v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Jesenná cena Sporka 2012->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time

K3
1.Tomáš Mazúr K3 TJ Rapid BratislavaSVK  26:24 (1) 26:24
2.Medard Féder str. K3 AŠK PezinokSVK  38:14 (2) 38:14 +11:50
3.Lenka Paulova K3 KOB Sokol PezinokSVK  61:59 (3) 61:59 +35:35
4.Elena Slivková K3 KOB Sokol PezinokSVK  83:43 (4) 83:43 +57:19
Peter Holicek K3 KOB Sokol PezinokSVK  disq

M-10
1.Andrej Miklos M-10 KOB Sokol PezinokSVK  20:53 (1) 20:53
2.Tibor Fedor M-10 KOB Sokol PezinokSVK  21:43 (2) 21:43 +00:50
3.Oliver Lago M-10 ŠK VAZKA BratislavaSVK  26:26 (3) 26:26 +05:33

M-10D
1.Daniel Šmelík M-10D TJ Rapid BratislavaSVK  19:14 (1) 19:14
2.Matus Miklos M-10D KOB Sokol PezinokSVK  23:51 (2) 23:51 +04:37
3.Jonatán Furucz M-10D Farmaceut BratislavaSVK  48:44 (3) 48:44 +29:30

M-14
1.Medard Féder Nml. M-14 AŠK PezinokSVK  19:59 (1) 19:59
2.Samuel Rybár M-14 TJ Rapid BratislavaSVK  22:03 (2) 22:03 +02:04
3.Gregor Papp M-14 NER4 - PappSVK  25:39 (3) 25:39 +05:40
4.Jakub Kniebügl M-14 KOBRA BratislavaSVK  28:20 (4) 28:20 +08:21
5.Jakub Schenk M-14 TJ Rapid BratislavaSVK  31:32 (5) 31:32 +11:33
6.Pavol Kebis Ml. M-14 KOB Sokol PezinokSVK  31:51 (6) 31:51 +11:52
Miso Scevlik M-14 KOBRA BratislavaSVK  disq
Adam Jonas M-14 KOBRA BratislavaSVK  disq disq
Michal Schenk M-14 TJ Rapid BratislavaSVK  disq

M-18
1.Juraj Kebis M-18 KOB Sokol PezinokSVK  83:46 (1) 83:46

M19-
1.Pavol Bukovac M19- Farmaceut BratislavaSVK  45:14 (1) 45:14
2.Michal Krajčík M19- Akademik TU KošiceSVK  48:34 (2) 48:34 +03:20
3.Peter Glončák M19- Farmaceut BratislavaSVK  51:24 (3) 51:24 +06:10
4.Martin Šmelík M19- Akademik TU KošiceSVK  52:31 (4) 52:31 +07:17
5.Peter Mižúr M19- Farmaceut BratislavaSVK  55:58 (5) 55:58 +10:44
6.Marián Spišiak M19- KOB Sokol PezinokSVK  56:14 (6) 56:14 +11:00
7.Šimon Mižúr M19- Farmaceut BratislavaSVK  56:25 (7) 56:25 +11:11
8.Samuel Kebis M19- KOB Sokol PezinokSVK  56:36 (8) 56:36 +11:22
9.Marián Mikluš M19- TJ Rapid BratislavaSVK  60:28 (9) 60:28 +15:14
10.Miroslav Lago M19- ŠK VAZKA BratislavaSVK  60:47 (10) 60:47 +15:33
11.Tomáš Jánoška M19- TJ Rapid BratislavaSVK  64:44 (11) 64:44 +19:30
12.Matej Kopcik M19- KOB Sokol PezinokSVK  65:41 (12) 65:41 +20:27
13.Michal Pavelek M19- KOB Sokol PezinokSVK  66:48 (13) 66:48 +21:34
14.Samuel Imriska M19- Naturfreunde WienAUT  67:56 (14) 67:56 +22:42
15.Martin Bednarik M19- TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  69:32 (15) 69:32 +24:18
16.Dušan Furucz M19- Farmaceut BratislavaSVK  73:07 (16) 73:07 +27:53
17.Dušan Hrnčiar M19- Farmaceut BratislavaSVK  73:21 (17) 73:21 +28:07
18.Guenther Kroupa M19- Naturfreunde WienAUT  74:40 (18) 74:40 +29:26
19.Tibor Lanátor M19- TJ Rapid BratislavaSVK  79:58 (19) 79:58 +34:44
20.Róbert Schenk M19- TJ Rapid BratislavaSVK  81:35 (20) 81:35 +36:21
21.Michal Tomasovic M19- KOB Sokol PezinokSVK  85:30 (21) 85:30 +40:16
22.Daniel Václavik M19- Slavia ZU ZilinaSVK  87:00 (22) 87:00 +41:46
23.Ján Furucz M19- Farmaceut BratislavaSVK  88:29 (23) 88:29 +43:15
24.Jozef Čierny M19- NER5 - CiernySVK  89:12 (24) 89:12 +43:58
25.Tomas Sokolik M19- KOB Sokol PezinokSVK  124:26 (25) 124:26 +79:12
Martin Neradovič M19- MTB KolečkoSVK  disq

