v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
BRL Langdistanz (Bad Lippspringe)->Entries by classes  (number of entries: 558)
Report type:
Entries by name | Entries by classes | Entries by countries | Entries by clubs

NameChip numberClassClubCountryPaid

D-Elite
1.Firaha Tatsiana440318D-EliteKölner OL-TeamGermany
2.Hoffmann Caroline888875D-EliteSki-Club Helsa e.V.Germany
3.Depta Monika888908D-EliteOLG SiegerlandGermany
4.Fuchs Marie336116D-EliteOLG SiegerlandGermany
5.Doetsch Esther9200106D-EliteDJK Adler 07 BottropGermanyYES
6.Döllgast Nina7110393D-EliteMTK Bad HarzburgGermany
7.Kulow Anicó440468D-EliteBerliner Turnerschaft Korp. Turn- und Sportverein e.V.GermanyYES
8.Rathmann Resi7003107D-EliteSV Schmalkalden 04Germany
9.Straube Hanka7770777D-EliteSV LengefeldGermany
10.Rothaug Sabine7003447D-EliteOSC KasselGermany
11.Graumann Friederike910514D-EliteESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES
12.Lösch Susen500293D-EliteUSV JenaGermany
13.Reinhardt Anna2015256D-EliteUSV TU DresdenGermany
14.Starke Paula9999999D-EliteUSV TU DresdenGermany
15.Flechsig Theresa1994620D-EliteUSV TU DresdenGermany
16.Bartsch Alexandra9528048D-EliteBerliner TSCGermanyYES
17.Ni Erika410526D-EliteOLV SteinbergGermany
18.Trösse Christiane810504D-EliteSV TU IlmenauGermany

H-Elite
1.Röthlisberger Thomas882111H-EliteOLG SkandiaSwitzerland
2.Röthlisberger Christof870606H-EliteOLG SkandiaSwitzerland
3.Kuub Tarmo770066H-EliteLSF Pronoking TeamEstonia
4.Laughlin Jordan1602618H-EliteOLG RegensburgGermany
5.Firaha Dzmitry1919444H-EliteKölner OL-TeamGermany
6.Yordanov Teodor1840330H-EliteOC MünchenGermany
7.De Jong Koen833290H-EliteHOC'93Netherlands
8.Späth Felix2032527H-EliteOLG SiegerlandGermany
9.Schulte Zurhausen Roman841101H-EliteDJK Adler 07 BottropGermanyYES
10.Hofmeister Patrick990066H-EliteMTK Bad HarzburgGermany
11.Berger Immanuel997857H-EliteGTS GundelfingenGermanyYES
12.Hartmann Steffen811902H-EliteTGV HornGermany
13.Blumenstein Bojan7255068H-EliteOSC KasselGermany
14.Finkenstädt Michael1401591H-EliteOLV Uslar 1976 e.V.Germany
15.Friedrichs Bjarne902806H-EliteMTV SeesenGermany
16.Lösch Sören500300H-EliteUSV JenaGermany
17.Zentgraf Georg503351H-EliteUSV JenaGermany
18.Kjäll Jonas7003440H-EliteUSV TU DresdenGermany
19.Flechsig Florian1972767H-EliteUSV TU DresdenGermany
20.Leideck Karsten1986035H-EliteUSV TU DresdenGermany
21.Sziladi Tamas1396175H-EliteOLF MainzGermany
22.Müller Philipp1240788H-ElitePost SV DresdenGermany
23.Freudenfeld Christoph1201156H-EliteTSV WorpswedeGermany
24.Goericke Marvin9008925H-EliteBerliner TSCGermanyYES
25.Brandt Christoph501948H-EliteSSV Planeta RadebeulGermany

D-10
1.Dautermann Lynn347875D-10Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
2.Kästner Anne347872D-10Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
3.Caspari Emma1270904D-10OL Team LippeGermany
4.Kollenbach Louisa362976D-10Ski-Club Helsa e.V.Germany
5.Knoll Annkathrin2481D-10Bielefelder Turngemeinde von 1848 e.V.Germany
6.Harms Lisa7082004D-10DJK Adler 07 BottropGermanyYES
7.Stamer Annika887823D-10Preetzer TSVGermany
8.Neumann Johanna7777077D-10SV LengefeldGermany

D-12
1.Van Bentum Judith336130D-12Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
2.Kästner Lisa7030525D-12Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
3.Saam Lena2041764D-12Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
4.Neumann Lena7122003D-12SV LengefeldGermany
5.Blaschke Anna2479D-12OSC KasselGermany
6.Buchberger Lina1050302D-12MTV SeesenGermany

D-14
1.Amann Leonie1251521D-14OLG RegensburgGermany
2.Fischer Laura1192000D-14OLG RegensburgGermany
3.Buchholz Pia440463D-14MTK Bad HarzburgGermany
4.Stamer Solia522000D-14MTK Bad HarzburgGermany
5.Vavra Helen681609D-14GTS GundelfingenGermanyYES
6.Schleinig Jasmin6427D-14OSC KasselGermany
7.Hennseler Meike2733D-14MTV SeesenGermany
8.Klar Laura423099D-14OLF MainzGermany
9.Fantini Kaatje553484D-14TuS LübbeckeGermany
10.Tosch Elena553482D-14TuS LübbeckeGermany
11.Vogt Felicitas428643D-14OL GörlitzGermany
12.Minner Ann-Sophie7180200D-14OL GörlitzGermany
13.Stöcker Mara411639D-14LVB LeipzigGermany

