v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Orienteering Festival 2020 Competition->Entries by classes  (number of entries: 239)
Report type:
Entries by name | Entries by classes | Entries by countries | Entries by clubs

NameChip numberClassClubCountryPaid

M10
1.Weitlaner Jonas9777986M10Haunold Orienteering TeamItalyYES
2.Zangerle David2111040M10NTZ WestAustria
3.Kammerlander Moritz2036383M10NTZ WestAustria
4.Kammerlander Felix339112M10NTZ WestAustria
5.Lugsteiner Pius 2036376M10NTZ WestAustria

W10
1.Lintner LauraW10Naturfreunde WienAustriaYES
2.Buschek MatildaW10Naturfreunde WienAustriaYES
3.Lintner HannaW10Naturfreunde WienAustriaYES
4.Radon Elise337626W10Naturfreunde WienAustriaYES
5.Skern Anna2103534W10Naturfreunde WienAustriaYES
6.Urbanek Anina8400284W10Naturfreunde WienAustriaYES
7.Kautz Pia2111036W10NTZ WestAustria
8.Mair Sarah339113W10NTZ WestAustria
9.Zoller Elisa2111042W10NTZ WestAustria
10.Knoflach Katharina TutuW10ShanghaiChina

M12
1.Urbanek Lauri8400584M12Naturfreunde WienAustriaYES
2.Davitt James46269M12Naturfreunde WienAustriaYES
3.Greiner Anton8230909M12SU Schöckl GrazAustria
4.Weitlaner Niklas7081114M12Haunold Orienteering TeamItalyYES
5.Kautz Leo2111032M12NTZ WestAustria
6.Seelos Manuel2026109M12NTZ WestAustria
7.Walser Valentin 230737M12NTZ WestAustria
8.Grissemann Moritz2111047M12NTZ WestAustria

W12
1.Beck Maria8120609W12Naturfreunde WienAustriaYES
2.Skern Selina700222W12Naturfreunde WienAustriaYES
3.Helminger Katja8180108W12ASKÖ AUSTRIAAustria
4.Mair Tabea2076699W12NTZ WestAustria
5.Anker Romy2088826W12NTZ WestAustria
6.Egger Lilly8061208W12NTZ WestAustria
7.Lechner Emilia435423W12NTZ WestAustria
8.Perktold Sabrina2076698W12NTZ WestAustria
9.Fleck Sarah2111049W12NTZ WestAustria

M14
1.Hay Jack8102007M14OC MünchenGermanyYES
2.Danninger Bastian8333838M14OC MünchenGermany
3.Scheidl Klaus8030906M14SU Schöckl GrazAustria
4.Greiner Moritz8180906M14SU Schöckl GrazAustria
5.Lechner Nick8200040M14ASKÖ AUSTRIAAustria
6.Lorenz Konrad2036372M14NTZ WestAustria
7.Perktold David8071004M14NTZ WestAustria
8.Thurner Henri211037M14NTZ WestAustria
9.Anker Emil2111045M14NTZ WestAustria

W14
1.Klöckl Tanja8113089W14Orienteering KlosterneuburgAustria
2.Radon Zoe2084421W14Naturfreunde WienAustriaYES
3.Lara Höhenberger 8190506W14ASKÖ AUSTRIAAustria
4.Erhard Josefine8035035W14ASKÖ AUSTRIAAustria
5.Lechner Jana8200800W14ASKÖ AUSTRIAAustria
6.Rothauer Emma 8044004W14ASKÖ AUSTRIAAustria
7.Berger Carla1500015W14ASKÖ AUSTRIAAustria
8.Lödererle Hanna434190W14NTZ WestAustria
9.Bonvicin Babett434181W14NTZ WestAustria
10.Mair Julia8020002W14NTZ WestAustria
11.Lechner Sophia435429W14NTZ WestAustria

M18
1.Reicher Paul8122005M18OLC GrazAustriaYES
2.Midl MatthiasM18OLC GrazAustriaYES
3.Trummer Kilian8466366M18OLC GrazAustriaYES
4.Greiner Gustav8680107M18SU Schöckl GrazAustria
5.Ebster Leon8068068M18ASKÖ AUSTRIAAustria
6.Lechner Tim8114115M18ASKÖ AUSTRIAAustria
7.Ebster Peter8332222M18ASKÖ AUSTRIAAustria
8.Hnilica Hannes8070504M18ASKÖ AUSTRIAAustria
9.Berger Peter8050502M18Der Berger-ClanAustriaYES

