v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
BrOČ-Host Ost 2019->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time

Long
1.Mats Troeng Long   23:32 (1) 12:53 (1) 36:25
2.Göran Kimell Long   29:49 (2) 17:22 (11) 47:11 +10:46
3.Jan Hansson Long   31:40 (5) 16:15 (6) 47:55 +11:30
4.Anders Björklund Long   31:05 (3) 17:59 (12) 49:04 +12:39
5.Frank Aasgård Long   32:53 (6) 17:01 (10) 49:54 +13:29
6.Mats Åberg Long   35:17 (8) 16:02 (4) 51:19 +14:54
7.Erik Jonsson Long   37:35 (12) 13:50 (2) 51:25 +15:00
8.Arne Kristensen Long   35:44 (9) 15:50 (3) 51:34 +15:09
9.Therese Klintberg Long   35:02 (7) 16:56 (9) 51:58 +15:33
10.Linda Lönneberg Long   38:19 (13) 16:43 (8) 55:02 +18:37
11.Lars Hanghöj Petersen Long   36:20 (10) 21:14 (17) 57:34 +21:09
12.Frode Kunst Long   42:36 (17) 16:04 (5) 58:40 +22:15
13.Heikki Frilander Long   38:32 (14) 20:26 (15) 58:58 +22:33
14.Stig Larsson Long   38:59 (15) 20:52 (16) 59:51 +23:26
15.Annika Björk Long   43:02 (18) 18:22 (13) 61:24 +24:59
16.Jan-Olov Andersson Long   46:13 (20) 20:17 (14) 66:30 +30:05
17.Sara Nordwall-Forsberg Long   48:47 (21) 21:39 (18) 70:26 +34:01
18.Robin Pedersen Long   53:58 (22) 16:29 (7) 70:27 +34:02
19.Arvid Bratlie Long   43:08 (19) 30:33 (19) 73:41 +37:16
Max Prang Long   40:23 (16) mp disq
Conny Gunnarsson Long   31:39 (4) mp disq
Gregers Jörgensen Long   37:02 (11) mp disq
Rasmus Luescher Long   disq
Per Larsson Long   disq

Middle D
1.Thea Martinsen Middle D   29:26 (3) 15:04 (1) 44:30
2.Christina Birath Middle D   28:54 (2) 17:41 (2) 46:35 +02:05
3.Susanne Luescher Middle D   33:20 (4) 17:58 (3) 51:18 +06:48
4.Lenna Persson Middle D   35:18 (5) 18:23 (4) 53:41 +09:11
5.Christina Olsson Middle D   35:29 (6) 18:54 (5) 54:23 +09:53
6.Ann-Marie Rees-Andersson Middle D   39:08 (7) 20:20 (6) 59:28 +14:58
7.Kari Timenes Laugen Middle D   52:33 (9) 24:20 (7) 76:53 +32:23
Monica Djurberg Middle D   41:29 (8) mp disq
Gudrun Wegeland Middle D   mp mp disq
Monica Gustafsson Middle D   mp mp disq
Anna Bjärby Middle D   24:41 (1) mp disq
Maria Nordwall Middle D   mp 26:27 (8) disq
Ulla Engelby Middle D   disq