D-16
1.Indola Linda2034080D-16OLG RegensburgGermany
2.Lehner Marei2034073D-16OLG RegensburgGermany
3.Vilz Leonie563372D-16TV EitelbornGermany
4.Herzfeld Hanna237659D-16OLG SiegerlandGermany
5.Jobst Thessa1510980D-16Kaulsdorfer OLV BerlinGermany
6.Spangenberg Ann-Charlotte990723D-16TG 1860 MündenGermany
7.Reuß Zoe1989830D-16TV Coburg-NeusesGermany
8.Pirc Vanessa2050460D-16GTS GundelfingenGermanyYES
9.Mühlstein Paula980520D-16OSC KasselGermany
10.Frohböse Lisa440475D-16TSC Eintracht Dortmund 48/95Germany
11.Seeger Isabel437647D-16Baiersdorfer SVGermanyYES
12.Seeger Mareike1031998D-16Baiersdorfer SVGermanyYES
13.Friedrichs Birte981904D-16MTV SeesenGermany
14.Von Jagow Leonie2004396D-16USV TU DresdenGermany
15.König Katharina410545D-16TSV StettfeldGermany
16.Offenhäuser Theresa337605D-16TSV WorpswedeGermany
17.Rasch Daisy1906D-16ESV Lok MagdeburgGermanyYES
18.Höhne Lena9630741D-16LVB LeipzigGermany

D-18
1.Vilz Celine563373D-18TV EitelbornGermany
2.Mühlstein Carla361285D-18OSC KasselGermany
3.Winkler Leonore1398596D-18USV JenaGermany
4.Rendich Helen7110196D-18SV WannweilGermany
5.Nill Sandra410596D-18SV WannweilGermany
6.Schoffer Pia2005297D-18USV TU DresdenGermany
7.Siegert Patricia2008966D-18USV TU DresdenGermany
8.Herrnhold Marie9240797D-18Berliner TSCGermanyYES

D19AK
1.Lehmann Christine7000136D19AKOLG SkandiaSwitzerland
2.Jenni Jasmin2003113D19AKOLG SkandiaSwitzerland
3.Scheidegger Corinne2003461D19AKOLG SkandiaSwitzerland
4.Fischer Stephanie364386D19AKOLG RegensburgGermany
5.Pussak MarenD19AKKölner OL-TeamGermany
6.Greiner Josephine997927D19AKOC MünchenGermany
7.Grafe Saskia6400D19AKOLG SiegerlandGermany
8.Stöcker Evelyn211494D19AKSV Vorwärts LeipzigGermany
9.Harms Martina504629D19AKDJK Adler 07 BottropGermanyYES
10.Köberle Sarah410484D19AKDJK Adler 07 BottropGermanyYES
11.Kempin Tatjana8733D19AKOberodenthaler SCGermany
12.Bruns Rieke920715D19AKMTK Bad HarzburgGermany
13.Kerkola HeidiD19AKHämeenlinnan TarmoFinland
14.Hartmann Meike1402009D19AKTGV HornGermany
15.Finkenstädt Laura415597D19AKOLV Uslar 1976 e.V.Germany
16.Mehrtens Janna2033030D19AKESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES
17.Stankova Veronika504644D19AKUSV TU DresdenGermany
18.Richter Myrea2041784D19AKPost SV DresdenGermany
19.Conrad Anne500432D19AKSV Bad DuebenGermany
20.Catalán-Lorca Marcela-Victoria961129D19AKBerliner TSCGermanyYES
21.Kosch Sabeth7130991D19AKOLV SteinbergGermany
22.Ni Anita2912D19AKOLV SteinbergGermany
23.Jurack Anne336099D19AKESV Lok MagdeburgGermanyYES
24.Juras Sandra506062D19AKOL GörlitzGermany

D19AL
1.Jänich Isabell2008926D19ALKaulsdorfer OLV BerlinGermany
2.Gierlach Julia222662D19ALWOLF HalternGermany
3.Gierlach Anna236355D19ALWOLF HalternGermany
4.Haier Lina951024D19ALOSC KasselGermany
5.Pabst Svenja900425D19ALOLV Uslar 1976 e.V.Germany
6.Drese Jessica415565D19ALOLV Uslar 1976 e.V.Germany
7.Hofmeister Marie500299D19ALUSV JenaGermany
8.Sembdner Fanny1030785D19ALUSV TU DresdenGermany
9.Vollmer Elisabeth224385D19ALGymnasion Offenbach e.V.GermanyYES
10.Wollmerstädt Irina2033015D19ALSV IHW Alex 78 BerlinGermany
11.Stortz Lena211492D19ALOLV SteinbergGermany

D19B
1.Yang Frances412618D19BTK HannoverGermany

D35-
1.Löser Inga435695D35-Ski-Club Helsa e.V.Germany
2.Stamer Esther503361D35-MTK Bad HarzburgGermany
3.Becker Claudia456496D35-Berliner Turnerschaft Korp. Turn- und Sportverein e.V.GermanyYES
4.Schulze Eija6125D35-GTS GundelfingenGermanyYES
5.Knaupova Ivana780209D35-Braunschweiger MTVGermanyYES
6.Schmalfeld Karin555015D35-BSV Halle-AmmendorfGermanyYES
7.Löhning Susanne781104D35-USV TU DresdenGermany
8.Schlei Julia410240D35-OLF MainzGermany
9.Sihver Wiebke236519D35-Post SV DresdenGermany
10.Horst Brit1444009D35-TV 1898 Alsbach e.V.Germany
11.Kärger Luise6566D35-TV 1898 Alsbach e.V.Germany

