2) 43:14 (5) 39:00 (2) 131:05 +14:23
3.Karina Kovács W18 Paksi SportegyesületHUN  67:22 (3) 38:58 (4) 48:32 (3) 154:52 +38:10
4.Zala Serženta Seljak W18 OK AzimutSLO  84:14 (5) 59:24 (7) 55:10 (5) 198:48 +82:06
Karmen Pivk W18 OK AzimutSLO  101:06 (8) 70:47 (6) disq
Deja Razpet W18 OK AzimutSLO  71:57 (4) 53:40 (6) dns disq
Katja Babič W18 Orientacijski klub KomendaSLO  31:23 (1) disq
Zala Zavrl W18 Orientacijski klub KomendaSLO  mp 38:26 (3) 49:38 (4) disq
Barbara Čibej W18 OK AzimutSLO  dns dns disq

W21A
1.Viktoria Knauder W21A SU Schöckl GrazAUT  58:30 (1) 42:43 (1) 48:08 (1) 149:21
2.Meritxell Freixas Nogué W21A CATALUNYA ORIENTACIÓESP  72:42 (3) 47:51 (2) 53:14 (3) 173:47 +24:26
3.Barbara Kmetec W21A Kamniški orientacijski klubSLO  72:20 (2) 52:56 (4) 60:07 (4) 185:23 +36:02
4.Kathi Krail W21A WAT.OLAUT  100:34 (5) 49:05 (3) 69:04 (5) 218:43 +69:22
5.Lilli Krail W21A WAT.OLAUT  92:37 (4) 66:38 (5) 90:55 (6) 250:10 +100:49
Nélida Saiz Navarro W21A CEAM-O IbiESP  mp mp disq
Federica Negri W21A Polisportiva BesaneseITA  49:04 (2) disq

W21B
1.Alenka Vuga Seljak W21B Orientacijski klub KomendaSLO  63:05 (1) 36:50 (2) 48:56 (2) 148:51
2.Damjana Gantar W21B OK AzimutSLO  90:35 (3) 34:16 (1) 52:19 (3) 177:10 +28:19
3.Cindy Goin W21B   82:18 (2) 51:48 (4) 62:59 (7) 197:05 +48:14
4.Maja Obid W21B OK AzimutSLO  106:31 (4) 64:44 (8) 55:10 (5) 226:25 +77:34
5.Maja Istenič W21B OK AzimutSLO  124:48 (6) 60:49 (6) 56:43 (6) 242:20 +93:29
6.Nataša Bogataj W21B OK AzimutSLO  121:37 (5) 67:31 (10) 54:57 (4) 244:05 +95:14
Marta Malus W21B Orientacijski klub KomendaSLO  63:25 (7) disq
Natalija Kunc Rešek W21B OK TivoliSLO  109:31 (11) disq
Lara Zupan W21B Orientacijski klub KomendaSLO  54:38 (5) disq
Elena Gombač Šuc W21B Orientacijski klub KomendaSLO  65:17 (9) 44:44 (1) disq
Nika Močnik W21B OK AzimutSLO  mp 48:26 (3) disq

W21E
1.Tereza Odehnalová W21E #BPDL teamCZE  50:49 (1) 40:16 (2) 64:59 (1) 156:04
2.Gabriela Hiršová W21E #BPDL teamCZE  59:31 (2) 38:36 (1) 65:25 (2) 163:32 +07:28
3.Markéta Firešová W21E #BPDL teamCZE  67:01 (3) 45:31 (4) 76:14 (4) 188:46 +32:42
4.Leslie Mercier W21E C.O. MulhouseFRA  80:58 (5) 50:36 (5) 70:43 (3) 202:17 +46:13
5.Maria Chiara Crippa W21E Polisportiva BesaneseITA  69:26 (4) 44:54 (3) 88:11 (5) 202:31 +46:27
6.Tina Zagorc W21E Kamniški orientacijski klubSLO  100:21 (7) 66:11 (8) 117:38 (6) 284:10 +128:06
Federica Negri W21E Polisportiva BesaneseITA  103:52 (8) 83:24 (10) disq
Polona Jezeršek W21E Orientacijski klub KomendaSLO  67:01 (9) dns disq
Nuša Jeram W21E OK AzimutSLO  51:37 (6) disq
Poljanšek Nika W21E OK AzimutSLO  dns dns disq
Klára Odehnalová W21E #BPDL teamCZE  83:54 (6) 51:41 (7) mp disq

