v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Klubsko prvenstvo OK Azimut in OLP2->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time

A
1.Mark Bogataj A   39:15 (1) 39:15
2.Simon Stanonik A   41:54 (2) 41:54 +02:39
3.Gregor Hvala A   47:39 (3) 47:39 +08:24
4.Peter Tušar A   47:40 (4) 47:40 +08:25
5.Martin Jonáš A   48:04 (5) 48:04 +08:49
6.Rok Bogataj A   53:32 (6) 53:32 +14:17
7.Primož Gantar A   57:40 (7) 57:40 +18:25
8.Božo Bizjak A   57:52 (8) 57:52 +18:37
9.Lovro Kurtanjek A   65:59 (9) 65:59 +26:44
10.Marko Obid A   67:35 (10) 67:35 +28:20
11.Janko Bačnar A   68:49 (11) 68:49 +29:34
12.Borut Gantar A   69:47 (12) 69:47 +30:32
13.Drago Peternelj A   69:50 (13) 69:50 +30:35
14.Jožko Jazbar A   73:02 (14) 73:02 +33:47
15.Oleksandr Ievstafiev A   74:39 (15) 74:39 +35:24
16.Eduard Šimon A   75:44 (16) 75:44 +36:29
17.Kristjan Gantar A   75:57 (17) 75:57 +36:42
18.Peter Gladek A   80:18 (18) 80:18 +41:03
19.David Sedej A   80:41 (19) 80:41 +41:26
20.Boris Eržen A   88:22 (20) 88:22 +49:07
21.Luka Kurtanjek A   94:34 (21) 94:34 +55:19
22.Matej Sedej A   98:42 (22) 98:42 +59:27
23.Polona Jezeršek A   102:20 (23) 102:20 +63:05
Maurizio Ficur A   dnf disq
Gregor Pavlič A   dnf disq
Jošt Hadalin A   mp disq
Mojca Flerin Drevenšek A   dns disq

B
1.Nea Eržen B   50:58 (1) 50:58
2.Neža Obid B   67:16 (2) 67:16 +16:18
3.Teja Tušar B   69:37 (3) 69:37 +18:39
4.Nika Eržen B   74:38 (4) 74:38 +23:40
5.Charles Nelson B   77:51 (5) 77:51 +26:53
6.Beno Bizjak B   77:52 (6) 77:52 +26:54
7.Brina Gantar B   80:13 (7) 80:13 +29:15
8.Anze Obid B   85:58 (8) 85:58 +35:00
9.Rok Sedej B   86:44 (9) 86:44 +35:46
10.Damjana Gantar B   113:17 (10) 113:17 +62:19
11.Vlado Sedej B   114:29 (11) 114:29 +63:31
12.Mikhail Mikhailov B   116:20 (12) 116:20 +65:22
13.Maja Obid B   118:00 (13) 118:00 +67:02
14.Tomaž Mlakar B   122:16 (14) 122:16 +71:18
15.Katarina Sedej B   137:45 (15) 137:45 +86:47
16.Beli Samorogi B   147:06 (16) 147:06 +96:08
17.Ana Plavčak B   152:39 (17) 152:39 +101:41
Robi Mlakar B   dnf disq
Tina Tušar B   dnf disq
Deja Razpet B   dns disq
Zdenko Pavlič B   mp disq

C
1.Špela Mlakar C   35:27 (1) 35:27
2.Matej Bedrna C   36:11 (2) 36:11 +00:44
3.Julija Bizjak C   37:58 (3) 37:58 +02:31
4.Aljoša Bačnar Tušar C   50:35 (4) 50:35 +15:08
5.Žiga Sedej C   54:57 (5) 54:57 +19:30
6.Giuseppe Specogna C   55:31 (6) 55:31 +20:04
7.Zana Jazbar C   63:46 (7) 63:46 +28:19
8.Nace Bačnar Tušar C   65:41 (8) 65:41 +30:14
9.Karla Lapanja C   65:55 (9) 65:55 +30:28
10.Matic Peternelj C   66:57 (10) 66:57 +31:30
11.Izabela Eržen C   80:53 (11) 80:53 +45:26
12.Oliver Mlakar C   83:57 (12) 83:57 +48:30
Vito Pavlič C   mp disq
Dragan Krivičić C   dns disq