D40-
1.Kästner Anja7003449D40-Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
2.Kapischke Solveig7030303D40-OLV PotsdamGermany
3.Bruns Michaela1601951D40-MTK Bad HarzburgGermany
4.Buchholz Tanja440462D40-MTK Bad HarzburgGermany
5.Kahmann Kerstin2034063D40-OFV OstercappelnGermany
6.Von Gaza Anke2043605D40-OLV Uslar 1976 e.V.Germany
7.Kulikova Galyna1004414D40-SilinGermany
8.Lischewski Sandra1401178D40-BSV Halle-AmmendorfGermanyYES
9.Zschäckel Daniela9005172D40-SV IHW Alex 78 BerlinGermany
10.Zelenin Jekaterina1399070D40-USG ChemnitzGermany
11.Kuntze Alexandra1406D40-SV Handwerk ErfurtGermany

D45-
1.Doellgast Ulrike2048137D45-Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
2.Grifoni Milena1412968D45-OLG RegensburgGermany
3.Dersch-Kollenbach Brigitte236036D45-Ski-Club Helsa e.V.Germany
4.Herzfeld Viktoria300606D45-OLG SiegerlandGermany
5.Finkenstädt Andrea2701D45-OLV Uslar 1976 e.V.Germany
6.Finke Heidrun570909D45-OLV Uslar 1976 e.V.Germany
7.Höfner Sylke410486D45-OLV Uslar 1976 e.V.Germany
8.Blaschke Bärbel1070365D45-TSV NusseGermany
9.Hellmann Kerstin1091963D45-USV TU DresdenGermany
10.Eckardt Cornelia690719D45-USV TU DresdenGermany
11.Greiselis-Bailer Stefanie690407D45-TSV StettfeldGermany
12.Klar Anne-katrin650101D45-OLF MainzGermany
13.Kraemer Karin888903D45-Post SV DresdenGermany
14.Kosch Iris7141167D45-OLV SteinbergGermany
15.Weingard Elvira410527D45-OLV SteinbergGermany
16.Wehrmann Ines362947D45-ESV Lok MagdeburgGermanyYES
17.Juras Kerstin7400D45-OL GörlitzGermany

D50-
1.Hanses Anne2557D50-SV Eintracht NeuenkirchenGermany
2.Büschemann Evelyn1401052D50-CTG KoblenzGermany
3.Korff Ulrike1981963D50-SC AchmerGermany
4.Greiner Claudia2266D50-OC MünchenGermany
5.Engel Uta2062490D50-Ski-Club Helsa e.V.Germany
6.Wendt Helga601805D50-Ski-Club Helsa e.V.Germany
7.Dresel Barbara2812D50-SC KleckenGermany
8.Neidiger-Pohl Ulrike302930D50-TV Coburg-NeusesGermany
9.Rathmann Constanze1201261D50-SV Schmalkalden 04Germany
10.Rihko-struckmann Liisa1823D50-Braunschweiger MTVGermanyYES
11.Zentgraf Anke1658D50-USV JenaGermany
12.Gorecki Jana1605D50-USV JenaGermany
13.Lösch Ute1398590D50-USV JenaGermany
14.Buhler Birgit611123D50-USV TU DresdenGermany
15.Leideck Heike620713D50-USV TU DresdenGermany
16.Juckelandt Sabine1310763D50-USV TU DresdenGermany
17.Nitsche Catrin1964316D50-Post SV DresdenGermany
18.Kolbe Kirsten4813D50-TuS LübbeckeGermany
19.Schulte Theresia2675D50-SC Melle 03Germany
20.Kuleva Angelina8622642D50-SSV Planeta RadebeulGermany
21.Wiedenfeld Ute1028620D50-SSV Planeta RadebeulGermany

D55-
1.Herbrand Monika302957D55-Ski-Klub DuisburgGermany
2.Setzer-Britwum Ulrike2781D55-OLG SiegerlandGermany
3.Kempin Silvia219326D55-Oberodenthaler SCGermany
4.Leibrandt Claudia1601950D55-TSV MalenteGermany
5.Schwarzkopf Irma300964D55-TV Coburg-NeusesGermany
6.Kerkola Maija580225D55-Hämeenlinnan TarmoFinland
7.Gierlach Maria339019D55-WOLF HalternGermany
8.Krassowizkaya Galina440488D55-TGV HornGermany
9.Speh-Rothaug Petra361282D55-OSC KasselGermany
10.Mock Kornelia2048505D55-TSC Eintracht Dortmund 48/95Germany
11.Möser Ingrid1113055D55-USV TU DresdenGermany
12.König Eva410575D55-TSV StettfeldGermany
13.Mücke Ursula2625D55-RSV HannoverGermany
14.Fritzsche Martina6317D55-USG ChemnitzGermany
15.Kaiser Viola6444D55-HSG MerseburgGermany
16.Tröße Renate1954025D55-SV TU IlmenauGermany