M45-
1.Juraj Šmelík M45- TJ Rapid BratislavaSVK  40:22 (1) 40:22
2.Bo Hallberg M45- NER3 - HallbergSWE  41:09 (2) 41:09 +00:47
3.Jaroslav Piják M45- KOB Sokol PezinokSVK  43:38 (3) 43:38 +03:16
4.Günter Kradischnig M45- OLC GrazAUT  47:05 (4) 47:05 +06:43
5.Libor Robotka M45- První brněnskáCZE  52:45 (5) 52:45 +12:23
6.Pavol Kebis St. M45- KOB Sokol PezinokSVK  53:55 (6) 53:55 +13:33
7.Jozef Jánoška M45- TJ Rapid BratislavaSVK  54:41 (7) 54:41 +14:19
8.Frantisek Priesol M45- TJ Rapid BratislavaSVK  55:08 (8) 55:08 +14:46
9.Jiří Koudelný M45- OOB TrebicCZE  56:33 (9) 56:33 +16:11
10.Milan Mazúr M45- TJ Rapid BratislavaSVK  58:06 (10) 58:06 +17:44
11.Axel Biel M45- Naturfreunde WienAUT  59:09 (11) 59:09 +18:47
12.Dušan Formanko M45- TJ Rapid BratislavaSVK  60:49 (12) 60:49 +20:27
13.Dušan Rybár M45- TJ Rapid BratislavaSVK  73:12 (13) 73:12 +32:50
14.Milos Paulo M45- KOB Sokol PezinokSVK  73:33 (14) 73:33 +33:11
Jaromír Pospíšil M45- SKP Zdar n.S.CZE  mp disq

M55-
1.Jozef Fedor M55- KOB Sokol PezinokSVK  31:03 (1) 31:03
2.Ján Mižúr M55- Farmaceut BratislavaSVK  32:30 (2) 32:30 +01:27
3.Ivan Oravec St. M55- KOB Sokol PezinokSVK  35:25 (3) 35:25 +04:22
4.Stefan Maj M55- KOBRA BratislavaSVK  35:58 (4) 35:58 +04:55
5.Vladislav Piják M55- KOB Sokol PezinokSVK  37:33 (5) 37:33 +06:30
6.Ernst Bonek M55- NER2 - BonekAUT  38:54 (6) 38:54 +07:51
7.Oldřich Denemarek M55- BETA URSUS BrnoCZE  43:16 (7) 43:16 +12:13
8.Tim Skern M55- Naturfreunde WienAUT  43:57 (8) 43:57 +12:54
9.Pavol Polacek St. M55- KOB Sokol PezinokSVK  49:57 (9) 49:57 +18:54
10.Viktor Mikluš M55- Farmaceut BratislavaSVK  53:54 (10) 53:54 +22:51

Open
1.Lubica Toporova Open KOB Sokol PezinokSVK  32:16 (1) 32:16
2.Andrej Miklos St. Open KOB Sokol PezinokSVK  38:59 (2) 38:59 +06:43
3.Marek Áč Open NER1 - ÁčSVK  44:28 (3) 44:28 +12:12
4.Lubomir Dluhy Open 6D CLUBBEL  48:00 (4) 48:00 +15:44
Stanka Gajlíková Open KOB Sokol PezinokSVK  mp disq
Bianka Kloknerova Open KOB Sokol PezinokSVK  mp disq