W18
1.Gröll Anna1262002W18OLC GrazAustriaYES
2.Davitt EmilyW18Naturfreunde WienAustriaYES
3.Kastner Maya8118228W18Naturfreunde WienAustriaYES
4.Winkler Hannah8281003W18SU Schöckl GrazAustria
5.Scheidl Martina8191104W18SU Schöckl GrazAustria
6.Hnilica Jana8240102W18ASKÖ AUSTRIAAustria
7.Bogensberger Nilla7007707W18ASKÖ AUSTRIAAustria
8.Ennemoser Lena8105802W18NTZ WestAustria
9.Ennemoser Lisa8101002W18NTZ WestAustria
10.Florian Anika 8440011W18NTZ WestAustria
11.Gleirscher Nadine8200118W18Orientierungslaufclub StubaiAustria

M19
1.Patscheider Lukas8627747M19OLC GrazAustriaYES
2.Schiel Philipp8800033M19OLC GrazAustriaYES
3.Groell Georg8383333M19OLC GrazAustriaYES
4.von Arx Philipp8250692M19OLC GrazAustriaYES
5.Groell Matthias8282014M19OLC GrazAustriaYES
6.Peter Mathias8117118M19OLC GrazAustriaYES
7.Despetovic Tihomir8657246M19OC MünchenGermanyYES
8.Kaiser Marius8638731M19OL Regio OltenSwitzerlandYES
9.Hümbelin Christoph8653100M19OL Regio OltenSwitzerlandYES
10.Amport Hannes8010392M19OL Regio OltenSwitzerlandYES
11.Schlegel Yann364554M19OL Regio OltenSwitzerlandYES
12.Von Arx David8001994M19OL Regio OltenSwitzerland
13.Ormella Arnau1502139M19Amager OrienteringsklubDenmarkYES
14.Schuh Roman8000023M19Orienteering KlosterneuburgAustriaYES
15.Wolfram Clemens8310899M19Naturfreunde WienAustriaYES
16.Bonek Jannis8100799M19Naturfreunde WienAustriaYES
17.Kurz Florian8180297M19Naturfreunde WienAustriaYES
18.Tesarek Julius8301199M19Naturfreunde WienAustriaYES
19.Kastner Nicolas8023456M19Naturfreunde WienAustriaYES
20.Bonek Erik8310301M19Naturfreunde WienAustriaYES
21.Wolfram Jakob8251101M19Naturfreunde WienAustriaYES
22.Barany 86646387766777M19ASKÖ AUSTRIAAustria
23.Kubelka Stefan8223388M19ASKÖ AUSTRIAAustria
24.Novak Lukas8455455M19ASKÖ AUSTRIAAustria
25.Illig Martin 8122609M19ASKÖ AUSTRIAAustria
26.Brogli Manuel1600012M19OLV BasellandSwitzerlandYES
27.Teslenko Mykhaylo1601778M19OdessaUkraine

W19
1.Zeiner Elena8030200W19OLC GrazAustriaYES
2.Chiusole Vera8190101W19OLC GrazAustriaYES
3.Thallinger Charlotte8653155W19OLC GrazAustriaYES
4.Zeiner Dora8031001W19OLC GrazAustriaYES
5.Woltsche NoraW19OLC GrazAustriaYES
6.Ramstein Laura8171192W19OLC GrazAustriaYES
7.Trummer Rosa1999812W19OLC GrazAustriaYES
8.Hofer Anna442585W19OLC GrazAustriaYES
9.Maier Marie250503W19OLC GrazAustriaYES
10.Zaugg Alice8665865W19OL Regio OltenSwitzerlandYES
11.Tiefenböck Rita8020401W19Naturfreunde WienAustriaYES
12.Kastner Ylvi8250600W19Naturfreunde WienAustriaYES
13.Gassner Anika8290996W19Naturfreunde WienAustriaYES
14.Tiefenboeck Tina8310799W19Naturfreunde WienAustriaYES
15.Kovarova Lenka7200344W19Naturfreunde WienAustriaYES
16.Skarkova Katharina7207777W19Naturfreunde WienAustriaYES
17.Gassner Jasmina8100399W19Naturfreunde WienAustriaYES
18.Lueger Anna8250800W19SU Schöckl GrazAustria
19.Hnilica Lea8120500W19ASKÖ AUSTRIAAustria
20.Boros Kitti8636778W19ASKÖ AUSTRIAAustria
21.Waldmann Brigitte8029029W19OLT TransdanubienAustria
22.Ehrl Blandine8201026W19OL ForsternGermany
23.Munschinska AmeliaW19NTZ WestAustria
24.Berger Anni8080299W19Der Berger-ClanAustriaYES