D60-
1.sobczak Antje540329D60-MTV SoltauGermany
2.Müssen Ingrid531902D60-SuS VehrteGermany
3.Blumenstein Gabriele2379D60-OSC KasselGermany
4.Rehorst Hildegard1924D60-TSC Eintracht Dortmund 48/95Germany
5.Schlee Valentina336079D60-OLF MainzGermany
6.Lucke Helga1950112D60-Post SV DresdenGermany

D65-
1.Zwikker Christa6264D65-ArgusNetherlands
2.Schlaefke Karin6075D65-DJK Adler 07 BottropGermanyYES
3.Bohl Sabine1402005D65-Ski Club UnnaGermany
4.Weid Angelika2041748D65-TV Coburg-NeusesGermany
5.Bergt Irmela2717D65-TSV FischerhudeGermany
6.Bader Hilde1863D65-OLF MainzGermany
7.Fillinger Helmut6104D65-SV IHW Alex 78 BerlinGermany

D70-
1.Lemnitzer Erika5091D70-Kaulsdorfer OLV BerlinGermany
2.Schubert Gisela1965D70-OLV WeimarGermany

D75-
1.Eulitz Ilse1969D75-OLV WeimarGermany

H-10
1.Reinert Ben347874H-10Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
2.Van Bentum Klaus336129H-10Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
3.Knoll Anton6276H-10Bielefelder Turngemeinde von 1848 e.V.Germany
4.Tevini Janne2530H-10TUS Karlsruhe-RüppurrGermany
5.Wittiber OleH-10Skiclub BonnGermany
6.Wittiber Arvid300604H-10Skiclub BonnGermany
7.Knaup Jonas1726H-10Braunschweiger MTVGermanyYES
8.Fritzsche Jimmy2020979H-10SV LengefeldGermany
9.Neumann Rasmus7707777H-10SV LengefeldGermany
10.Kögler Maxim2560H-10OSC KasselGermany
11.Löhning Jakob2037295H-10USV TU DresdenGermany
12.Lucke Moritz2029H-10Post SV DresdenGermany
13.Pikutzki Mika7458H-10TuS LübbeckeGermany

H-12
1.Kwiet Yotimo7030125H-12Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
2.Henneberg Jan Otto1572H-12OL Team LippeGermany
3.Stamer Konrad887834H-12Preetzer TSVGermany
4.Buchholz Tom440464H-12MTK Bad HarzburgGermany
5.Drexhage Kian2765H-12TGV HornGermany
6.Kögler Cedric5636H-12OSC KasselGermany
7.Blaschke Nils6060H-12OSC KasselGermany
8.Ziegenhorn Mark7478H-12OSC KasselGermany
9.Wandelt Aaron2064477H-12MTV SeesenGermany
10.Hennseler Theo2430H-12MTV SeesenGermany
11.Büskens Leander337609H-12TSV WorpswedeGermany
12.Borrmann Malte2033018H-12OL GörlitzGermany
13.Pompe Marek2187H-12SV Robotron DresdenGermany
14.Kielb Karol211993H-12SV Robotron DresdenGermany

H-14
1.Holzhauer Hendrik 425467H-14Ski-Club Helsa e.V.Germany
2.Kollenbach Valentin303974H-14Ski-Club Helsa e.V.Germany
3.Holzhauer Niklas362979H-14Ski-Club Helsa e.V.Germany
4.v. Uckro Fridolin428675H-14Ski-Club Helsa e.V.Germany
5.Vieten Marvin2048519H-14OLG SiegerlandGermany
6.Herzfeld Finn237660H-14OLG SiegerlandGermany
7.Deubel Jörgen7008000H-14TV DudenhofenGermany
8.Maltig Luca6016H-14DJK Adler 07 BottropGermanyYES
9.Kapischke Arne7003450H-14OLV PotsdamGermany
10.Bruns Matti1150701H-14MTK Bad HarzburgGermany
11.Wittiber Finn1545H-14Skiclub BonnGermany
12.Wengler Carlo7130401H-14Berliner Turnerschaft Korp. Turn- und Sportverein e.V.GermanyYES
13.Dybowski Moritz2062481H-14TV Jahn WolfsburgGermany
14.Alt Thorge337608H-14TSV WorpswedeGermany
15.Tosch Dorian999113H-14TuS LübbeckeGermany
16.Yang Felix6138H-14TK HannoverGermany
17.Yang Markus6126H-14TK HannoverGermany
18.Hockeborn Max336106H-14SSV Planeta RadebeulGermany
19.Uster Tim2048515H-14TSG Bad KönigGermany
20.Vogt Moritz428658H-14OL GörlitzGermany
21.Höck Kilian2041759H-14SV Robotron DresdenGermany