W-10
1.Alexandra Jancovicova W-10 KOB Sokol PezinokSVK  48:48 (1) 48:48
2.Judit Illesova W-10 KOBRA BratislavaSVK  52:29 (2) 52:29 +03:41
3.Zuzana Féderová W-10 AŠK PezinokSVK  54:20 (3) 54:20 +05:32
4.Ester Illesova W-10 KOBRA BratislavaSVK  60:43 (4) 60:43 +11:55
5.Karolina Toporova W-10 KOB Sokol PezinokSVK  64:01 (5) 64:01 +15:13
Ivana Gajlíková W-10 KOB Sokol PezinokSVK  disq

W-10D
1.Elena Lago W-10D ŠK VAZKA BratislavaSVK  25:03 (1) 25:03
2.Kristina Toporova W-10D KOB Sokol PezinokSVK  28:57 (2) 28:57 +03:54

W-14
1.Dorota Šmelíková W-14 TJ Rapid BratislavaSVK  25:40 (1) 25:40
2.Tamara Miklušová W-14 TJ Rapid BratislavaSVK  31:35 (2) 31:35 +05:55
3.Terézia Čičová W-14 Farmaceut BratislavaSVK  34:17 (3) 34:17 +08:37

W-18
1.Tereza Miklušová W-18 TJ Rapid BratislavaSVK  42:31 (1) 42:31
2.Tereza Šmelíková W-18 TJ Rapid BratislavaSVK  43:05 (2) 43:05 +00:34
3.Tereza Schenková W-18 TJ Rapid BratislavaSVK  49:14 (3) 49:14 +06:43

W19-
1.Katarina Fedorova W19- KOB Sokol PezinokSVK  46:52 (1) 46:52
2.Lenka Jablonovska W19- KOB Sokol PezinokSVK  51:30 (2) 51:30 +04:38
3.Katarína Schenková W19- TJ Rapid BratislavaSVK  53:01 (3) 53:01 +06:09
4.Marina Skern W19- Naturfreunde WienAUT  54:16 (4) 54:16 +07:24
5.Barbora Šmelíková W19- ŠK VAZKA BratislavaSVK  57:05 (5) 57:05 +10:13
6.Zuzana Bartáková W19- KOBRA BratislavaSVK  59:21 (6) 59:21 +12:29
7.Jela Furuczová W19- Farmaceut BratislavaSVK  60:03 (7) 60:03 +13:11
8.Tatiana Bednáriková W19- TJ Cingov Spisska Nova VesSVK  67:17 (8) 67:17 +20:25
9.Katarína Lanátorová W19- TJ Rapid BratislavaSVK  71:57 (9) 71:57 +25:05
10.Dagmar Miklušová W19- TJ Rapid BratislavaSVK  72:51 (10) 72:51 +25:59
11.Oľga Lago W19- ŠK VAZKA BratislavaSVK  102:46 (11) 102:46 +55:54

W45-
1.Iveta Majtanova W45- KOB Sokol PezinokSVK  45:24 (1) 45:24
2.Taťjana Jánošková W45- TJ Rapid BratislavaSVK  46:53 (2) 46:53 +01:29
3.Maria Karovicova W45- KOB Sokol PezinokSVK  53:20 (3) 53:20 +07:56
4.Soňa Mazúrová W45- TJ Rapid BratislavaSVK  55:08 (4) 55:08 +09:44
5.Jana Mižúrová W45- Farmaceut BratislavaSVK  57:03 (5) 57:03 +11:39
6.Irena Peřinková W45- BETA URSUS BrnoCZE  61:09 (6) 61:09 +15:45
7.Darina Polackova W45- KOB Sokol PezinokSVK  71:06 (7) 71:06 +25:42
8.Bibiana Kebisova W45- KOB Sokol PezinokSVK  90:30 (8) 90:30 +45:06

W55-
1.Sona Kavecka W55- KOB Sokol PezinokSVK  38:29 (1) 38:29
2.Eva Pijáková W55- KOB Sokol PezinokSVK  39:23 (2) 39:23 +00:54
3.Marta Brzova W55- KOB Sokol PezinokSVK  61:27 (3) 61:27 +22:58
Beata Vávrová W55- TJ Rapid BratislavaSVK  disq