Middle M
1.Per Magnusson Middle M   24:06 (2) 12:22 (1) 36:28
2.Carl-Henry Andersson Middle M   24:29 (3) 14:10 (2) 38:39 +02:11
3.Henrik Undeland Middle M   23:33 (1) 15:52 (4) 39:25 +02:57
4.Stein Magnus Moen Middle M   30:31 (7) 15:52 (4) 46:23 +09:55
5.Dan Widercrantz Middle M   29:31 (5) 17:01 (8) 46:32 +10:04
6.Roy Fransson Middle M   31:28 (10) 15:25 (3) 46:53 +10:25
7.Bengt Jonsson Middle M   31:39 (11) 16:44 (7) 48:23 +11:55
8.Bo Davidsson Middle M   32:43 (15) 17:40 (9) 50:23 +13:55
9.Björn Olav Bergslökken Middle M   35:11 (18) 16:34 (6) 51:45 +15:17
10.Jan Petter Laugen Middle M   34:02 (16) 18:06 (10) 52:08 +15:40
11.Lars-Gunnar Bengtsson Middle M   32:03 (12) 27:07 (12) 59:10 +22:42
12.Gert Olsson TIK Middle M   46:42 (23) 22:19 (11) 69:01 +32:33
13.Anders Kumlin Middle M   41:17 (22) 32:45 (14) 74:02 +37:34
14.Per Westerlund Middle M   66:25 (25) 37:24 (15) 103:49 +67:21
Georg Larsson Middle M   35:24 (19) mp disq
Håkan Mossberg Middle M   34:33 (17) mp disq
Christer Hedin Middle M   mp 30:17 (13) disq
Ingemar Persson Middle M   32:26 (13) mp disq
Bo Hedlund Middle M   65:28 (24) disq
Bo W. Larsson Middle M   disq
Arne Johansson Middle M   disq
Gert Olsson Middle M   disq
Ingvar Braaten Middle M   38:20 (21) disq
Bo Håkansson Middle M   dnf disq
Kjell Jeppsson Middle M   30:48 (8) mp disq
Göran Andersson Middle M   30:55 (9) mp disq
Anders Johansson Middle M   32:35 (14) mp disq
Gunnar Österbö Middle M   38:08 (20) mp disq
Lasse Pedersen Middle M   29:36 (6) mp disq
Svein Godager Middle M   27:04 (4) mp disq

Short
1.Alexander Bjärby Short   24:01 (1) 13:04 (1) 37:05
2.Sivert Axelsson Short   24:09 (2) 14:49 (2) 38:58 +01:53
3.Torid Kvaal Short   26:38 (4) 16:03 (6) 42:41 +05:36
4.Gunnel Wadman Short   25:18 (3) 19:08 (13) 44:26 +07:21
5.Bengt Hansson Short   30:38 (8) 15:41 (3) 46:19 +09:14
6.Gunnel Månsson Short   30:21 (7) 16:43 (7) 47:04 +09:59
7.Hans Persson Short   32:35 (10) 16:00 (5) 48:35 +11:30
7.Margareta Sjöberg Short   30:39 (9) 17:56 (10) 48:35 +11:30
9.Evy Nord Short   33:13 (11) 15:51 (4) 49:04 +11:59
10.Inga-Lill Wikingsson Short   34:51 (15) 19:03 (11) 53:54 +16:49
11.Kaarina Voudinmäki Short   33:47 (13) 20:48 (17) 54:35 +17:30
12.Danica Taseva Short   30:08 (6) 25:02 (19) 55:10 +18:05
13.Lars Nord Short   34:43 (14) 20:46 (16) 55:29 +18:24
14.Peo Bengtsson Short   37:46 (16) 19:05 (12) 56:51 +19:46
15.Stina Gunarsson Short   38:01 (17) 19:18 (14) 57:19 +20:14
16.Bengt Salomonsson Short   40:33 (20) 19:48 (15) 60:21 +23:16
17.Elisabeth Kimell Short   40:03 (19) 22:24 (18) 62:27 +25:22
18.Toivo Voudinmäki Short   33:27 (12) 32:04 (22) 65:31 +28:26
19.Ingrid Salomonsson Short   49:40 (21) 27:13 (20) 76:53 +39:48
20.Dagny Tirén Short   52:37 (22) 29:59 (21) 82:36 +45:31
Maud Sundén-Mossberg Short   29:13 (5) mp disq
Riina Larsson-Mänd Short   39:58 (18) mp disq
Nils Bjork Sandqvist Short   17:53 (9) disq
Leif Kling Short   17:47 (8) disq
Anna-Stina Wennberg Short   disq