H-16
1.Britz Jacob7000179H-16Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
2.Schwarck Philipp1111999H-16OLG RegensburgGermany
3.Lehner Quirin2034072H-16OLG RegensburgGermany
4.Spangenberg Tobias1700606H-16OLG RegensburgGermany
5.Casanova Riccardo1515000H-16OLG RegensburgGermany
6.Leimbach Oliver440476H-16Ski-Club Helsa e.V.Germany
7.Löser Simon435696H-16Ski-Club Helsa e.V.Germany
8.Ulbrich Fabian879798H-16TG 1860 MündenGermany
9.Kapischke Henning7000085H-16OLV PotsdamGermany
10.Döhler Erik1310398H-16TUS Karlsruhe-RüppurrGermany
11.Bräuer Dennis9150799H-16SV LengefeldGermany
12.Schlienener Arne980917H-16OLV Uslar 1976 e.V.Germany
13.Drese Felix434899H-16OLV Uslar 1976 e.V.Germany
14.Kulikov Alex259977H-16SilinGermany
15.Langenhan Julian1313130H-16ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES
16.Hennseler Ole980606H-16MTV SeesenGermany
17.Jäger Hannes236482H-16USV JenaGermany
18.Slodowski Veit7000129H-16USV JenaGermany
19.Klein Cedrik2037294H-16USV TU DresdenGermany
20.Perrin Mathieu9030898H-16USV TU DresdenGermany
21.Sihver Ragnar2163H-16Post SV DresdenGermany
22.Sonneborn Max2048526H-16TSV WorpswedeGermany
23.Büskens Levin337606H-16TSV WorpswedeGermany
24.Kolbe Colin361300H-16TuS LübbeckeGermany
25.Gawlitza Franz1401077H-16SV Robotron DresdenGermany

H-18
1.Dohrmann Lukas1130397H-18Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
2.Giemsa Daniel1250197H-18Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
3.Janischowsky Lukas550297H-18OLG RegensburgGermany
4.Brandt Yoshua7107777H-18La Brujula - Jaire AventuraSpain
5.Kollenbach Leon1401072H-18Ski-Club Helsa e.V.Germany
6.Fuchs Arne362964H-18OLG SiegerlandGermany
7.Schmidt Fabian1302882H-18OLG SiegerlandGermany
8.Falkenhain Michael997864H-18DJK Adler 07 BottropGermanyYES
9.Otto Mark9070496H-18Kaulsdorfer OLV BerlinGermany
10.Dresel Jonas888919H-18SC KleckenGermany
11.Vetter Sebastian7070797H-18TV Coburg-NeusesGermany
12.Vavra Colin7000112H-18GTS GundelfingenGermanyYES
13.Jolk Tim1405931H-18GTS GundelfingenGermanyYES
14.Finkenstädt Till970917H-18OLV Uslar 1976 e.V.Germany
15.Graumann Leo962909H-18ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES
16.Hochstetter Joris1398598H-18USV JenaGermany
17.Pasda Paul1398597H-18USV JenaGermany
18.Salzmann Heinrich2036285H-18USV TU DresdenGermany
19.Sasse Emil2004394H-18USV TU DresdenGermany
20.Klüser Roland2004400H-18USV TU DresdenGermany
21.Zschäckel Robin973101H-18SV IHW Alex 78 BerlinGermany
22.Müller Kurt2023915H-18Post SV DresdenGermany
23.Kleine Till500935H-18TuS LübbeckeGermany
24.Uster Jonas501910H-18TSG Bad KönigGermany
25.Guthier Cedric2048512H-18TSG Bad KönigGermany
26.Steudler Matthäus799172H-18OL GörlitzGermany
27.Böhmer Arne2196H-18SV Robotron DresdenGermany
28.Leese Daniel5604H-18SV Handwerk ErfurtGermany
29.Bischoff Hannes5158H-18SV Handwerk ErfurtGermany
30.Licht Jonas1199756H-18SV Handwerk ErfurtGermany

H-20
1.Döllgast Moritz1180295H-20Turnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
2.Kolehmainen Valtteri952804H-20OLG RegensburgGermany
3.Janischowsky Daniel992222H-20OLG RegensburgGermany
4.Janischowsky Fabian991111H-20OLG RegensburgGermany
5.Falkenhain Christian503356H-20DJK Adler 07 BottropGermanyYES
6.Pohl Wolfram950726H-20TV Coburg-NeusesGermany
7.Pasda Florian1398595H-20USV JenaGermany
8.Penning Alvar500932H-20TuS LübbeckeGermany
9.Fleiß Sebastian9291196H-20Berliner TSCGermanyYES

H21AK
1.Dirkes Steffen7498H21AKSV Eintracht NeuenkirchenGermany
2.Dohrmann Frank7470H21AKTurnvereinigung Oberbexbach 1894 e.V.Germany
3.Fessel Daniel2594H21AKSSV LangenhagenGermany
4.Andreev AlekseiH21AKKölner OL-TeamGermany
5.Haertelt Fred2081H21AKPresseteam OL.DEGermany
6.Deubel Dirk721024H21AKNaturfreunde WienAustria
7.Gödde Tobias222656H21AKDJK Adler 07 BottropGermanyYES
8.Neuhaus Holger336108H21AKOberodenthaler SCGermany
9.Hofmeister Christoph997890H21AKMTK Bad HarzburgGermany
10.Finkenstädt Malte236501H21AKOLV Uslar 1976 e.V.Germany
11.Dumnitz Bastian666288H21AKOLV Uslar 1976 e.V.Germany
12.Bürger Marc888916H21AKTSC Eintracht Dortmund 48/95Germany
13.Glowka Niklas894818H21AKTSC Eintracht Dortmund 48/95Germany
14.Gorecki Johannes300983H21AKUSV JenaGermany
15.Göbel Sven1101770H21AKGymnasion Offenbach e.V.GermanyYES
16.Jandrig Matthias503353H21AKSV IHW Alex 78 BerlinGermany
17.Richter Alexander2041771H21AKPost SV DresdenGermany
18.Scott Toby1207381H21AKOLV SteinbergGermany
19.Birnstock Jan777333H21AKOK LeipzigGermany
20.Glogau Tim6482H21AKLVB LeipzigGermany