W35
1.Anica Hribar W35 OK BrežiceSLO  84:33 (1) 60:01 (2) 68:27 (2) 213:01
2.Chiara Sepin W35 SSD-AŠZ GAJAITA  91:11 (2) 65:36 (4) 67:56 (1) 224:43 +11:42
3.Barbara Giuganino W35 CO2ITA  103:07 (4) 62:32 (3) 80:50 (4) 246:29 +33:28
4.Ana Plavčak W35 Škofjeloški orientacijski klubSLO  100:13 (3) 80:44 (6) 73:44 (3) 254:41 +41:40
5.Irena Hacin Kölner W35 Orientacijski klub KomendaSLO  132:43 (5) 75:40 (5) 102:09 (5) 310:32 +97:31
Petra Paradiž W35 Orientacijski klub KomendaSLO  85:07 (7) disq
Petra Stojan W35 Orientacijski klub KomendaSLO  dnf 131:49 (9) 103:03 (6) disq
Ana Pribaković Borštnik W35 OK TivoliSLO  55:19 (1) disq
Saša Žižek W35 OK AzimutSLO  93:36 (8) disq
Betlem Polo Bardés W35 Xinoxano OrientacióESP  dns dns dns disq

W45
1.Monica Aguilera W45 Club Orientació CatalunyaESP  63:58 (1) 36:39 (1) 45:18 (1) 145:55
2.Sue Bett W45 Southern NavigatorsGBR  79:22 (3) 46:11 (2) 48:01 (2) 173:34 +27:39
3.Mietta Groeneveld W45 The Hague Orienteering RunnersNED  79:16 (2) 49:46 (3) 54:28 (3) 183:30 +37:35
4.Tünde Allwinger W45 Leibnitzer AC -OrienteeringAUT  89:37 (6) 58:43 (5) 63:44 (4) 212:04 +66:09
5.Nadia van Buuren W45 Orienteering TriesteITA  88:48 (5) 59:29 (7) 67:57 (6) 216:14 +70:19
6.Véronique Makovicka W45 co colmarFRA  87:25 (4) 60:48 (8) 68:08 (7) 216:21 +70:26
7.Laurence Gaudrillier W45 Espace Chambéry OrientationFRA  95:13 (7) 61:51 (9) 68:23 (8) 225:27 +79:32
8.Sarah Louise Francis W45 Southern NavigatorsGBR  113:25 (8) 53:49 (4) 64:57 (5) 232:11 +86:16
9.Irma Pretnar W45 Kamniški orientacijski klubSLO  142:26 (10) 69:46 (11) 81:18 (10) 293:30 +147:35
10.Éva Jakab W45 Paksi SportegyesületHUN  144:15 (11) 90:50 (13) 105:31 (12) 340:36 +194:41
11.Vera Kovács W45 Paksi SportegyesületHUN  136:26 (9) 117:41 (14) 101:23 (11) 355:30 +209:35
Romana Zupan W45 Orientacijski klub KomendaSLO  64:55 (10) disq
Anastasia Skopinskaya W45 OMEGA RUSSIARUS  dns dns dns disq
Alenka Škarabot W45 Orientacijski Klub PolarisSLO  73:09 (12) disq
Mila Vila Descals W45 Valencia OrientaciónESP  mp 58:45 (6) 70:02 (9) disq
Eva Guma Martinez W45 ALIGOTSESP  dns dns dns disq

W55
1.Doris Gittmaier W55 HSV Ried im InnkreisAUT  52:08 (1) 31:32 (1) 37:45 (1) 121:25
2.Anna Riva W55 Polisportiva BesaneseITA  54:25 (2) 51:09 (3) 47:07 (2) 152:41 +31:16
3.Lucia Sacilotto W55 ASD Unione LombardaITA  58:32 (3) 50:44 (2) 60:17 (3) 169:33 +48:08
4.Martha Prommer W55 NF BrücklAUT  58:41 (4) 56:09 (4) 60:50 (4) 175:40 +54:15
5.Kate Rantala W55 Karkki-RastiFIN  64:13 (5) 64:54 (7) 73:46 (8) 202:53 +81:28
6.Daniela Frigerio W55 Polisportiva BesaneseITA  83:27 (7) 58:03 (5) 64:50 (5) 206:20 +84:55
7.Licia Kalcich W55 CO2ITA  80:27 (6) 75:38 (8) 72:44 (7) 228:49 +107:24
8.Maia Camerini W55 VIVAIOITA  103:02 (8) 84:53 (9) 87:58 (9) 275:53 +154:28
Gertrude Schandor W55 Verein OC FFAUT  dnf 64:07 (6) 64:50 (5) disq
Catherine Baguerey W55 co colmarFRA  mp mp dnf disq
Chiara Rajgelj W55 SSD-AŠZ GAJAITA  85:42 (10) disq
Federica Brugnoli W55 Lessinia OrienteeringITA  dns dns dns disq