M40
1.Ievstafiev Oleksandr1302717M40Individuals/No club
2.Danninger Tobias7898789M40OC MünchenGermany
3.Weinig Peter8255255M40OC MünchenGermanyYES
4.Klöckl Günther8015371M40Orienteering KlosterneuburgAustriaYES
5.Kroupa Guenther8180471M40Naturfreunde WienAustriaYES
6.Waldhäusl Wolfgang8000039M40Naturfreunde WienAustriaYES
7.Radon Thomas513000M40Naturfreunde WienAustriaYES
8.Riedler AndreasM40Naturfreunde WienAustriaYES
9.Greiner Markus8100170M40SU Schöckl GrazAustria
10.Pacher Hannes8011559M40SU Schöckl GrazAustria
11.Steiner Helmut8025362M40SU Schöckl GrazAustria
12.Nilsson Klas8019640M40ULU`S REISEWELTSwitzerlandYES
13.Rothauer Thomas8110011M40ASKÖ AUSTRIAAustria
14.Lechner Hannes8041972M40ASKÖ AUSTRIAAustria
15.König Markus 8228288M40ASKÖ AUSTRIAAustria
16.Körner Ralph8099000M40OLV LandshutGermanyYES
17.Weitlaner Andreas7761023M40Haunold Orienteering TeamItalyYES
18.Anker Martin8090157M40NTZ WestAustria
19.König Markus 8228288M40ASKÖ HenndorfAustria
20.Haider PhilippM40WATAustria

W40
1.Zhang Xin2132919W40OC MünchenGermanyYES
2.Klöckl Natalia8031277W40Orienteering KlosterneuburgAustria
3.Buschek ElisabethW40Naturfreunde WienAustriaYES
4.Calvet Christine8020470W40Naturfreunde WienAustriaYES
5.Kastner Barbara8105105W40Naturfreunde WienAustriaYES
6.Skern Marina89010775W40Naturfreunde WienAustriaYES
7.Lintner PamelaW40Naturfreunde WienAustriaYES
8.Davitt Heike49788W40Naturfreunde WienAustriaYES
9.Greiner-Löschnigg Irene8300111W40SU Schöckl GrazAustria
10.Rothauer Lucie8225226W40ASKÖ AUSTRIAAustria
11.Strasser Andrea8111016W40ASKÖ AUSTRIAAustria
12.Alwinger Judit 9997000W40ASKÖ AUSTRIAAustria
13.Neuwirth Annika590120W40NTZ WestAustria

W50
1.Zeiner Elisabeth8006600W50OLC GrazAustriaYES
2.Tiefenböck Riki8311067W50Naturfreunde WienAustriaYES
3.Gassner Katja7297W50Naturfreunde WienAustriaYES
4.Kohler Kathi 8020459W50ULU`S REISEWELTSwitzerlandYES
5.Stäuble Corinne8091129W50ULU`S REISEWELTSwitzerlandYES
6.Hinterhofer Katharina8111131W50ASKÖ AUSTRIAAustria
7.Ebster Tanja7077770W50ASKÖ AUSTRIAAustria
8.Hackl Claudia2034090W50ASKÖ AUSTRIAAustria
9.Finder Gabi8062865W50ASKÖ AUSTRIAAustria
10.Kosch Iris8141167W50OLV SteinbergGermanyYES
11.Weber Petra8239965W50OLG RegensburgGermanyYES
12.Berger Hedi8010368W50Der Berger-ClanAustriaYES
13.Scholl Bürgi Sabine W50Orienteering Innsbruck ImstAustria

M50
1.Zeiner Harald8339988M50OLC GrazAustriaYES
2.Kradischnig Günter8611028M50OLC GrazAustriaYES
3.Müller Roland621072M50OL Regio OltenSwitzerlandYES
4.Wyss Andreas1962310M50OL Regio OltenSwitzerlandYES
5.Hartmann Dirk8114116M50SV MietrachingGermanyYES
6.Baath Veikko7640629M50TSV JetzendorfGermany
7.Sterba Markus8310831M50Orienteering KlosterneuburgAustriaYES
8.Tiefenböck Willi8021264M50Naturfreunde WienAustriaYES
9.Bonek Peter8040164M50Naturfreunde WienAustriaYES
10.Kastner-jirka Boris8247247M50Naturfreunde WienAustriaYES
11.Buschek Michael8020700M50Naturfreunde WienAustriaYES
12.Gassner Ferri8030166M50Naturfreunde WienAustriaYES
13.Kohler Hansruedi8210654M50ULU`S REISEWELTSwitzerlandYES
14.Ebster Peter84446677M50ASKÖ AUSTRIAAustria
15.Hlinica Thomas8171068M50ASKÖ AUSTRIAAustria
16.Lejsek Martin307417M50ASKÖ AUSTRIAAustria
17.Kohlbacher Roland1409471M50ASKÖ AUSTRIAAustria
18.Kosch Christian8220666M50OLV SteinbergGermanyYES
19.Schaffner Martin8630850M50OLK Piz HasiSwitzerlandYES
20.Brambilla Stefano7203667M50CO2ItalyYES
21.Göschl Erich8100566M50OLC WienerwaldAustriaYES
22.Kalcher Robert 8335334M50HSV PinkafeldAustriaYES
23.Scherl Bruno8121117M50HSV Spittal-DrauAustriaYES