H21AL
1.Reichert Manuel7003451H21ALSSV LangenhagenGermany
2.Köberle Stephan831106H21ALDJK Adler 07 BottropGermanyYES
3.Duits Wilhelm791983H21ALPreetzer TSVGermany
4.Dresel Markus502914H21ALSC KleckenGermany
5.Weckeck Lennart886515H21ALSC KleckenGermany
6.Dresel Patrick406330H21ALSC KleckenGermany
7.Weigert Thorsten361258H21ALBraunschweiger MTVGermanyYES
8.Steube Michael2558H21ALOSC KasselGermany
9.Graumann Bodo823543H21ALESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES
10.Schach Jakob770003H21ALSV WannweilGermany
11.Hellmann Vincent2292H21ALUSV TU DresdenGermany
12.Buhler Stefan771991H21ALUSV TU DresdenGermany
13.Olunczek Andrej1984051H21ALUSV TU DresdenGermany
14.Rewig Thomas1301785H21ALUSV TU DresdenGermany
15.Krassowizkij Rostislaw440445H21ALOLF MainzGermany
16.Zschäckel Raik886511H21ALSV IHW Alex 78 BerlinGermany
17.Hörnig Sebastian2161H21ALPost SV DresdenGermany
18.Duesmann Christian895143H21ALTuS LübbeckeGermany
19.Hagedorn Dean236099H21ALTuS LübbeckeGermany
20.Bäßler Steffen6371H21ALSV Bad DuebenGermany
21.Hinkel Georg1392639H21ALSV Robotron DresdenGermany

H35-
1.Henrich-Franke Christian579579H35-OLG SiegerlandGermany
2.Vieten Mathias434891H35-OLG SiegerlandGermany
3.Lubina Alexander791012H35-DJK Adler 07 BottropGermanyYES
4.Hommen Sven751105H35-DJK Adler 07 BottropGermanyYES
5.Schmetzke Sebastian2026123H35-DJK Adler 07 BottropGermanyYES
6.Sternitzke Christian1597H35-TSV Neustadt a. Rbge. von 1862Germany
7.Kerkola Jarkko410404H35-Tampereen PyrintoFinland
8.Krüger Ronny435215H35-Berliner Turnerschaft Korp. Turn- und Sportverein e.V.GermanyYES
9.Knaup Jan771101H35-Braunschweiger MTVGermanyYES
10.Löhning Michael733003H35-USV TU DresdenGermany
11.Lucke Jens1392627H35-Post SV DresdenGermany
12.Horst Ingo501939H35-TV 1898 Alsbach e.V.Germany
13.Prolingheuer Markus720626H35-TV 1898 Alsbach e.V.Germany
14.Bleitgen Sebastian888905H35-TV 1898 Alsbach e.V.Germany
15.Harston Simon7500123H35-TGM BudenheimGermany

H40-
1.Schwarck Manfred1970408H40-OLG RegensburgGermany
2.Gertenbach Martin1006005H40-Ski-Club Helsa e.V.Germany
3.Rode Gerrit7000024H40-Ski-Club Helsa e.V.Germany
4.Hadeler Joachim425468H40-Ski-Club Helsa e.V.Germany
5.Jobst Henry1970251H40-Kaulsdorfer OLV BerlinGermany
6.Stamer Christian887835H40-Preetzer TSVGermany
7.Schnell Marc2804H40-Hansa SimmerathGermany
8.Buchholz Sven440461H40-MTK Bad HarzburgGermany
9.Stamer Joachim724120H40-MTK Bad HarzburgGermany
10.Schwarz Martin410550H40-TGV HornGermany
11.Bleidorn Stefan410121H40-Treptower SV 1949 BerlinGermany
12.Hauptstock Oliver223688H40-TSC Eintracht Dortmund 48/95Germany
13.Hennseler Martin2043616H40-MTV SeesenGermany
14.Dragan Eduard Constantin435439H40-Orientare Klub Silva CampinaRomania
15.Tudorache Mihai7000005H40-Orientare Klub Silva CampinaRomania
16.Kaufmann Torsten941971H40-USV TU DresdenGermany
17.Röhner Uwe1402008H40-SV IHW Alex 78 BerlinGermany
18.Ni Vadim410554H40-OLV SteinbergGermany
19.Borrmann Sven428642H40-OL GörlitzGermany

H45-
1.Meier Thomas9671228H45-OLG KakowaSwitzerland
2.Casanova Valerio828828H45-OLG RegensburgGermany
3.Janischowsky Klemens999444H45-OLG RegensburgGermany
4.Bouwmann Jan7001966H45-Kölner OL-TeamGermany
5.Margolin Michael1965105H45-Kölner OL-TeamGermany
6.Kollenbach Peter6524H45-Ski-Club Helsa e.V.Germany
7.Depta Peter501904H45-OLG SiegerlandGermany
8.Fuchs Wolfgang336088H45-OLG SiegerlandGermany
9.Wolf Tobias1751H45-OLG SiegerlandGermany
10.Stöcker Karsten2322H45-SV Vorwärts LeipzigGermany
11.Harms Christian1200000H45-DJK Adler 07 BottropGermanyYES
12.Maltig Andreas7141269H45-DJK Adler 07 BottropGermanyYES
13.Brettschneider Uwe680111H45-Kaulsdorfer OLV BerlinGermany
14.Ulbrich Ingo434183H45-TG 1860 MündenGermany
15.Kapischke Andreas2045609H45-OLV PotsdamGermany
16.Dunay Torsten6165H45-TUS Karlsruhe-RüppurrGermany
17.Andersson Dirk671231H45-TSV MalenteGermany
18.Seifert Oliver1965000H45-TSV MalenteGermany
19.Heim Peter652010H45-OL-Team FilderGermany
20.Blaschke Michael1717H45-SC VolpriehausenGermany
21.Blaschke Matthias1081166H45-SC VolpriehausenGermany
22.Struckmann Jens501916H45-Braunschweiger MTVGermanyYES
23.Drexhage Andreas650930H45-TGV HornGermany
24.Nolte Martin1398532H45-OLV Uslar 1976 e.V.Germany
25.Luter Christoph2854H45-TSC Eintracht Dortmund 48/95Germany
26.Cerbe Burkhard660428H45-USV TU DresdenGermany
27.Röhl Stefan206407H45-OLF MainzGermany
28.Garzorz Martin410664H45-Gymnasion Offenbach e.V.GermanyYES
29.Leibiger Jens591019H45-Post SV DresdenGermany
30.Müller Matthias1270562H45-Post SV DresdenGermany
31.Tosch Elmar553486H45-TuS LübbeckeGermany
32.Görtelmeyer Thomas650704H45-RSV HannoverGermany
33.Zelenin Andrej1399080H45-USG ChemnitzGermany
34.Steudler Jens300912H45-OL GörlitzGermany
35.Eppendorfer Jörg7651121H45-OL GörlitzGermany
36.Höhne Uwe6443H45-LVB LeipzigGermany

H50-
1.Vilz Wolfgang563371H50-TV EitelbornGermany
2.Moll Volker6399H50-OLG SiegerlandGermany
3.Wanner Nikolaj222260H50-OLG SiegerlandGermany
4.Lange Steffen891875H50-DJK Adler 07 BottropGermanyYES
5.Otto Volker621115H50-Kaulsdorfer OLV BerlinGermany
6.Bruns Henning611024H50-MTK Bad HarzburgGermany
7.Scheler Thomas1210963H50-TV Coburg-NeusesGermany
8.Theissen Markus6122H50-GTS GundelfingenGermanyYES
9.Drese Werner611027H50-OLV Uslar 1976 e.V.Germany
10.Reinitz Thomas1301788H50-TSC Eintracht Dortmund 48/95Germany
11.Wohlrabe Lutz9005177H50-ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES
12.Graumann Bernd981009H50-ESV Lok Berlin-SchöneweideGermanyYES
13.Gorecki Mario1620H50-USV JenaGermany
14.Pasda Clemens1398583H50-USV JenaGermany
15.Rüster Thomas1641H50-USV JenaGermany
16.Lösch Steffen1398500H50-USV JenaGermany
17.Mieth Matias1631H50-USV JenaGermany
18.Kaminsky Jan6498H50-BSV Halle-AmmendorfGermanyYES
19.Buhler Gerhard-Michael620617H50-USV TU DresdenGermany
20.Hellmann Rene2000173H50-USV TU DresdenGermany
21.Kleipa Torsten6409H50-OLF MainzGermany
22.Thierolf Michael7000108H50-TV 1898 Alsbach e.V.Germany
23.Moreton Luis412624H50-TK HannoverGermany
24.Richling Peter1399066H50-USG ChemnitzGermany
25.Wiedenfeld Frank886501H50-SSV Planeta RadebeulGermany
26.Zimmermann Gerd19611138H50-SSV Planeta RadebeulGermany
27.Juras Harald2033019H50-OL GörlitzGermany
28.Riebisch Matthias5193H50-SV TU IlmenauGermany

H55-
1.Dirkes Franz-Josef500250H55-SV Eintracht NeuenkirchenGermany
2.Krausbauer Uwe1207403H55-CTG KoblenzGermany
3.Sobczak Udo550704H55-MTV SoltauGermany
4.Menn Joachim2694H55-OLG SiegerlandGermany
5.Käppele Henning501944H55-OLG SiegerlandGermany
6.Bader Gerhard6355H55-Magdeburger SV 90Germany
7.Zwicke Michael580917H55-DJK Adler 07 BottropGermanyYES
8.Dresel Uwe1957506H55-SC KleckenGermany
9.Reischuk Rüdiger553112H55-Lübecker TurnerschaftGermany
10.Berse Matthias235688H55-WOLF HalternGermany
11.Gierlach Peter1790H55-WOLF HalternGermany
12.Blumenstein Helmut930211H55-OSC KasselGermany
13.Bürger Uwe1401176H55-TSC Eintracht Dortmund 48/95Germany
14.Zenker Norbert582249H55-USV TU DresdenGermany
15.Gerhardt Joachim2249H55-USV TU DresdenGermany
16.Möser Michael1955219H55-USV TU DresdenGermany
17.Czioska Frank2008924H55-OLF MainzGermany
18.Fuchs Dietmar2010H55-Post SV DresdenGermany
19.Kraemer Werner2046H55-Post SV DresdenGermany
20.Prunsche Klaus884820H55-TuS LübbeckeGermany
21.Achilles Richard999112H55-TuS LübbeckeGermany
22.Schulte Stefan2690H55-SC Melle 03Germany
23.Mücke Gunter2695H55-RSV HannoverGermany
24.Jurack Holger886507H55-ESV Lok MagdeburgGermanyYES
25.Tröße Lutz1500707H55-SV TU IlmenauGermany