W60
1.Greminger Helen7000171W60ULU`S REISEWELTSwitzerlandYES
2.Müller Gisela8867606W60TV Diedenbergen 1886 e.V.GermanyYES
3.Bosina IngeW60OL AlbanienAlbaniaYES

M60
1.Hosner Heinz8195178M60OL Regio OltenSwitzerlandYES
2.Zapletal Josef8140659M60Naturfreunde WienAustriaYES
3.Skern Tim8110756M60Naturfreunde WienAustriaYES
4.Aeschlimann Ulu8638588M60ULU`S REISEWELTSwitzerlandYES
5.Hackl Karl1680505M60ASKÖ AUSTRIAAustria
6.Schütz Wolfgang 930327M60ASKÖ AUSTRIAAustria
7.Meißner Ralph7205957M60OLV LandshutGermanyYES
8.Wechselberger Johannes8030156M60OL KufsteinAustriaYES
9.Ivansson Jan8111122M60Orientierungslaufclub StubaiAustria
10.Johansson Bernt8121054M60Orientierungslaufclub StubaiAustria
11.Friessnig Joakim8133113M60OC FürstenfeldAustria

M70
1.Bonek Ernst7289M70Naturfreunde WienAustriaYES
2.Greminger Heiri8666154M70ULU`S REISEWELTSwitzerlandYES
3.Hauswirth Ueli8641418M70ULU`S REISEWELTSwitzerlandYES
4.Hierzegger Herwig 2088811M70Wr.Ak.TVAustria
5.Werner RichardM70SSV Dornbirn SchorenAustriaYES
6.Glechner Albert5415M70HSV Ried im InnkreisAustriaYES

W70
1.Bonek Anneliese1710202W70Naturfreunde WienAustriaYES
2.Gübeli Vroni432663W70ULU`S REISEWELTSwitzerlandYES
3.Hierzegger Ute9900007W70Wr.Ak.TVAustria
4.Roder Ulrike8070840W70HSV Ried im InnkreisAustriaYES

Open
1.Haan Bernhardt2025486OpenIndividuals/No club
2.Koppert Axel881203OpenOLC GrazAustriaYES
3.Lindorfer ThomasOpenOLC GrazAustriaYES
4.Danninger Alexandra1234565OpenOC MünchenGermany
5.Hay Sylvia1967296OpenHay FamilyGermany
6.Mcguire Tomas8210394OpenOL Regio OltenSwitzerlandYES
7.Davitt MichaelOpenNaturfreunde WienAustriaYES
8.Kohler MiriamOpenULU`S REISEWELTSwitzerlandYES
9.Lechner Claudia2069588OpenASKÖ AUSTRIAAustria
10.Weitlaner Simone7780103OpenHaunold Orienteering TeamItalyYES
11.Kroon Saskia8092747OpenOLifantNetherlands
12.Kraus Konstantin8462002OpenOLG RegensburgGermany
13.Wackernagel Rosina1041989OpenOLV BasellandSwitzerlandYES
14.Kalcher Bernadette5902OpenHSV PinkafeldAustriaYES

Beginners
1.Klöckl Mira338726BeginnersOrienteering KlosterneuburgAustria
2.Mair Jakob BeginnersNTZ WestAustria
3.Stillebacher Simone230723BeginnersNTZ WestAustria
4.Walser Paula434191BeginnersNTZ WestAustria
5.Thurner Oskar2036382BeginnersNTZ WestAustria
6.Kolmanics Karl230572BeginnersHSV KlagenfurtAustria
7.Baumer MariaBeginnersHSV KlagenfurtAustria
8.Baumer NicklasBeginnersHSV KlagenfurtAustria
9.Komanics Astrid230735BeginnersHSV KlagenfurtAustria