H60-
1.Hanses Ferdinand530517H60-SV Eintracht NeuenkirchenGermany
2.Wollgarten Hermann780150H60-Hansa SimmerathGermany
3.Müssen Johannes501226H60-SuS VehrteGermany
4.Kerkola Pekka501118H60-Hämeenlinnan TarmoFinland
5.Holz Wilhelm554444H60-OLV Uslar 1976 e.V.Germany
6.Seefeld Karl-Heinz531606H60-OLV Uslar 1976 e.V.Germany
7.Höfner Bernd888917H60-OLV Uslar 1976 e.V.Germany
8.Silin Vasil222253H60-SilinGermany
9.Friedrichs Detlev2434H60-MTV SeesenGermany
10.in der Stroth Reinhard6555H60-Onsabrücker TBGermany
11.Götte Heinrich6330H60-OLF MainzGermany
12.Jübermann Erhard886504H60-RSV HannoverGermany
13.Newerla Alfred7003454H60-RSV HannoverGermany
14.Paschka Frank307016H60-SSV Planeta RadebeulGermany
15.Nitsche Hans-Jürgen5161H60-SV Handwerk ErfurtGermany

H65-
1.Herbrand Jörg302956H65-Ski-Klub DuisburgGermany
2.Huke Karl-Heinz440500H65-ESV Lok Bad SchandauGermanyYES
3.Braun Wolfgang6539H65-Ski-Club Helsa e.V.Germany
4.Gieseler Walter1190545H65-OLG SiegerlandGermany
5.Nüs Peter2699H65-OLG SiegerlandGermany
6.Zwikker Dirk6274H65-ArgusNetherlands
7.Schlaefke Dieter1480817H65-DJK Adler 07 BottropGermanyYES
8.Riedel Winfried7500H65-SuS VehrteGermany
9.Hausmann Hans2586H65-OSC KasselGermany
10.Blumenstein Hartwig2512H65-OSC KasselGermany
11.Conrad Helmut7501901H65-USV TU DresdenGermany
12.Müller Rainer2222222H65-USV TU DresdenGermany
13.Bader Achim7080646H65-OLF MainzGermany
14.Fillinger Rosemarie5118H65-SV IHW Alex 78 BerlinGermany
15.Wollenberg Bernd9130748H65-Berliner TSCGermanyYES
16.Schmalfeld Tassilo300684H65-SSV Planeta RadebeulGermany

H70-
1.Jarkov Viktor336083H70-OLG RegensburgGermany
2.Rode Winfried6525H70-Ski-Club Helsa e.V.Germany
3.Gertenbach Martin435440H70-OSC KasselGermany
4.Finkenstädt Frank997921H70-OLV Uslar 1976 e.V.Germany
5.Keddy Karl6500H70-TSC Eintracht Dortmund 48/95Germany
6.Gohde Günter7003457H70-TK HannoverGermany

H75-
1.Lemnitzer Eberhard5093H75-Kaulsdorfer OLV BerlinGermany
2.Wittiber Wolfgang6536H75-Bielefelder Skiclub e.V.GermanyYES
3.Mevius Horst2634H75-Lübecker TurnerschaftGermany
4.Horn Gerhard9200007H75-TGV HornGermany

Direkt Kurz-Leicht
1.Henneberg Sven1568Direkt Kurz-LeichtOL Team LippeGermany
2.Stölting Kira1569Direkt Kurz-LeichtOL Team LippeGermany
3.Megyeri Blanka2048515Direkt Kurz-LeichtDJK Adler 07 BottropGermanyYES

Direkt Kurz-Schwer
1.Krause Ramona303973Direkt Kurz-SchwerSki-Club Helsa e.V.Germany
2.Gödde Katrin1811203Direkt Kurz-SchwerDJK Adler 07 BottropGermanyYES
3.Jobst Ivonne1975308Direkt Kurz-SchwerKaulsdorfer OLV BerlinGermany
4.Freyer Thomas640505Direkt Kurz-SchwerLaufen und Gutes Tun e.V.Germany
5.Bergt Albrecht59095Direkt Kurz-SchwerTSV FischerhudeGermany
6.Drese Evi9021970Direkt Kurz-SchwerOLV Uslar 1976 e.V.Germany
7.Drese Johanna211554Direkt Kurz-SchwerOLV Uslar 1976 e.V.Germany
8.Minner Daniela428644Direkt Kurz-SchwerOL GörlitzGermany

Direkt Mittellang-Leicht
1.Wagner JuliaDirekt Mittellang-LeichtDJK Adler 07 BottropGermany
2.Weber MarkusDirekt Mittellang-LeichtTSV Bayer 04 LeverkusenGermany

Direkt Mittellang-Schwer
1.Greiner Martin2260Direkt Mittellang-SchwerOC MünchenGermany
2.Megyeri Csaba2048515Direkt Mittellang-SchwerDJK Adler 07 BottropGermanyYES
3.Wittiber RalfDirekt Mittellang-SchwerSkiclub BonnGermany
4.Minner Silvio2033020Direkt Mittellang-SchwerOL GörlitzGermany